کرونا

معاون بهداشت وزارت بهداشت با عنوان این مطلب که ویروس کرونا نه از بین رفته و نه ضعیف شده است، بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور تاکید کرد.

به گزارش پیام خبر، علی رضا رئیسی، روز یکشنبه در نشست خبری که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، به وضعیت کرونا در کشور اشاره کرد و گفت: این تصور که با گرم شدن هوا ویروس از بین می رود، تصور غلطی است. به طوری که در دنیا هم به همین شکل است.

وی افزود: باید بپذیریم هر کسی از خانه بیرون می‌آید ماسک داشته باشد، اما استفاده از ماسک در مکان‌های بسته و تجمعات الزامی است.

رئیسی ادامه داد: حتماً لازم نیست از ماسک N۹۵ استفاده شود، حتی می‌توان از پارچه‌های تمیز نیز استفاده کرد.

وی افزود: ویروس نه ضعیف شده و نه از بین رفته است. بلکه اگر کنترل شده، به خاطر رعایت مردم است که اگر بخواهیم پروتکل‌های بهداشتی را نادیده بگیریم، ویروس دوباره اوج می‌گیرد. مثل استان‌هایی که در وضعیت هشدار قرار گرفته‌اند.

رئیسی درباره بیماری‌زایی کرونا و مشکل تنفسی یا خونی بودن آن، گفت: این ویروس رفتار و علائم ناشناخته‌ای دارد. اینکه گفته می‌شود این ویروس درگیری تنفسی ندارد، کذب است و کرونا ویروس قطعاً درگیری تنفسی دارد و باعث تنگی نفس، هایپوکسی و نارسایی ریه می‌شود.

وی، سکته‌های مغزی و قلبی ناشی از ابتلاء به کرونا ویروس را مورد اشاره قرار داد و افزود: سکته‌های قلبی و مغزی در مبتلایان کرونا هم به همین دلیل است، چرا که درگیری عروق باعث سکته می‌شود.

معاون بهداشت وزارت بهداشت، به اجرای طرح ترافیک اشاره کرد و گفت: بر اساس آخرین تصمیم‌ها، طرح ترافیک در تهران از ۱۷ خرداد ۹۹ مجدداً اجرا می‌شود.

وی افزود: پس از اجرای طرح ترافیک باید استفاده از ماسک در مترو و اتوبوس اجباری شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.