کد خبر: 5224
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۰
فرهاد اسماعیلی،مدیر کل آموزش و پرورش فارس،ثبت نام

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: پیش ثبت ‌نام مدارس در پایه اول ابتدایی از ۳۱ خرداد آغاز و تا ۹ تیر ادامه خواهد داشت.

به گزارش پیام خبر، فرهاد اسماعیلی گفت: پیش ثبت ‌نام مدارس در پایه اول ابتدایی از ۳۱ خرداد آغاز و تا ۹ تیر ادامه خواهد داشت و ثبت نام دانش آموزان به جز در پایه های ورودی، در سایر پایه ها به صورت غیر حضوری انجام می شود و اولیا محترم برای پیش ثبت ‌نام فرزندان خود در پایه اول ابتدایی، می توانند از ۳۱ خرداد تا ۹ تیرماه از طریق مراجعه به سامانه http://madrese.farsedu.ir اقدام کنند.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس بیان کرد: از  ۱۱ تا ۱۴ خردادماه  نیز از طریق سامانه پیامکی یا مراجعه به سایت، نوبت دهی برای حضور اولیا انجام می گیرد و از  ۱۵ تا ۲۵ تیرماه  اولیا بر اساس زمان بندی اعلام شده می توانند برای ثبت نام قطعی فرزند خود در مدرسه ایی که در سامانه اعلام شده  مراجعه حضوری داشته باشند.

وی با بیان این که برای کاهش مراجعه حضوری اولیا  اجرای طرح سنجش سلامت نیز همزمان با ثبت نام حضوری و از ۱۵ تیرماه آغاز می شود افزود: زمان پیش ثبت نام در پایه هفتم دوره اول متوسطه را از ۲۸ تیر تا ۶  مرداد و  از ۸ مرداد تا ۱۲ مردادماه نیز نوبت دهی و اطلاع رسانی به والدین از طریق سامانه پیامکی و یا مراجعه به سایت صورت می گیرد و پس از آن اولیا محترم می توانند بر اساس زمان بندی اعلام شده از ۱۳ تا ۲۶ مردادماه برای ثبت نام قطعی در مدرسه حضور داشته باشند.

اسماعیلی ادامه داد:  ثبت نام ‌ها در پایه دهم دوره دوم متوسطه بر اساس نتایج اعلام شده در هدایت  تحصیلی انجام می شود و ثبت نام در گروه الف از ۱۳ تا ۲۰ مرداد، گروه ب از ۲۱ تا ۲۵ مرداد، گروه ج از ۲۶ تا ۲۷ مرداد و سایرین نیز در روزهای ۲۸ و ۲۹ مرداد ماه انجام می شود.

مدیر کل آموزش و پرورش استان فارس تصریح کرد: پیش ثبت نام هنرستان های تربیت بدنی از ۴ تا ۷ مرداد ماه انجام می شود در روزهای ۸ و ۹ مردادماه نیز آزمون عملی برگزار می شود که نتایج آن ۱۱ مرداد اعلام خواهد شد و ۱۲ مرداد نیز ثبت نام قطعی دانش آموزان پذیرفته شده در این آزمون ها انجام می گیرد و تنها ثبت نام در پایه اول دوره ابتدایی، هفتم و دهم دوره متوسطه صرفا به صورت حضوری و با حضور اولیا در مدارس انجام می شود که در این پایه‌ها والدین باید طبق زمان بندی‌هایی که از طرف مدیران مدارس اعلام می‌شود و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای ثبت نام در مدرسه حاضر شوند.

وی در پایان یادآور شد: برای سایر پایه‌ها نیاز به حضور در مدارس نیست و کماکان مانند سال‌های قبل، پس از اتمام امتحانات پایان سال تحصیلی، ثبت نام در پایه بالاتر توسط خود مدرسه انجام می‌شود، مگر اینکه دانش آموزی از یک مدرسه بنابر ضرورت به مدرسه دیگر منتقل شود

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.