کد خبر: 5239
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۸
  • خبرنگار: مریم شمالیان
  • چاپ
عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از شناسایی ۱۳۷ مورد جدید ابتلا به کروناویروس در استان فارس خبر داد.

به گزارش پیام خبر، عبدالرسول همتی با اشاره به بررسی هزار و ۵۶۹ نمونه در آزمایشگاه های تشخیصی کروناویروس در استان طی ۲۴ ساعت گذشته، گفت: از این تعداد، ۱۳۷ مورد مثبت اعلام شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: از ۱۳۷ مورد جدید در استان، شیراز ۷۴ مورد؛ لامرد ۸ مورد؛ ممسنی ۴ مورد؛ مرودشت ۳ مورد؛ بیضا، زرقان و کازرون هر کدام ۲ مورد؛ قیروکارزین، مهر و کوه چنار هر کدام یک مورد را شامل می شود و مابقی موارد مربوط به دیگر دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی استان اختصاص دارد.

به گفته این مقام مسوول، با شناسایی موارد جدید در ۲۴ ساعت گذشته، آمار مبتلایان در استان فارس به ۶ هزار و ۱۴۷ مورد افزایش یافته است.

وی بیان کرد: خوشبختانه در پنج روز گذشته مورد فوتی به دلیل ابتلا به کروناویروس در استان گزارش نشده و مجموع جانباختگان بر اثر بیماری کووید ۱۹ در استان، ۱۱۰ نفر است.

همتی مجموع بهبودیافتگان از بیمارستان ها و ایزوله خانگی در استان را نیز پنج هزار و ۴۴۹ نفر اعلام کرد.

وی با هشدار به مردم فارس در خصوص افزایش ناگهانی ابتلا به کروناویروس گفت: آمار افزایش مبتلایان به کروناویروس در روزهای اخیر استان های خوزستان، بوشهر، هرمزگان و کرمان و به دلیل همجوار بودن با استان فارس، با یک افزایش ناگهانی شیوع ویروس مواجه هستیم و استان فارس در حال حاضر به مرحله هشدار رسیده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از مردم فهیم استان خواست تا توصیه های بهداشتی را جدی بگیرند، دلیل بازگشایی مشاغل، ضعیف بودن کروناویروس نیست، کروناویروس در حال انتقال در بین مردم است و مهمترین اقدام برای قطع زنجیره انتقال ویروس، استفاده از ماسک و دستکش، رعایت فاصله در روابط اجتماعی، در خانه ماندن و پرهیز از ترددهای غیرضرور است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل