حضور و تشویق تیم ها در ورزشگاه های دانمارک در ایام کرونا

لیگ فوتبال دانمارک در حالی آغاز شد که هواداران این لیگ اولین مسابقه لیگ را از طریق ابتکار موسوم به سکوی مجازی و از طریق اپ زوم تماشا کردند.

هواداران دانمارکی از زمان شروع مجدد سوپرلیگ فوتبال این کشور می‌توانند از طریق اپلیکیشن برگزاری کنفرانس ویدیویی آنلاین زوم، به نوعی در استادیومها حضور مجازی داشته باشند و تیمهای خود را تشویق کنند.

درحالیکه مسابقات پشت درهای بسته برگزار می‌شود هزاران هوادار دانمارکی در این پروژه ثبت‌نام کرده‌اند تا در زمان برگزاری دیدار آرهوس و راندرز که اولین بازی شروع مجدد این لیگ بود، تصاویرشان روی صفحه نمایش‌های بزرگی که در کنار زمین قرار گرفته نمایش داده شده و صدایشان در استادیوم پخش شود.

این پروژه دانمارکی که سکوی مجازی نامگذاری شده واکنش‌های زنده هواداران به بازی را نمایش می‌دهد. در جریان دیدار آرهوس و راندرز که با تساوی 1-1 به پایان رسید هم تصویر صورت هواداران در صفحه‌های نمایش پخش شد و هم صدای آنها توسط بلندگوها در استادیوم طنین‌انداز شد.

عدم حضور تماشاچی‌ها در مسابقات ورزشی باعث شده در گوشه و کنار دنیا ابتکارات زیادی برای غلبه بر این مشکل اندیشیده شود. در بوندس‌لیگا باشگاه مونشن گلادباخ، بخش بزرگی از استادیوم خانگی خود را با مجسمه‌هایی کارتونی از هوادارانش پر کرده بود. هر هوادار برای کشیده شدن چهره‌اش بر این ماکت‌های مقوایی 19 یورو پرداخت کرده و درآمد ناشی از این ابتکار صرف امور خیریه می‌شود.

صدرنشین لیگ دانمارک، اف‌سی میت‌یالند که قرار است اولین بازی‌اش را فردا شنبه انجام دهد هم ترتیبی داده تا هوادارانش بتوانند با اتوموبیل‌های خود به پارکینگ بزرگ روبازی که در کنار استادیوم خانگی این تیم قرار دارد آمده و به صورت سینمای ماشین‌رو شاهد بازی تیمشان باشند. این پارکینگ ظرفیت حضور 2هزار اتوموبیل را دارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

ورزشی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.