کد خبر: 5077
تاریخ انتشار: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۸
 • خبرنگار: محمدمهدی اسدزاده
 • چاپ
جشنواره مجازی شعر رمضان در سروستان

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سروستان از برگزاری جشنواره مجازی شعر رمضان در سروستان خبر داد و اهداف برگزاری این جشنواره را تشویق هنرمندان، کشف استعدادها، ایجاد انگیزه و امید، تولید آثار فرهنگی و هنری جدید، رونق در حوزه شعر و ادبیات، نگاه هنرمندانه به مسائل و... عنوان کرد.

به گزارش پیام‌خبر؛ محمدحسن ضیایی‌آزاد، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سروستان گفت: به مناسبت ماه مبارک رمضان جشنواره شعر رمضان با موضوع آزاد در فضای مجازی با همکاری انجمن ادبی سروش سروستان در ماه مهمانی خدا که به فرموده قرآن از هزار ماه بهتر است و خیرات و برکات آن قابل  محاسبه نیست، برگزار می‌نماید.

ضیایی اهداف برگزاری این جشنواره را تشویق هنرمندان، کشف استعدادها، ایجاد انگیزه و امید، تولید آثار فرهنگی و هنری جدید، رونق در حوزه شعر و ادبیات، نگاه هنرمندانه به مسائل و... عنوان کرد.

وی شعر را یکی از مؤلفه‌های فرهنگی و هنری دانست که می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد و ادامه داد: ممکن است دو بیت شعر که تفکرات، اندیشه‌ها، کشف و شهودها در آنست بتواند تأثیر یک ساعت سخنرانی داشته باشد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سروستان افزود: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سروستان با توجه به شرایط کرونایی، برنامه‌های متعددی را همچون جشنواره استندآپ کمدی و خاطره، جشنواره خوشنویسی بمناسبت روز سعدی، مسابقه عکاسی رمضان، مسابقه بازیگری و جشنواره شعر رمضان در فضای مجازی برگزار کرده است و در آینده نیز برنامه‌های متنوع و متعدد فرهنگی و هنری دیگری را نیز در دستور کار خواهد داشت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  بی شک شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است و از آنجاست که گردونه مهر فرهنگ ایران زمین جهان ایرانی را روشن می کند، شاهنامه بی شک در بردارنده حکمتی است که سهروردی به درستی آن را خمیره خسروانیان و برآمده از فلسفه ایران باستان می داند، بینشی که به انوار قدسی قرآن نیز آراسته و تبدیل به چراغی شده، پیش روی ما برای زندگی در افق نیکی و عدالت آن چنان که خود فردوسی چونان زیست: مبادا مرا پیشه جز راستی/که بیداد آرد همه کاستی.

 • از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  یک متخصص سیستم‌های پیچیده و زیستی ضمن بررسی روند شیوع کووید ۱۹، در رابطه با وضعیت اپیدمی در تابستان، احتمال عود مجدد آن در پاییز، تاثیر متغیرهای مختلف در روند شیوع بیماری، اثرات آب و هوا در روند رشد ویروس‌های هم‌خانواده کرونا، بررسی فرضیه ضعیف شدن ویروس با گذشت زمان و احتمال فصلی شدن آن و همچنین اقدامات موثر برای کمینه‌سازی اثرات اجتماعی و اقتصادی بحران کرونا، توضیحاتی ارائه کرد.​​​​​​​

 • کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان برای حراست از ارزش های فرهنگی کشورشان است، چه بسا همین ارزش های فرهنگی بوده است که مفهوم ایثار را در خود گنجانده است تا حتی یک وجب از خاک سرزمینمان هم از گزند دشمنان دور باشد.

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.

 • تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.