بیرانوند دیدار تیم های فوتبال پرسپولیس تهران و پدیده مشهد

گلر شماره یک پرسپولیس شاید مجبور شود فصل پرماجرای خود با سرخ‌ها را بدون پوکر قهرمانی پایان دهد.

به گزارش پیام خبر، علیرضا بیرانوند باید روز چهارشنبه تهران را به مقصد بلژیک ترک کند تا رویای خود برای لژیونر شدن را دنبال کند. شماره یک سرخ‌ها که اولین خرید علی اکبر طاهری در فصل شانزدهم بود و درست در روزهایی که این تیم در حال خروج از شوک نائب قهرمانی در فصل پانزدهم بود، قراردادش را این تیم به امضا رساند.

روزهای پرفروغ بیرانوند در پرسپولیس با دستیابی به قهرمانی‌های پیاپی و رکوردشکنی اکنون قرار است با رسیدن به رویای لژیونر شدن برای او پایان یابد. یک پایان باز که سرخ‌ها در صورت موفقیت طی 9 بازی باقی مانده می‌توانستند رکوردی شاید جاودانه در تاریخ فوتبال ایران با پوکر قهرمانی به نام خود کنند. جایی که قطعا ردپای شماره یک سرخ‌ها نیز در آن دیده می‌شود ولی با درخواست باشگاه انتورپ بلژیک برای حضور زودهنگام او در این تیم، شاید نتواند در جشن قهرمانی شاگردان یحیی گل محمدی حضور داشته باشد. 

بیرانوند طی مدت چهار فصل حضورش در پرسپولیس، روزهای تلخ و شیرینی از خود به جا گذاشته که ماحصل آن 60 کلین شیت در لیگ برتر و 13 کلین شیت در رقابت‌های لیگ قهرمانان بود. جایی که او برپایه این درخشش توانست اولین صعود سرخ‌ها به فینال لیگ قهرمانان آسیا را نیز جشن بگیرد و ضمن دستیابی به عنوان برترین گلر آسیا، شانس رقابت برای دستیابی به عنوان مرد سال آسیا را داشته باشد.
شاید اما نقطه پررنگ زندگی بیرانوند دو تقابل ویژه با ستاره‌های شماره یک فوتبال جهان باشد؛ جایی که او نبرد تک به تک با کریس رونالدو و ژاوی هرناندز را با پیراهن تیم ملی در جام جهانی و پرسپولیس در لیگ قهرمانان به سود خود کرد. شماره یک تیم ملی در رقابت‌های جام جهانی روسیه در دیدار با پرتغال با مهار ضربه پنالتی رونالدو، ایران را تا ثانیه پایانی مرحله گروهی در این جام حفظ کرد و اگر خوش شانس بود می‌توانست با کارلوس کی‌روش اولین صعود را جشن بگیرد. او اما در دیدار با السد قطر روی ضربه سر ژاوی هرناندز یک فوق واکنش به قیمت صعود به فینال را از خود به جا گذاشت تا فوق ستاره اسپانیایی دومین بازیکن ناکام برابر او لقب بگیرد.

اکنون اما در روزهایی که فوتبال در بیشتر جهان به دلیل ماجرای شیوع کرونا تعطیل است، بیرانوند به واسطه قراردادی که در اواسط فصل با تیم انتورپ بلژیک به امضا رسانده و باشگاه بخش عمده‌ی مطالبات درخواستی خود را دریافت کرده، مجبور به ترک ایران است. طبق درخواست باشگاه بلژیکی علیرضا باید روز چهارشنبه تهران را به مقصد بروکسل ترک کند. جایی که یحیی گل محمدی پیش از این تصور می‌کرد تنها یک سفر 48 ساعته برای انجام تست‌های پزشکی خواهد بود و در این راستا با شماره یک تیمش صحبت کرده بود. اما اکنون باشگاه انتورپ درخواست رسمی خود را قرار است به زودی به باشگاه پرسپولیس طبق توافقی که پیش از این صورت گرفته بود، ارائه دهد؛ پایان حضور در پرسپولیس!

تمرینات باشگاه انتورپ قرار است از روز 25 خرداد رسما آغاز شود و طبق این موضوع آنها به بیرانوند اعلام کرده‌اند بعد از انجام تست‌های پزشکی از روز 25 خرداد نیز باید در تمرینات حضور یابد و این به معنای پایان کار شماره یک در پرسپولیس خواهد بود. باشگاه انتورپ خود را مهیای بازی فینال بلژیک، در روز اول آگوست (11 مرداد) مقابل کلوب بروژ کند و بر این اساس به خرید ایرانی خود اعلام نیاز کرده است.

بیرانوند در دو راهی؛ پرسپولیس چه می‌گوید؟


علیرضا بیرانوند امیدوار بود آخرین روزهای حضورش در پرسپولیس با ثبت خاطرات شیرین همانطور که آغاز شده بود، به پایان برسد. او در تصوراتش شاید جشن دوباره قهرمانی و دور افتخار و ترتیب مراسمی از سوی باشگاه به پاس چهار سال حضور موفق و درخشش در این تیم را می‌کشید. اما اکنون با درخواست باشگاه انتورپ او روز چهارشنبه باید راهی بلژیک شود و در اولین گام مهیای دیدار فینال فوق العاده این کشور شود تا اولین حضورش شاید یک اتفاق ویژه را برای او در پی داشته باشد.

هرچند طبق اعلام فیفا با توجه به شیوع کرونا و برهم خوردن نقل و انتقالات، باشگاه‌ها قادر خواهند بود تا مشخص شدن تکلیف لیگ از بازیکن تحت قرارداد خود سود ببرد اما همه چیز در نهایت بسته به توافق دو طرف طی روزهای آتی خواهد داشت. جایی که مسلما باشگاه پرسپولیس نیز شرایط موفقیت بازیکن خود را در نظر خواهد گرفت و از سوی دیگر حضور به موقع بیرانوند در انتورپ می‌تواند تضمین پرداخت سر وقت این باشگاه در خصوص باقیمانده مطالبه پرسپولیس را در پی داشته باشد.

باید دید ماجرای بیرانوند و پرسپولیس در نهایت با چه شرایطی پایان خواهد یافت و آیا شماره یک در اولین حضور خود در این باشگاه قادر خواهد بود در فینال برابر کلوب بروژ یک اتفاق ویژه برای خود رقم بزند یا خیر.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

ورزشی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.