غلامرضا قاسمی‌دهشالی

با گذشت ۸ ماه از انتصاب غلامرضا قاسمی‌دهشالی به عنوان رئیس حوزه هنری استان فارس، همچنان در پورتال این نهاد محمد کرم الهی در مقام رییس قرار دارد و حتی حکم انتصاب رئیس کنونی منتشر نشده است.

به گزارش پیام خبر، ۲۰ آذرماه ۱۳۹۸ بود که طی حکمی از سوی محسن مومنی شریف، رئیس حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، محمد کرم الهی جای خود را به قاسمی‌دهشالی داد و در این ابلاغ همچنین به عنوان مشاور ارشد او در امور برنامه‌ریزی و تحول سازمانی منصوب شده است، مراسم تودیع و معارفه هم در سکوت رسانه ای برگزار شد.

این در حالی بود که کرم الهی ۲۵ مرداد ۱۳۹۴ جایگرین مهدی نجابت رئیس اسبق این نهاد شده بود و در دوران او برخی از فعالیت سینماهای تحت نظارت موسسه بهمن سبز که زیرمجموعه حوزه هنری است در شیراز متوقف یا مانند سینما بهمن پس از آتش سوزی، به مجتمع تجاری تغییر کاربری داده شد و وعده های کرم الهی هم پیرامون موزه خوشنویسی استان فارس و پردیس های سینمایی شیراز به سرانجام نرسید.

کارنامه حوزه هنری استان فارس طی دهه اخیر با فراز و فرودهایی همراه بوده و تغییرات مدیریتی چند سال اخیر موجب شده است این نهاد انقلابی در تصمیم سازی های فرهنگی و هنری نقشی نداشته باشد و کارکرد خویش را از دست بدهد.

اکنون نیز با وجود اینکه انتظار می رود رئیس حوزه هنری استان دست کم در هفته هنر انقلاب اسلامی که اردیبهشت ماه هر سال برگزار می شود به تشریح فعالیت های این نهاد می پرداخت کرونا این فرصت را فراهم کرد که وی همچنان در سکوت خبری به سر ببرد.

در این بین کارکرد معاونان حوزه هنری استان فارس هم به دلیل اینکه رئیس جدید اهل مصاحبه نیست احتیاط آمیز شده است و کمتر تمایل به رسانه ای شدن دارند.

این در حالیست که همچنان پرتال حوزه هنری استان فارس در بخش یادداشت رئیس حوزه هنری فارس تصویر محمد کرم الهی را استفاده می کند و هیچ خبری از رئیس جدید در این سایت دیده نمی شود.

از سویی در آیین تکریم و معارفه رئیس حوزه هنری استان فارس که با حضور مدیرکل امور استان ها و مجلس حوزه هنری برگزار شد، مجید مصلحی با اشاره به شخصیت غلامرضا قاسمی دهشالی گفت: وی همیشه کمک حال ستاد مرکزی بوده و ذهن و تفکر ما به هم نزدیک است، برای حضور ایشان در شیراز نیز سراغ داستان سازی نروید.

به گفته مدیرکل امور استان ها و مجلس حوزه هنری، قرار است وی در ادامه مسیر رئیس قبل، چند مساله را که وی شروع کرده بود ادامه داده و حل کند از جمله اینکه مساله ساختمان اداری برطرف شود.

مصلحی، افزود: سینماهای شیراز روزگاری حرف اول را می زدند و باید سر و سامان بگیرند. توانمند کردن نیروی انسانی و روشن کردن آنها بر مبنای نظام انگیزشی و نهایتا رسیدن به گزینه بعدی که بتواند همین مسیر را ادامه دهد نیز از جمله این موارد است.

به گزارش پیام خبر، «قاسمی دهشالی» با تحصیلات کارشناسی ارشد فقه و مبانی حقوق دارای سوابق مدیریتی همچون رئیس حوزه هنری گیلان، مدیرکل روابط عمومی حوزه هنری، مشاور مدیرکل امور استان‌ها و مجلس، مدیر اجرایی جشنواره آثار و تولیدات مراکز استان‌ها و مشاور رئیس حوزه هنری در مراکز استانی است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل