کمباین

رئیس اداره فن آوری های مکانیزه سازمان جهاد کشاورزی فارس از آغاز به کار پیشرفته ترین کمباین برداشت غلات ریزدانه در مرودشت خبر داد و گفت: این کمباین از جدیدترین و بزرگترین مدل های کمباین است که علاوه بر غلات ریز دانه قابلیت برداشت ۲۹ محصول را داراست.

به گزارش پیام خبر، علیرضا پرویزی، با اشاره به آغاز به کار پیشرفته ترین کمباین برداشت غلات ریزدانه در مرودشت، گفت: کمباین مذکور جز بزرگترین کمباین های موجود در کشور محسوب می شود و کمباین Claas Lexion 570 دارای انبار ۱۱ تن است و در حال حاضر برای برداشت خاکشیر به کار گرفته شده است.

رئیس اداره فن آوری های مکانیزه سازمان جهاد کشاورزی فارس با بیان اینکه یک مدل دیگر کمباین کلاس متعلق به سازمان جهاد کشاورزی نیز از قبل موجود است، تصریح کرد: پلاتفرم این کمباین هشت متر است که این خصوصیت،  مدل فوق را از انواع مدل های مشابه متمایز کرده است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه کمباین مذکور قابلیت برداشت محصول تا رطوبت ۳۰ درصد را نیز دارد، تصریح کرد: سیستم  کمباین به صورت کاملا دیجیتال کار می کند و خود کمباین بر اساس میزان رطوبت، تنظیمات موجود از جمله الک های بالا و پایین، زیر سیلندری و غیره را بر اساس رطوبت محصول انجام می دهد.

رئیس اداره فناوری های مکانیزه سازمان جهاد کشاورزی فارس با تاکید بر اینکه میزان ضایعات در این مدل کمباین بسیار پایین است، یادآورشد: درصد ضایعات در قسمت های مختلف و در قسمت انتهایی کمباین قابل اندازه گیری است.

وی، کارایی بسیار بالا به دلیل دارا بودن پلاتفرم بزرگ، قابلیت برداشت انواع غلات، کاهش زمان برداشت، کاهش هزینه برداشت در گیاهان  دارویی ریز دانه  خصوصا خاکشیر، و سایر ریز دانه ها، شرایط بسیار مطلوب کابین راننده در شرایط مختلف آب و هوایی و غیره را از خصوصیات بارز این مدل کمباین عنوان کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.