کد خبر: 5284
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۶
عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با شناسایی ۱۱۰ مورد جدید ابتلا به کرونا ویروس در استان فارس مجموع مبتلایان به ۶ هزار و ۶۴۷ نفر رسید.

به گزارش پیام خبر، عبدالرسول همتی گفت: از یک هزار و ۲۴۹ نمونه ارسالی به آزمایشگاه‌های تشخیصی، ۱۱۰ مورد مثبت گزارش شده که با افزوده شدن این موارد جدید، آمار کنونی استان فارس به ۶ هزار و ۶۴۷ نفر رسیده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام بیماران شناسایی شده از ابتدای شیوع کرونا تاکنون به تفکیک شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز، افزود: از مجموع ۱۱۰ مورد شناسایی شده، ۵۶ مربوط به شیراز؛ کوهچنار ۷ مورد؛ لامرد ۴ مورد؛ داراب ۳ مورد؛ اآباده، زرقان و خرامه هرکدام یک مورد بوده و مابقی مبتلایان نیز مربوط به دیگر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی استان است.

وی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته یک مورد فوتی به دلیل ابتلا به کروناویروس در استان گزارش شده است، افزود: تاکنون ۱۱۴ نفر در استان جان خود را به دلیل ابتلا به کرونا ویروس از دست داده اند.

همتی، مجموع بهبودیافتگان از بیمارستان‌ها و ایزوله خانگی در استان را پنج هزار و ۸۱۵ نفر اعلام کرد و گفت: هم اکنون ۲۰۷ بیمار مبتلا به کروناویروس در بخش عمومی بیمارستان‌های استان بستری هستند و ۳۲ بیمار در بخش‌های مراقبت ویژه تحت نظر هستند.

معاون بهداشت دانشگاه توصیه کرد: اماکن عمومی، مراکز خرید، مساجد، مدارس، دانشگاه ها، کلاس‌های آموزشی، مترو، اتوبوس، سوپرمارکت ها، اغذیه فروشی‌ها و رستوران‌ها در صورت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی می‌تواند کانون شیوع و انتقال کروناویروس باشد، بنابراین مردم به عنوان بازرسان افتخاری بهداشت محیط، در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی با شماره ۱۹۰ بگیرند.

همتی، تنها راه پیشگیری از ابتلا به کروناویروس را استفاده از ماسک در هنگام خروج از خانه، پرهیز از ترددهای غیرضروری و رعایت بهداشت فردی و فاصله گذاری اجتماعی بیان کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل