کد خبر: 5058
تاریخ انتشار: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۸
 • خبرنگار: محمدمهدی اسدزاده
 • چاپ
نمایش «لانچر ۵»

برنامه‌های انجمن نمایش برای آغاز دوباره فعالیت‌های نمایشی پس از پایان دوره کرونا در نشست شورای سیاست‌گذاری بررسی شد.

به گزارش پیام‌خبر، ۲۲ اردیبهشت ماه نخستین نشست شورای سیاست گذاری انجمن نمایش شهرستان گراش در سال ۹۹ با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

محمد هنرپیشه، کارشناس فرهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گراش گفت: باید برای برگزاری کلاس‌ها و برنامه‌ها نیازسنجی انجام شود. گراش در بخش بازیگری بیش از دیگر حرفه‌های نمایش علاقه‌مند دارد و برگزاری کلاس‌های بازیگری با حضور استاد باتجربه و همراه با مدرک می‌تواند با استقبال روبه‌رو شود.

محمدعلی شامحمدی، رییس انجمن نمایش شهرستان گراش با اشاره به شرایط موجود گفت: سال گذشته تحرک گروه‌های نمایشی آغاز شده بود ولی سه ماه تعطیلی به خاطر کرونا باعث وقفه‌ای بزرگی شد و ما دو ماه مناسب اسفند و اردیبهشت را برای اجراهای نمایشی از دست دادیم در حال حاضر هم وضعیت مشخص نیست ولی با این وجود باید برای هر شرایط پیش آمده برنامه خاصی داشته باشیم.

شامحمدی در مورد دوره‌های آموزشی انجمن گفت: همه همکاران عزیز به اهمیت آموزش تاکید دارند. هماهنگی‌ها با اساتید انجام شده و به زودی کارگاه‌های یک روزه آموزشی برای علاقه‌مندان عرصه تئاتر و نمایش برگزار خواهد شد.

رییس انجمن نمایش در مورد برنامه‌های پیش‌نهادی گفت: اجرای جشنواره مجازی مونولوگ با مشارکت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گراش و مؤسسه شباب‌البرکه قطعی شده است و فراخوان آن پس از شب‌های قدر منتشر می‌شود. پیشنهاد برگزاری سومین جشنواره تئاتر کل ویژه دفاع مقدس از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، واحد فرهنگی سپاه پاسداران و کانون بسیج هنرمندان مطرح شده که انجمن برای برگزاری اعلام آمادگی کرده است. در صورت مساعد شدن شرایط مهرماه ۱۳۹۹ را برای برگزاری در نظر داریم. یک گروه نمایشی نیز پیش از کرونا و یک گروه در سال جدید مجوز دریافت تمرینات گرفته‌اند، که امیدواریم بتوانند با عادی شدن شرایط کار خود را روی صحنه ببرند.

شامحمدی در مورد پیش‌نهاد حق‌الزحمه به شورای نظارت انجمن نمایش گفت: در مورد این پیش‌نهاد بحث‌های مختلفی مطرح شد و در نهایت تصمیم گرفته شد؛ ۵ تا ۱۰ درصد درآمد حاصل از اجرای گروه‌های نمایش به حساب انجمن نمایش واریز شود. از این درآمد برای برگزاری دوره‌های آموزشی استفاده می‌شود و تعرفه‌ای نیز برای همکاران شورای نظارت تعیین می‌کنیم که بعد از اجرای هر نمایش، به آنان پرداخت شود.

 روابط عمومی انجمن نمایش نیز اعلام کرد: هر دو هفته یک بار یکی از هنرمندان بومی در کانال‌های خبری گراش معرفی می‌شوند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.