کد خبر: 5055
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۶
نشست خبری دکتر عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با شناسایی ۱۲۰ مورد جدید در ۲۴ ساعت گذشته، آمار مبتلایان به کرونا در استان فارس به چهار هزار و ۴۲۷ نفر رسید.

به گزارش پیام خبر، عبدالرسول همتی، بعد از ظهر امروز در استودیو سلامت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به آمار جدید مبتلایان به کرونا در استان فارس، گفت: با بررسی نمونه های ارسالی در آزمایشگاه های تشخیصی کرونا در فارس طی 24 ساعت گذشته، نتیجه تست کرونای 120 نفر مثبت اعلام شد که 81 مورد آن مربوط به شیراز است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: با شناسایی این 120 مورد جدید، آمار کرونا در استان فارس از ابتدای شیوع این بیماری تا کنون به چهار هزار و 427 نفر رسیده است.

وی اضافه کرد: تا کنون سه هزار و 798 نفر از مبتلایان بستری شده و ایزوله خانگی در استان فارس بهبود یافته اند.

همتی با اشاره به شمار فوت شدگان ناشی از کرونا در استان اعلام کرد: تا کنون 98 نفر به دلیل ابتلا به این ویروس در فارس جان باخته اند و در 24 ساعت گذشته، آمار فوتی در استان نداشته ایم.

وی تصریح کرد: به دلیل جمعیت بالای شهر شیراز، لزوم رعایت فاصله گذاری های اجتماعی و پرهیز از ترددهای غیر ضروری باید در شیراز بیش از سایر شهرهای استان، جدی گرفته شود و مردم سایر شهرهای فارس نیز باید در رعایت نکات بهداشتی نهایت توجه را برای کاهش آمار انتشار ویروس داشته باشند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  بی شک شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است و از آنجاست که گردونه مهر فرهنگ ایران زمین جهان ایرانی را روشن می کند، شاهنامه بی شک در بردارنده حکمتی است که سهروردی به درستی آن را خمیره خسروانیان و برآمده از فلسفه ایران باستان می داند، بینشی که به انوار قدسی قرآن نیز آراسته و تبدیل به چراغی شده، پیش روی ما برای زندگی در افق نیکی و عدالت آن چنان که خود فردوسی چونان زیست: مبادا مرا پیشه جز راستی/که بیداد آرد همه کاستی.

 • از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  یک متخصص سیستم‌های پیچیده و زیستی ضمن بررسی روند شیوع کووید ۱۹، در رابطه با وضعیت اپیدمی در تابستان، احتمال عود مجدد آن در پاییز، تاثیر متغیرهای مختلف در روند شیوع بیماری، اثرات آب و هوا در روند رشد ویروس‌های هم‌خانواده کرونا، بررسی فرضیه ضعیف شدن ویروس با گذشت زمان و احتمال فصلی شدن آن و همچنین اقدامات موثر برای کمینه‌سازی اثرات اجتماعی و اقتصادی بحران کرونا، توضیحاتی ارائه کرد.​​​​​​​

 • کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان برای حراست از ارزش های فرهنگی کشورشان است، چه بسا همین ارزش های فرهنگی بوده است که مفهوم ایثار را در خود گنجانده است تا حتی یک وجب از خاک سرزمینمان هم از گزند دشمنان دور باشد.

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.

 • تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.