سهام عدالت

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان فارس با اشاره به اینکه صاحبان سهام عدالت اجازه می دهد تا مردم در سرمایه گذاری وارد شوند، گفت: این باعث افزایش قدرت خرید و دارایی خانواده ها می شود و افراد از طریق سایت Samanese.ir می توانند پیرامون سهام عدالت خود تصمیم گیری کنند.

به گزارش پیام خبر، بابک دائی، امروز در جمع خبرنگاران که در محل اداره کل اقتصادی و دارایی فارس برگزار شد، گفت: با توجه به شرایط ویژه ای که در کشور به خاطر ویروس کرونا بر اقتصاد حاکم شده است، وزارت اقتصاد قصد دارد با برنامه ریزی کمک ویژه ای به اجرایی شدن، شعار سال کند.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان فارس با اشاره به اینکه این استان قریب به پنج میلیون نفر جمعیت دارد حضور در بازار سرمایه، در زندگی معیشتی افراد تاثیر دارد، افزود: سیاست های اصل ۴۴ و سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در دستور کار هست و تکالیفی که در تبصره ۲ قانون بودجه امسال مبنی بر واگذاری را به عهده وزارت اقتصاد قرار داده است.

نماینده وزیر اقتصادی و دارایی در استان فارس با اشاره به اینکه واگذاری ها از ۱۴ اردیبهشت آغاز شده و تا ۳۱ اردیبهشت ادامه دارد، تاکید کرد: یکی از اهداف مهمی که در دستور کار است اینست که آحاد جامعه را در بازار بورس بتوانیم مشارکت دهیم.

وی با اشاره به اینکه وزارت اقتصاد به منظور آنکه بتواند مردم را مشارکت دهد، برنامه ریزی های مختلفی را انجام داده است، افزود: وزارت اقتصاد واگذاری سهام شرکت های دولتی را در دستور کار قرار داده است.

دائی با اشاره به اینکه با این روش آحاد مردم می توانند از مزایا بهره مند شوند، اظهار کرد: این واگذاری تحت عنوان صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله موسوم «ETF» هستند و تمامی اقشار جامعه می توانند در این طرح شرکت کنند و تا سقف ۲ میلیون تومان از این سهام خریداری کنند.

وی با اشاره به اینکه این صندوق ها از شفافیت برخوردار است و تمام ارزش سهامی که از پنج شرکت دولتی و ۲ بانک و سه شرکت بیمه به فروش می رسد، تاکید کرد: سهام بانک های صادرات، ملت، تجارت، بیمه البرز و بیمه اتکای امین توسط دولت به فروش رسیده می شود.

دائی با یادآوری این مطلب که میانگین این سهام ها نزدیک به ۲۰ درصد تخفیف شامل افرادی می شود که در این پذیره نویسی شرکت کنند و افراد حتی اگر تغییر ارزش سهام هم روی ندهد، ۲۰ درصد سود نصیب شان می شود، تاکید کرد: محدودیت سنی ندارد و حتی خردسالان هم می توانند در این پذیره نویسی شرکت کنند.

وی با اشاره به اینکه از طریق کارگزاری های بورس و یا از طریق بانک های منتخب می توانند خریداری را انجام دهند، تاکید کرد: علاقمندان می توانند از طریق بانک های ملی، سپه، صادرات، تجارت، ملت، رفاه کارگران، کشاورزی، مسکن، بانک مهر، پارسیان، پارسارگاد، اقتصاد نوین، پست بانک و توسعه تعاون نسبت به پذیره نویسی اقدام کنند.

این مقام مسئول افزود: برای پذیره نویسی الزامی به داشتن کد بورسی نیست، سایت های وزارت اقتصاد و سامانه «شادا» وزارت اقتصاد تمام اطلاعات این طرح ها را منتشر کرده اند.

وی با اشاره به اینکه واگذاری سهام عدالت از سال ۸۵ آغاز شد و امروز دولت عزم آزادسازی سهام عدالت داریم و به زودی شاهد حضور سه میلیون و ۳۳۰ هزار نفر از مردم فارس در این عرصه خواهیم بود، تاکید کرد: آازدسازی سهام عدالت باعث تحرک بیشتر خواهد شد و در حوزه اقتصاد خرد و کلان اتفاقات خوبی روی می دهد.

