کد خبر: 5077
تاریخ انتشار: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۸
 • خبرنگار: محمدمهدی اسدزاده
 • چاپ
جشنواره مجازی شعر رمضان در سروستان

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سروستان از برگزاری جشنواره مجازی شعر رمضان در سروستان خبر داد و اهداف برگزاری این جشنواره را تشویق هنرمندان، کشف استعدادها، ایجاد انگیزه و امید، تولید آثار فرهنگی و هنری جدید، رونق در حوزه شعر و ادبیات، نگاه هنرمندانه به مسائل و... عنوان کرد.

به گزارش پیام‌خبر؛ محمدحسن ضیایی‌آزاد، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سروستان گفت: به مناسبت ماه مبارک رمضان جشنواره شعر رمضان با موضوع آزاد در فضای مجازی با همکاری انجمن ادبی سروش سروستان در ماه مهمانی خدا که به فرموده قرآن از هزار ماه بهتر است و خیرات و برکات آن قابل  محاسبه نیست، برگزار می‌نماید.

ضیایی اهداف برگزاری این جشنواره را تشویق هنرمندان، کشف استعدادها، ایجاد انگیزه و امید، تولید آثار فرهنگی و هنری جدید، رونق در حوزه شعر و ادبیات، نگاه هنرمندانه به مسائل و... عنوان کرد.

وی شعر را یکی از مؤلفه‌های فرهنگی و هنری دانست که می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد و ادامه داد: ممکن است دو بیت شعر که تفکرات، اندیشه‌ها، کشف و شهودها در آنست بتواند تأثیر یک ساعت سخنرانی داشته باشد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سروستان افزود: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سروستان با توجه به شرایط کرونایی، برنامه‌های متعددی را همچون جشنواره استندآپ کمدی و خاطره، جشنواره خوشنویسی بمناسبت روز سعدی، مسابقه عکاسی رمضان، مسابقه بازیگری و جشنواره شعر رمضان در فضای مجازی برگزار کرده است و در آینده نیز برنامه‌های متنوع و متعدد فرهنگی و هنری دیگری را نیز در دستور کار خواهد داشت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.