کد خبر: 5242
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۹
یلدا راهدار

عضو هیات رئیسه و رئیس کمیسیون فناوری، اطلاعات، ارتباطات و اقتصاد رسانه اتاق بازرگانی فارس گفت: یکی از برنامه های راهبردی امسال ما در این کمیسیون صادرات محصولات شرکت های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات استان است که با جدیت دنبال می کنیم.

به گزارش پیام خبر،  یلدا راهدار در جلسه کمیسیون فناوری، اطلاعات، ارتباطات و اقتصاد رسانه این اتاق که به صورت برخط (آنلاین) برگزار شد، بیان کرد:  یکی از بخش هایی که علیرغم وجود پتانسیل های منحصر به فرد، جای خالی آن به شدت در استان احساس می شود بحث صادرات محصولات شرکت های فناوری اطلاعات و ارتباطات استان است.
وی با بیان از سال گذشته مسایل زیربنایی صادرات محصولات فاوای استان را دنبال کردیم افزود: مذاکرات مثبتی و مسیرهای خوبی برای صادرات و اتصال محصولات حوزه فناوری، اطلاعات و ارتباطات استان به بازارهای جهانی انجام شده که نتایج نهایی آن را تا آخر این ماه اعلام می کنیم.
راهدار اظهارداشت: یکی از مسایل زیرساختی فراهم شده برای صادرات این محصولات، حمایت و پشتیبانی اتاق ایران و اختصاص مشاوران متخصص ملی و بین المللی برای صادرات محصولات فارس است.  
وی اضافه کرد: از الزامات مهم برای صادرات محصولات حوزه فناوری، اطلاعات و ارتباطات استان تهیه داده ها و اطلاعات مشخص و جامع از فعالیت های در حال انجام در استان است که تلاش می کنیم این مهم با همکاری بازیگران فضای کسب و کار استان تهیه و در اختیار مشاوران قرار دهیم.
راهدار ادامه داد: محور امسال برنامه های ما در این کمیسیون شناسایی و اتصال محصولات شرکت های فناوری، اطلاعات و ارتباطات استان به بازارهای صادراتی و ایجاد امکان مذاکرات حضوری( B 2 B ) تجار و فعالان این حوزه در استان با با خارج از کشور است.
عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی فارس عنوان داشت: از دیگر برنامه های امسال ما در این کمیسیون توجه به فعالیت آزادکاران و فعالان بازار کار در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در ابعاد مختلف، پیگیری مطالبات صنفی فعالان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات استان در حوزه های مالیات- بیمه و قانون کار و برگزاری دوره های مهارتی و آموزشی بر اساس نیاز بازیگران فضای کسب و کار فاوای استان است.
وی تصریح کرد: همچنین از برنامه های دیگر این کمیسیون پرداختن به موضوع اقتصاد رسانه به مفهوم مطالبه فعالان حوزه فناوری، اطلاعات و ارتباطات با همراهی و مشارکت ذی نفعان این حوزه است.
راهدار افزود: تهیه بانک جامع اطلاعات فعالان حوزه فاوای استان، پایش فضای کسب و کار این حوزه و پیگیری جذب سرمایه گذاری و شکل دهی صندوق های سرمایه گذاری خطر پذیر نیز که از سال گذشته در دستور کار ما قرار داشت نیز در حال انجام است.
وی بیان کرد: در آغاز شروع این کمیسیون نمای مشخصی از حوزه فناوری، اطلاعات، ارتباطات و اقتصاد رسانه در استان در دسترس نبود اما امروز می توانیم اعلام کنیم فضای کسب و کار فاوای استان را شناسایی و نیازهای اصلی، تهدید ها و فرصت ها را استخراج کردیم و برای تحقق اهداف مشخص شده و رفع مشکلات برنامه ریزی کرده ایم.
در ادامه این جلسه مهرداد سهرابی مدیر کل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان فارس نیز گفت: راه اندازی اینترنت خانگی با چهار برابر سرعت در شیراز، نصب 32 سایت ارتباطی جدید در شیراز، احداث 27 سایت ارتباطی در مسیر های جاده ای فارس و اختصاص 35 میلیاردتومان برای تکمیل پوشب اینترنت مناطق روستایی از برنامه های ما در این اداره کل است.
وی ادامه داد: شیوع ویروس کرونا در کشور منجر به تحول مثبتی در عرصه آموزش های مجازی شده به طوری که در روند تحول  در عرصه فعالیت های مجازی بسیار با شتاب بوده است.
نظام الدین خوارزمی رئیس نظام صنفی رایانه ای استان فارس هم به ارائه گزارش پیرامون پورتال جامعه کسب و کارهای اینترنتی استان فارس به نام" فارس بی" پرداخت.
وی اضافه کرد: فارس بی، به عنوان بانک جامع و یکپارچه اطلاعات کسب و کار ای آنلاین استان فارس با هدف گرد هم آوردن کسب و کار های اینترنتی استان فارس در شرایط شیوع ویروس کرونا، رفع نیازهای ضروری و به حداقل رساندن حضور و مراجعه مردم به واحدهای صنفی وهمچنین رونق دهی کسب و کارهای بومی می باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.