کد خبر: 5263
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۳
مهدی مهدوی کیا - هامبورگ

ماکوتو هاسبه توانست به رکورد چا بوم کئون در تعداد بازی در بوندسلیگا برسد.

ماکوتو هاسبه هافبک باسابقه تیم ملی فوتبال ژاپن و  اینتراخت فرانکفورت در بازی برابر وردربرمن رکورد زد و توانست رکورد بازیکنان آسیایی را با بیشترین حضور در بوندس لیگا به نام خود به ثبت رساند. این بازیکن ژاپنی با حضور در تیم های فرانکفورت، ولفسبورگ و نورنبرگ به رکورد ۳۰۸ بازی در بوندسلیگا رسید تا در کنار چا بوم کئون بازیکن باسابقه تیم ملی فوتبال کره جنوبی رکورد بیشترین حضور آسیایی‌ها در تاریخ بوندسلیگا را در اختیار داشته باشند. 

در صورتی که هفته آینده این بازیکن ژاپنی برای تیمش به میدان برود، به تنهایی رکورددار حضور در تاریخ بوندسلیگا بین بازیکنان آسیایی می شود.  چا بوم کئون در تیم های دارمشتات، فرانکفورت و بایر لورکوزن بازی کرده بود. 

در رده سوم این فهرست یک بازیکن ایرانی حضور دارد. مهدی مهدوی کیا  در ۲۵۵ مسابقه در بوندس لیگا با هامبورگ SV و فرانکفورت حضور پیدا کرده است تا در رده سوم قرار گرفته باشد.

در رده چهارم، یاسوهیکو اوکودرا قرار دارد. او ۲۳۴ مسابقه با تیم های کلن و وردربرمن ثبت کرد. کو جا چول بازیکن کره جنوبی در جایگاه پنجم قرار دارد. این هافبک ۳۹ ساله در آگسبورگ، ولفسبورگ و ماینتس توانست ۲۱۱ بازی انجام دهد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

ورزشی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.