عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: در پی شناسایی ۱۵۲ مورد جدید، طی ۲۴ ساعت گذشته، آمار مبتلایان به کرونا در فارس به ۶ هزار و ۳۹۷ نفر رسیده است.

به گزارش پیام خبر، عبدالرسول همتی، امروز در استودیو سلامت دانشگاه علوم پزشکی شیراز به خبرنگاران گفت: از یک هزار و ۶۷۹ نمونه ارسالی به آزمایشگاه های تشخیص کرونا در استان طی ۲۴ ساعت گذشته، ۱۵۲ نمونه مثبت اعلام شده که آمار کنونی استان فارس به ۶ هزار و ۳۹۷ نفر رسانده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: تا کنون ۱۱۳ نفر به دلیل ابتلا به کرونا در استان، جان خود را از دست داده اند که ۶۹ نفر مربوط به شیراز است.

وی اضافه کرد: از میان مبتلایان به ویروس کرونا از ابتدا تا کنون در فارس، پنج هزار و ۵۷۷ نفر از بیماران بستری شده و افراد ایزوله خانگی، بهبود یافته اند.

همتی با تاکید بر لزوم رعایت نکات بهداشتی برای پیشگیری از شیوع کرونا، عنوان کرد: شهروندان با رعایت اصول بهداشتی در مراکز پرترددی مانند ناوگان حمل و نقل عمومی در کاهش انتقال ویروس نقش موثری دارند.

وی تصریح کرد: با  استفاده از وسایل حفاظت فردی، ضدعفونی کردن سطوح و وسایل ورزشی در باشگاه ها، رعایت فاصله ۲ متری و ... می توان به مقابله با شیوع ویروس کرونا پرداخت و شهروندان هر گونه تخلف در مورد عدم رعایت نکات بهداشتی را می توانند با شماره ۱۹۰ در میان بگذارند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل