کد خبر: 5209
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۹
مرمت خانه فتح نی ریز

معاون میراث‌ فرهنگی اداره کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس گفت: مرمت خانه تاریخی «فاتح» در نی ریز با هدف تقویت کاربری فضایی مرتبط با صنایع دستی، آغاز شده است.

به گزارش پیام خبر، عبدالرضا نصیری، امروز با اشاره به مرمت خانه تاریخی «فاتح» به خبرنگاران گفت: این خانه تاریخی در شهرستان نی ریز و با یک هزار و 20 میلیون ریال و به مدت چهار ماه آغاز شده است.

معاون میراث‌ فرهنگی اداره کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس افزود: این مرمت از محل اعتبارات استانی و با نظارت مستقیم کارشناسان فنی حوزه معاونت میراث فرهنگی آغاز شده است.

وی اضافه کرد: هدف اصلی این مرمت، تکمیل بخش های داخلی بناست تا کاربری فضایی مرتبط با صنایع دستی را برای رونق این صنعت را تقویت کند.

نصیری اعلام کرد: در این مرمت، چوب پنجره ها، درهای ورودی، تاسیسات، موزاییک فرش، طاق های آجری زیرزمین  و ... مورد بازسازی قرار می گیرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

گردشگری

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.