سهام عدالت

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان فارس با اشاره به اینکه صاحبان سهام عدالت اجازه می دهد تا مردم در سرمایه گذاری وارد شوند، گفت: این باعث افزایش قدرت خرید و دارایی خانواده ها می شود و افراد از طریق سایت Samanese.ir می توانند پیرامون سهام عدالت خود تصمیم گیری کنند.

به گزارش پیام خبر، بابک دائی، امروز در جمع خبرنگاران که در محل اداره کل اقتصادی و دارایی فارس برگزار شد، گفت: با توجه به شرایط ویژه ای که در کشور به خاطر ویروس کرونا بر اقتصاد حاکم شده است، وزارت اقتصاد قصد دارد با برنامه ریزی کمک ویژه ای به اجرایی شدن، شعار سال کند.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان فارس با اشاره به اینکه این استان قریب به پنج میلیون نفر جمعیت دارد حضور در بازار سرمایه، در زندگی معیشتی افراد تاثیر دارد، افزود: سیاست های اصل ۴۴ و سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در دستور کار هست و تکالیفی که در تبصره ۲ قانون بودجه امسال مبنی بر واگذاری را به عهده وزارت اقتصاد قرار داده است.

نماینده وزیر اقتصادی و دارایی در استان فارس با اشاره به اینکه واگذاری ها از ۱۴ اردیبهشت آغاز شده و تا ۳۱ اردیبهشت ادامه دارد، تاکید کرد: یکی از اهداف مهمی که در دستور کار است اینست که آحاد جامعه را در بازار بورس بتوانیم مشارکت دهیم.

وی با اشاره به اینکه وزارت اقتصاد به منظور آنکه بتواند مردم را مشارکت دهد، برنامه ریزی های مختلفی را انجام داده است، افزود: وزارت اقتصاد واگذاری سهام شرکت های دولتی را در دستور کار قرار داده است.

دائی با اشاره به اینکه با این روش آحاد مردم می توانند از مزایا بهره مند شوند، اظهار کرد: این واگذاری تحت عنوان صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله موسوم «ETF» هستند و تمامی اقشار جامعه می توانند در این طرح شرکت کنند و تا سقف ۲ میلیون تومان از این سهام خریداری کنند.

وی با اشاره به اینکه این صندوق ها از شفافیت برخوردار است و تمام ارزش سهامی که از پنج شرکت دولتی و ۲ بانک و سه شرکت بیمه به فروش می رسد، تاکید کرد: سهام بانک های صادرات، ملت، تجارت، بیمه البرز و بیمه اتکای امین توسط دولت به فروش رسیده می شود.

دائی با یادآوری این مطلب که میانگین این سهام ها نزدیک به ۲۰ درصد تخفیف شامل افرادی می شود که در این پذیره نویسی شرکت کنند و افراد حتی اگر تغییر ارزش سهام هم روی ندهد، ۲۰ درصد سود نصیب شان می شود، تاکید کرد: محدودیت سنی ندارد و حتی خردسالان هم می توانند در این پذیره نویسی شرکت کنند.

وی با اشاره به اینکه از طریق کارگزاری های بورس و یا از طریق بانک های منتخب می توانند خریداری را انجام دهند، تاکید کرد: علاقمندان می توانند از طریق بانک های ملی، سپه، صادرات، تجارت، ملت، رفاه کارگران، کشاورزی، مسکن، بانک مهر، پارسیان، پارسارگاد، اقتصاد نوین، پست بانک و توسعه تعاون نسبت به پذیره نویسی اقدام کنند.

این مقام مسئول افزود: برای پذیره نویسی الزامی به داشتن کد بورسی نیست، سایت های وزارت اقتصاد و سامانه «شادا» وزارت اقتصاد تمام اطلاعات این طرح ها را منتشر کرده اند.

وی با اشاره به اینکه واگذاری سهام عدالت از سال ۸۵ آغاز شد و امروز دولت عزم آزادسازی سهام عدالت داریم و به زودی شاهد حضور سه میلیون و ۳۳۰ هزار نفر از مردم فارس در این عرصه خواهیم بود، تاکید کرد: آازدسازی سهام عدالت باعث تحرک بیشتر خواهد شد و در حوزه اقتصاد خرد و کلان اتفاقات خوبی روی می دهد.

دائی با اشاره به اینکه صاحبان سهام عدالت اجازه می دهد تا مردم در سرمایه گذاری وارد شوند، افزود: این باعث افزایش قدرت خرید و دارایی خانواده ها می شود و افراد از طریق سایت Samanese.ir می توانند پیرامون سهام عدالت خود تصمیم گیری کنند.

وی با اشاره به اینکه ارزش سهام ۱۴ برابر شده است و فردی که یک میلیون تومان سهام دارد میزان ۱۴ میلیون تومان سهام عدالت قابل معامله در بورس دارند، اظهار کرد: مردم تا هشتم خرداد ماه فرصت دارند نحوه مدیریت بر سهام خود را مشخص کنند.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان فارس افزود: مردم به ۲ روش می توانند سهام خود را به فروش برسانند روش اول روش مستقیم است که خودشان می توانند از طریق بورس خرید و فروش کنند و برای این روش باید به سامانه مراجعه کنند وگرنه به صورت پیش فرض برای آنان روش غیر مستقیم در دستور کار آنان قرار می گیرند.

وی با تاکید بر اینکه با یادآوری این مطلب که در روش مستقیم با اخذ کد بورسی می تواند به صورت عادی در بازار بورس خریداری کند ولی در روش غیر مستقیم مردم سهام دار شرکت های سرمایه گذاری استانی می شوند، اضافه کرد: برای این افراد کد بورسی صادر شده و نیاز به احراز هویت نیست.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه به محض وارد کردن شماره شبا احراز هویت می شوند، افرادی که کد بورسی دارند از همان کد برای آنان استفاده می شود، افزود: مردم شماره شبا خود را در سامانه سهام عدالت وارد کنند.

وی با اشاره به اینکه امکان نقل و انتقال سهام عدالت به هیچ روشی وجود ندارد، تاکید کرد: سهام عدالت تنها از طریق روش های گفته شده، قابل استفاده است.

دائی اضافه کرد: قبل از ۹ اردیبهشت با مراجعه ورثه می توانستند پس از انحصار وراثت کار انتقال را انجام دهند و از ۹ اردیبهشت تا دهم خرداد نمی توانند این کار را انجام دهند و پس از آن اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه مردم فارس اگر نیاز ندارند، سهام عدالت خود را به فروش نرسانند و روش مستقیم انتخاب کنند تا بماند و اگر نیاز دارند کامل بفروش نرسانند، تاکید کرد: برای روش مستقیم تنها ۲۰ درصد خرید و فروش را شکل می دهند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.