کد خبر: 5118
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۰
نمایش عروسکی «شلخته»

کارگردان نمایش «شلخته» گفت: با توجه به شرایط کرونایی که تعطیلی فعالیت های فرهنگی و هنری را در پی داشت، به اتفاق ۱۲ نفر از هنرمندان تصمیم گرفتیم که با استفاده از ابزارهای سینمایی، هنر نمایش را از طریق فضای مجازی با اثر «شلخته» به خانه های مخاطبین ببریم.

به گزارش پیام خبر، زهرا ستاری گفت: با توجه به شرایط کنونی کشور که به خاطر ویروس کرونا، شاهد تعطیلی فعالیت های فرهنگی و هنری هستیم، به اتفاق 12 نفر از هنرمندان تصمیم گرفتیم که با استفاده از ابزارهای سینمایی، هنر نمایش را از طریق فضای مجازی با اثر «شلخته» به خانه های مخاطبین ببریم.

کارگردان نمایش «شلخته» افزود: هموطنان عزیزمان می توانند با مراجعه به لینک https://www.instagram.com/tv/CAX8yGIgTY9/?igshid=1bumd18f8heb4 از اثر هنری دیدن و با لایک های خود ما را همراهی کنند.

وی اظهار کرد: این اثر در جشنواره مجازی کشوری «تتاتر + خانه» شرکت داده شده و در بخش گروهی و خانوادگی جز آثار برگزیده قرار دارد و حال در مرحله آرای مردمی قرار گرفته است و ما از مردم عزیز درخواست می کنیم که وارد صفحه مذکور شده و از اثر ضمن دیدن به صورت لایک و کامنت از این اثر حمایت کنند.

ستاری با اشاره به اینکه این اثر یک استند آپ کمدی عروسکی با موضوع کرونا است، تاکید کرد: امیدوارم مردم از دیدن «شلخته» لذت ببرند.

وی افزود: صداپیشه این اثر استاد «مجید شناور» است و تهیه کنندگی، کارگردانی، طراحی و ساخت عروسک و طراحی صحنه را خودم بر عهده داشتم، «محمدحسن گلستان»، مشاور کارگردان، تصویر و تدوین کار را به عهدا داشت.

ستاری تاکید کرد: «احمدرضا زنجیرساز»، نویسنده، دستیار کارگردان و برنامه ریز کار بود و «احسان مهریاری»، مدیر تولید اثر محسوب می شد و «احسان پهلوان»، تنظیم صدا را به عهده داشت.

وی با اشاره به اینکه «زهرا ستاری» و «بهار مهریاری» 2 عروسک گردان کار بودند، افزود: «امیر فهندژ» و «ساسان حیدپور» 2 نورپرداز اثر بودند.

ستاری در پایان از استودیو «مثلث» (مهریاری)، انجمن دیجیتال فارس، «علی مهریاری»، «محمد رضا نگارنده» و همه افرادی که در این اثر همکاری و همراهی داشتند، تشکر کرد.

منبع: شبستان

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  شیراز گزینه نهایی میزبانی بازی های هندبال آسیایی

  با بررسی های انجام شده تا کنون، کمبودها و موارد لازم را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم و تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی توانسته است سالن های خود را استاندارد سازی و آماده برگزاری مسابقات نماید. امید داریم تا هر چه زودتر دیگر سالن ها نیز آماده برگزاری مسابقات شوند.

 • اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  اقدامات دانشجویان شیراز علیه جشن‌های ۲۵۰۰ ساله / سردرگمی ساواک شیراز از فعالیت‌های سیاسی جوانان انقلابی

  ما که می دانستیم هدف اساسی و نهایی چنین مراسمی، ایجاد فضایی مملو از فساد و فحشاء در محیط دانشگاه است، ابتدا با انتشار اطلاعیه‌ای از دانشجویان خواستیم که در این اجتماع شرکت نکنند و تهدید کرده بودیم که چنانچه کسی در آن جمع حضور یابد مجازات خواهد شد و حداقل مجازات برای دختران شرکت کننده، پاشیدن روغن سیاه به سر و صورتشان بود. مجموع این تهدیدها به شدت بر نحوه کار تاثیر گذاشت

 • از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از خط مقدم جنگ تا پشتیبانی

  از دیگر فعالیت هایی که داشتیم یکی اش این بود که روزی سرهنگ معصوم زاده مرا صدا زد. گفت ما به یک چلچه نیاز داریم. چلچله موشک اندازی بود که همزمان 40 موشک را می توانست شلیک کند. کمی فکر کردم و گفتم چرا چهل تا، خب مثلاً اگر 60 تا بشود بهتر نیست؟ گفت: چه بهتر.

 • شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  شرط ازدواج خود را رفتن به جبهه گذاشته بودم

  سال ۶۲، بعد از ازدواج راهی آبادان شدم تا در اونجا زندگی خودمو آغاز کنم. شوهرم پاسدار بود و بیشتر وقتشو تو جبهه سپری می کرد. منم به همراه دوستانی که پیدا کرده بودم تو همه کارها وارد می شدیم. از شستن لباس ها تا پرستاری در بیمارستان. گاهی هم به بیمارستان های صحرایی می رفتیم.

 • شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  شهرداری شیراز، خدمات مربوط به نظام مهندسی را به سازمان نظام مهندسی عودت نمی دهد

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس گفت: طرح جامع نرم افزاری ارجاع نظارت را در تمام استان به غیر از شیراز اجرا می کنیم و متاسفانه شهرداری شیراز تاکنون در زمینه عودت دادن اجرای این خدمات به سازمان نظام مهندسی همکاری نکرده است.