دائی با اشاره به اینکه صاحبان سهام عدالت اجازه می دهد تا مردم در سرمایه گذاری وارد شوند، افزود: این باعث افزایش قدرت خرید و دارایی خانواده ها می شود و افراد از طریق سایت Samanese.ir می توانند پیرامون سهام عدالت خود تصمیم گیری کنند.

وی با اشاره به اینکه ارزش سهام ۱۴ برابر شده است و فردی که یک میلیون تومان سهام دارد میزان ۱۴ میلیون تومان سهام عدالت قابل معامله در بورس دارند، اظهار کرد: مردم تا هشتم خرداد ماه فرصت دارند نحوه مدیریت بر سهام خود را مشخص کنند.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان فارس افزود: مردم به ۲ روش می توانند سهام خود را به فروش برسانند روش اول روش مستقیم است که خودشان می توانند از طریق بورس خرید و فروش کنند و برای این روش باید به سامانه مراجعه کنند وگرنه به صورت پیش فرض برای آنان روش غیر مستقیم در دستور کار آنان قرار می گیرند.

وی با تاکید بر اینکه با یادآوری این مطلب که در روش مستقیم با اخذ کد بورسی می تواند به صورت عادی در بازار بورس خریداری کند ولی در روش غیر مستقیم مردم سهام دار شرکت های سرمایه گذاری استانی می شوند، اضافه کرد: برای این افراد کد بورسی صادر شده و نیاز به احراز هویت نیست.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه به محض وارد کردن شماره شبا احراز هویت می شوند، افرادی که کد بورسی دارند از همان کد برای آنان استفاده می شود، افزود: مردم شماره شبا خود را در سامانه سهام عدالت وارد کنند.

وی با اشاره به اینکه امکان نقل و انتقال سهام عدالت به هیچ روشی وجود ندارد، تاکید کرد: سهام عدالت تنها از طریق روش های گفته شده، قابل استفاده است.

دائی اضافه کرد: قبل از ۹ اردیبهشت با مراجعه ورثه می توانستند پس از انحصار وراثت کار انتقال را انجام دهند و از ۹ اردیبهشت تا دهم خرداد نمی توانند این کار را انجام دهند و پس از آن اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه مردم فارس اگر نیاز ندارند، سهام عدالت خود را به فروش نرسانند و روش مستقیم انتخاب کنند تا بماند و اگر نیاز دارند کامل بفروش نرسانند، تاکید کرد: برای روش مستقیم تنها ۲۰ درصد خرید و فروش را شکل می دهند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  بی شک شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است و از آنجاست که گردونه مهر فرهنگ ایران زمین جهان ایرانی را روشن می کند، شاهنامه بی شک در بردارنده حکمتی است که سهروردی به درستی آن را خمیره خسروانیان و برآمده از فلسفه ایران باستان می داند، بینشی که به انوار قدسی قرآن نیز آراسته و تبدیل به چراغی شده، پیش روی ما برای زندگی در افق نیکی و عدالت آن چنان که خود فردوسی چونان زیست: مبادا مرا پیشه جز راستی/که بیداد آرد همه کاستی.

 • از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  یک متخصص سیستم‌های پیچیده و زیستی ضمن بررسی روند شیوع کووید ۱۹، در رابطه با وضعیت اپیدمی در تابستان، احتمال عود مجدد آن در پاییز، تاثیر متغیرهای مختلف در روند شیوع بیماری، اثرات آب و هوا در روند رشد ویروس‌های هم‌خانواده کرونا، بررسی فرضیه ضعیف شدن ویروس با گذشت زمان و احتمال فصلی شدن آن و همچنین اقدامات موثر برای کمینه‌سازی اثرات اجتماعی و اقتصادی بحران کرونا، توضیحاتی ارائه کرد.​​​​​​​

 • کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان برای حراست از ارزش های فرهنگی کشورشان است، چه بسا همین ارزش های فرهنگی بوده است که مفهوم ایثار را در خود گنجانده است تا حتی یک وجب از خاک سرزمینمان هم از گزند دشمنان دور باشد.

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.

 • تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.