کد خبر: 5275
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۷
اصغر فرهادی، کارگردان

اطلاعات قطره چکانی از آخرین پروژه سینمایی اصغر فرهادی با نام «یک قهرمان» ابهام ها  و تعلیق پیرامون این فیلم را بیشتر کرده است.

به گزارش پیام خبر، بهمن ماه ۱۳۹۸ بود که زمزمه هایی مبنی بر ساخت این فیلم در شیراز از گوشه و کنار و رسانه های آن سوی آبها بازنشر شد.

بر اساس آنچه نشریه سینمایی «ددلاین» نخستین بار فاش کرد؛ کمپانی فرانسوی «ممنتو» پخش بین‌المللی ساخته جدید فرهادی را نیز بر عهده خواهد داشت.

این شیوه فرهادی است که پروژه های سینمایی خود را در سکوت خبری دنبال می کند و حتی بر اساس آنچه برخی فعالان سینمایی شیراز با خبرنگار مهر در میان گذاشتند او برای انتخاب لوکیشن فیلمبرداری نمایندگانی هم به این شهر گسیل داشته و با همکاری شناخته شده ترین مجموعه سینماهای شیراز نقاطی را زیر نظر داشته تا کلید فیلمبرداری «یک قهرمان» را در شهر گل و بلبل بزند.

اما آنچه بیش از همه تازه ترین ساخته فرهادی را کنجکاوبرانگیز ساخته این ابهامی است که درباره فیلم یادشده وجود دارد و نگاه ها را به هرگونه شایعه ای معطوف ساخته است.

آنچه مسلم است از آن تاریخی که عنوان شد «یک قهرمان» ظرف ۲ ماه آینده به مرحله پیش ساخت خواهد رسید و قرار است تابستان امسال در شهر شیراز فیلمبرداری اش آغاز شود، بیش از ۵ ماه گذشته و هر از چندی یکی دو خط خبر غیرموثق بازنشر می شود که به زودی فرهادی در شیراز نمایان خواهد شد و این اثر را کلید می زند.

از سویی ساخت فیلم در شهرهای شناخته شده که دارای تنوع گردشگری و تاریخی هستند در ایران مسبوق به سابقه کمتر بوده است و شاید این فیلم یک بازی بُرد بُرد برای برند شیراز و به این اندازه نامی شناخته شده مانند اصغر فرهادی باشد که بارها از سوی فیلمسازان شناخته شده برای فیلمبرداری مورد توجه قرار گرفته است.

بهمن فرمان آرا، مسعود کیمیایی، فریدون گله و نام های بزرگ دیگری در فیلم های خویش شیراز را محلی برای فیلمبرداری قرار دادند و اتفاقا این آثار در یادها ماند و جاودانه شدند.

حال که ددلاین فقط به این بسنده کرده که فیلم «یک قهرمان» باز هم در فضای تعلیقی آثار فرهادی ساخته می‌شود و بازیگران سرشناس ایرانی که پیش از این با فرهادی همکاری نداشته‌اند در این فیلم نقش‌آفرینی خواهند کرد، شاید دنبال کنندگان سینمای پرتعلیق این فیلمساز ۴۸ ساله که تنها اسکاری سینمای ایران به شمار می رود باید پس از فروکش کردن تب داغ کووید ۱۹ که تمامی پروژه های سینمایی را در سراسر دنیا متوقف کرده است منتظر نشت خبری دیگر پیرامون این فیلم در فضای مجازی باشند زیرا به نظر نمی رسد از رسانه های رسمی داخلی چیزی فراتر از آنچه تاکنون فاش شده است، بروز کند.

به گفته «الکساندر مورو» نایب رئیس فروش و بازاریابی کمپانی ممنتو که تاکنون پخش بین‌المللی ۵ فیلم فرهادی را بر عهده داشته، او کارگردانی ثابت قدم و استاد تعلیق است که مخاطبان را به سینما می‌کشاند. فیلمنامه «یک قهرمان» مشخصا فوق‌العاده است و به بسیاری از مسائل روز و معاصر جوامع مدرن می‌پردازد.

این در حالیست که به نوشته «هالیوود ریپورتر»، نهمین ساخته سینمایی فرهادی با همکاری الکساندر ماله‌گی از شرکت ممنتو فیلمز پروداکشن تهیه خواهد شد.

این در حالیست که ماله‌گی در۳ پروژه آخر فرهادی شامل گذشته، فروشنده و همه می‌دانند با او کار کرد.

اما در این میان سکوتی است که تمامی متولیان سینمایی شیراز پیشه کرده اند و اظهار نظری درباره این فیلم نمی کنند و هیچ یک از نهادهای مرتبط با هنرهفتم تمایلی به این ندارند که بگویند از ساخت این فیلم استقبال می کنند یا در مسیر ساخت فیلمی که شاید نقطه درخشش دیگری در سینمای بین المللی باشد درهای تازه ای به روی این شهر بگشاید و دیگر فیلمسازان جهانی و شناخته شده را ترغیب به استفاده از لوکیشن های زیبای شیراز کند.

این در حالیست که در تمامی شهرهای تاریخی دنیا مرسوم است برای معرفی جاذبه های گردشگری این شهرها به فیلمسازان مشهور سفارش ساخت فیلم بدهند تا درهای بازار گسترده هنر هفتم به روی این نقاط گشوده شود؛ مانند تجربه ای که سال ها پیش در دهه هفتاد خورشیدی سازمان عمران جزیره کیش به فیلمسازان شناخته شده ایرانی سفارش ساخت فیلمی اپیزودیک داد و محصولی به نام «قصه های کیش» تولید شد که بسیاری از لوکیشن های آن در جاذبه های گردشگری این مروارید خلیج فارس از جمله کشتی یونانی ساخته و در ذهن تماشاگر جاودانه شد.

قرار است «ممنتو فیلمز دیستریبیوشن» به عنوان پخش کننده «یک قهرمان» را در فرانسه اکران کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.