کد خبر: 5083
تاریخ انتشار: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۳
کنکور

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: امتحانات پایه نهم و دوازدهم به صورت حضوری برگزار خواهد شد اما در آموزش ابتدایی، آزمون کتبی و حضوری نخواهیم داشت.

به گزارش پیام خبر، فرهاد اسماعیلی، امروز با حضور در یک برنامه زنده رادیویی، اعلام کرد: مدارس با هدف رفع اشکالات درسی دانش آموزان در فارس بازگشایی شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس افزود: حضور دانش آموزان اختیاری است اما آموزگاران و کادر آموزش در مدارس با هدف ارتقای درسی دانش آموزان در مدارس، حضور دارند.

وی اضافه کرد: مدارس با رعایت موازین و نکات بهداشتی لازم باز شده اند و رفت و آمد دانش آموزان به مدارس نیز به عهده والدین است.

اسماعیلی اعلام کرد: مدارس شبانه روزی و استثنایی شامل این بازگشایی نیستند و برای برگزاری امتحانات پایان سال نیز تدابیری همچون مهمان شدن دانش آموزان پایه های نهم و دوازدهم در دبیرستان های نزدیک محل سکونت دانش آموزان در نظر گرفته شده است.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس با تقدیر از تلاش بی وقفه آموزگاران فارس در ایام تعطیلی مدارس در پی کرونا، عنوان کرد: اقدامات شبانه روزی معلمان در این حوزه و ارائه آموزش مجازی که اجازه ندادند تا خللی در آموزش ایجاد شود و دانش آموزان از درس عقب بمانند، قابل تقدیر است.

 اسماعیلی با تاکید بر حفظ سلامت دانش آموزان در برگزاری اتحانات پایان سال، بیان کرد: امتحانات پایه نهم و دوازدهم به صورت حضوری و رعایت نکات بهداشتی لازم برگزار خواهد شد و آزمون استعدادهای درخشان نیز در تاریخ مشخص شده در به صورت حضوری خواهد بود.

وی ادامه داد: در آموزش ابتدایی، آزمون کتبی و حضوری برگزار نخواهد شد و ارزشیابی به صورت توصیفی و کیفی و طبق گزارش آموزگاران در طول سال تحصیلی، انجام خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است/ گفتگو با خالق رادیو شاهنامه

  بی شک شاهنامه، قله ای بلند در سپهر فرهنگ و اندیشه ایرانی است و از آنجاست که گردونه مهر فرهنگ ایران زمین جهان ایرانی را روشن می کند، شاهنامه بی شک در بردارنده حکمتی است که سهروردی به درستی آن را خمیره خسروانیان و برآمده از فلسفه ایران باستان می داند، بینشی که به انوار قدسی قرآن نیز آراسته و تبدیل به چراغی شده، پیش روی ما برای زندگی در افق نیکی و عدالت آن چنان که خود فردوسی چونان زیست: مبادا مرا پیشه جز راستی/که بیداد آرد همه کاستی.

 • از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  از توان غیرمعمول کووید ۱۹ تا احتمال عود مجدد اپیدمی

  یک متخصص سیستم‌های پیچیده و زیستی ضمن بررسی روند شیوع کووید ۱۹، در رابطه با وضعیت اپیدمی در تابستان، احتمال عود مجدد آن در پاییز، تاثیر متغیرهای مختلف در روند شیوع بیماری، اثرات آب و هوا در روند رشد ویروس‌های هم‌خانواده کرونا، بررسی فرضیه ضعیف شدن ویروس با گذشت زمان و احتمال فصلی شدن آن و همچنین اقدامات موثر برای کمینه‌سازی اثرات اجتماعی و اقتصادی بحران کرونا، توضیحاتی ارائه کرد.​​​​​​​

 • کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان

  کتاب «خاطرات رزمندگان کلیمی فارس»، نشانگر همبستگی ملی ایرانیان برای حراست از ارزش های فرهنگی کشورشان است، چه بسا همین ارزش های فرهنگی بوده است که مفهوم ایثار را در خود گنجانده است تا حتی یک وجب از خاک سرزمینمان هم از گزند دشمنان دور باشد.

 • فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  فاصله ما با ظهور، مشخص نیست/ تطبیق ناروای حوادث روز به علائم ظهور، خسارات اعتقادی دارد

  رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینکه تطبیق حوادث روز با علائم ظهور، علمی و فنی نیست، گفت: ما در مسیری قرار داریم که انتهای آن ظهور است و نمی‌دانیم چقدر با آن فاصله داریم. اینکه بگوییم کرونا تابلوی آخر است، حدسیات غیرعالمانه است.

 • تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  تبلور صبر در سیره موسی بن جعفر (ع)

  کظم غیظ و صبر در سیره موسی بن جعفر(ع) متبلور است، آن امام همانند پیامبر همنام خود در برابر فرعون زمانه مقاومت کرد و علی‌رغم همه شدائد با مبارزه با انحرافات اعتقادی، جریان تشیع را هدایت کرد.