کد خبر: 5058
تاریخ انتشار: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۸
 • خبرنگار: محمدمهدی اسدزاده
 • چاپ
نمایش «لانچر ۵»

برنامه‌های انجمن نمایش برای آغاز دوباره فعالیت‌های نمایشی پس از پایان دوره کرونا در نشست شورای سیاست‌گذاری بررسی شد.

به گزارش پیام‌خبر، ۲۲ اردیبهشت ماه نخستین نشست شورای سیاست گذاری انجمن نمایش شهرستان گراش در سال ۹۹ با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

محمد هنرپیشه، کارشناس فرهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گراش گفت: باید برای برگزاری کلاس‌ها و برنامه‌ها نیازسنجی انجام شود. گراش در بخش بازیگری بیش از دیگر حرفه‌های نمایش علاقه‌مند دارد و برگزاری کلاس‌های بازیگری با حضور استاد باتجربه و همراه با مدرک می‌تواند با استقبال روبه‌رو شود.

محمدعلی شامحمدی، رییس انجمن نمایش شهرستان گراش با اشاره به شرایط موجود گفت: سال گذشته تحرک گروه‌های نمایشی آغاز شده بود ولی سه ماه تعطیلی به خاطر کرونا باعث وقفه‌ای بزرگی شد و ما دو ماه مناسب اسفند و اردیبهشت را برای اجراهای نمایشی از دست دادیم در حال حاضر هم وضعیت مشخص نیست ولی با این وجود باید برای هر شرایط پیش آمده برنامه خاصی داشته باشیم.

شامحمدی در مورد دوره‌های آموزشی انجمن گفت: همه همکاران عزیز به اهمیت آموزش تاکید دارند. هماهنگی‌ها با اساتید انجام شده و به زودی کارگاه‌های یک روزه آموزشی برای علاقه‌مندان عرصه تئاتر و نمایش برگزار خواهد شد.

رییس انجمن نمایش در مورد برنامه‌های پیش‌نهادی گفت: اجرای جشنواره مجازی مونولوگ با مشارکت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گراش و مؤسسه شباب‌البرکه قطعی شده است و فراخوان آن پس از شب‌های قدر منتشر می‌شود. پیشنهاد برگزاری سومین جشنواره تئاتر کل ویژه دفاع مقدس از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، واحد فرهنگی سپاه پاسداران و کانون بسیج هنرمندان مطرح شده که انجمن برای برگزاری اعلام آمادگی کرده است. در صورت مساعد شدن شرایط مهرماه ۱۳۹۹ را برای برگزاری در نظر داریم. یک گروه نمایشی نیز پیش از کرونا و یک گروه در سال جدید مجوز دریافت تمرینات گرفته‌اند، که امیدواریم بتوانند با عادی شدن شرایط کار خود را روی صحنه ببرند.

شامحمدی در مورد پیش‌نهاد حق‌الزحمه به شورای نظارت انجمن نمایش گفت: در مورد این پیش‌نهاد بحث‌های مختلفی مطرح شد و در نهایت تصمیم گرفته شد؛ ۵ تا ۱۰ درصد درآمد حاصل از اجرای گروه‌های نمایش به حساب انجمن نمایش واریز شود. از این درآمد برای برگزاری دوره‌های آموزشی استفاده می‌شود و تعرفه‌ای نیز برای همکاران شورای نظارت تعیین می‌کنیم که بعد از اجرای هر نمایش، به آنان پرداخت شود.

 روابط عمومی انجمن نمایش نیز اعلام کرد: هر دو هفته یک بار یکی از هنرمندان بومی در کانال‌های خبری گراش معرفی می‌شوند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  بی شک شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است و از آنجاست که گردونه مهر فرهنگ ایران زمین جهان ایرانی را روشن می کند، شاهنامه بی شک در بردارنده حکمتی است که سهروردی به درستی آن را خمیره خسروانیان و برآمده از فلسفه ایران باستان می داند، بینشی که به انوار قدسی قرآن نیز آراسته و تبدیل به چراغی شده، پیش روی ما برای زندگی در افق نیکی و عدالت آن چنان که خود فردوسی چونان زیست: مبادا مرا پیشه جز راستی/که بیداد آرد همه کاستی.

 • از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  یک متخصص سیستم‌های پیچیده و زیستی ضمن بررسی روند شیوع کووید ۱۹، در رابطه با وضعیت اپیدمی در تابستان، احتمال عود مجدد آن در پاییز، تاثیر متغیرهای مختلف در روند شیوع بیماری، اثرات آب و هوا در روند رشد ویروس‌های هم‌خانواده کرونا، بررسی فرضیه ضعیف شدن ویروس با گذشت زمان و احتمال فصلی شدن آن و همچنین اقدامات موثر برای کمینه‌سازی اثرات اجتماعی و اقتصادی بحران کرونا، توضیحاتی ارائه کرد.​​​​​​​

 • کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان برای حراست از ارزش های فرهنگی کشورشان است، چه بسا همین ارزش های فرهنگی بوده است که مفهوم ایثار را در خود گنجانده است تا حتی یک وجب از خاک سرزمینمان هم از گزند دشمنان دور باشد.

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.

 • تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.