لیلا دودمان - افتتاح چند پروژه شهرداری شیراز

رئیس کمیسیون هوشمندسازی شورای اسلامی شهر شیراز از رفع مشکل ۱۵۰ دستگاه کارت‌خوان اتوبوس و تأمین ۳۰ هزار کارت شهروندی جدید در چرخه‌ حمل و نقل عمومی شیراز خبر داد.

به گزارش پیام خبر، دکتر لیلا دودمان، در بیست و هشتمین جلسه کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر شیراز، با تأکید بر اهمیت استفاده از پتانسیل‌های زندگی شهری و تلاش برای رسیدن به اهداف یک شهر هوشمند، گفت: شورای شهر شیراز در دوره پنجم، هوشمندسازی این کلانشهر را در اولویت خدمت‌رسانی به شهروندان قرار داده است تا از این طریق رضایت عمومی را در پی داشته باشد.

رئیس کمیسیون هوشمندسازی شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به مصوبه اخیر شورای شهر مبنی بر ممنوعیت دریافت پول نقد در ازای کرایه‌های ناوگان حمل و نقل عمومی، گفت: در این میان ممکن است برخی از شهروندان و همچنین رانندگان اتوبوس‌ها و مینی‌بوس‌های عمومی دچار مشکلاتی شوند که بررسی و پیگیری این موضوع در دستور کار کمیسیون قرار گرفت.

وی به جزئیاتی از گزارش اجرای پروژه کارت شهروندی در سطح شهر شیراز پرداخت و تصریح کرد: بر اساس پیگیری‌هایی که انجام شده شهرداری تعداد ۳۰ هزار کارت شهروندی جدید را تأمین و وارد چرخه‌ باجه‌های بلیت‌فروشی کرده و بر اساس اعلام سازمان حمل و نقل مسافر شهرداری، در صورت نیاز بیشتر نیز علی‌رغم تأثیر تحریم‌ها در این حوزه، کارت‌های جدیدی نیز تأمین خواهد شد.

دودمان با بیان اینکه مشکلی از بابت تأمین کارت شهروندی وجود ندارد، از رفع مشکل ۱۵۰ دستگاه کارت‌خوان اتوبوس نیز تا آخر هفته جاری خبر داد و افزود: از این پس شهروندان به سهولت می‌توانند کارت شهروندی تهیه کنند و مقرر شد رفع مشکل کارت‌ها و کارت‌خوان‌ها نیز به رانندگان اتوبوس‌ها و مینی‌بوس‌ها و عموم شهروندان اطلاع‌رسانی شود.

وی در بخش دیگری از توضیحات خود به ارائه گزارش سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری شیراز در این جلسه کمیسیون در خصوص اجرای پروژه فیبر نوری اشاره کرد و اضافه کرد: بنا شد سازمان فاوا از وضعیت، انتظارات و مشکلاتی که در طی اجرای پروژه نوری وجود دارد گزارش کاملی تهیه کند و با توجه به نزدیکی به اتمام پروژه دعوت‌نامه‌ای از طرف کمیسیون به مقامات کشوری ارسال شود تا گزارش کامل و جامعی به کمیسیون ارائه کنند.

رئیس کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات شورای شهر شیراز در خصوص سامانه شفافیت نیز گفت: ایجاد لینک بین سایت اطلاع‌رسانی استانداری و شفافیت شورا از تصمیمات دیگر کمیسیون بود تا موضوعات تصویب شده در کمیسیون ماده پنج در سامانه شفافیت بارگذاری شود.

دودمان عدم وجود سامانه متمرکز را دلیلی بر استفاده‌ کاربران از سندهای قدیمی در امور مختلف دانست و افزود: این امر سبب می‌شود به جای یک تحلیل جامع و چابک از تحلیل‌های قدیم و طولانی برای انجام فرآیندهای مصوبات استفاده شود.

وی ادامه داد: دسته‌بندی صحیح اطلاعات، اسناد و مکاتبات در شورای شهر برای مجموعه‌های اداری ارزش به‌سزایی دارد.

دودمان با اشاره به مزایای سامانه جامع مصوبات شورای شهر؛ رای‌گیری الکترونیکی و تسریع در روند جلسات صحن شورا، کاهش فعالیت‌های غیرضروری، کنترل موثرتر فرآیندهای مربوطه و تبدیل اطلاعات به فرمت‌های نوشتاری و تصویری اقدامات کمیسیون‌ها را از مزایای این سامانه برشمرد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که با همکاری شهروندان شیرازی بتوان خدمت‌رسانی به روز و مؤثری انجام داد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.