امید ماهرانی

عضو هیات نمایندگان و رئیس کمیسیون کارآفرینی و کسب و کارهای نوین و دانش بنیان اتاق بازرگانی فارس گفت: در دوران شیوع و مقابله با بیماری کرونا شرکت های دانش بنیان عملکرد خوبی داشتند که در بعد از این دوران نیز مدیران بنگاه ها و کسب و کارها باید نسبت به استفاده از توان شرکت های دانش بنیان دیدگاه متفاوت و مثبتی داشته باشند.

به گزارش پیام خبر، امید ماهرانی در در جلسه کمیسیون کمیسیون کارآفرینی و کسب و کارهای نوین و دانش بنیان این اتاق که به صورت برخط (آنلاین) برگزار شد، بیان کرد: یکی از مهمترین تاثیر بیماری کرونا بر اقتصاد مردم بود که اقتصاد ایران به دلیل وابستگی به نفت و تحریم‌های بین‌المللی آسیب‌های بیشتری را تجربه خواهد کرد.
رئیس کمیسیون کارآفرینی و کسب و کارهای نوین و دانش بنیان اتاق بازرگانی فارس افزود: پس از ظهور بیماری کرونا بنگاه های اقتصادی، کسب و کارها بویژه کسب و کارهای کوچک تحت تأثیر شیوع ویروس کرونا قرار گرفته و به تبع آن آسیب هایی بر بسیاری از خانوارها وارد شده است که آثار اقتصادی شیوع ویروس کرونا بر کسب و کارها و فعالیتهای اقتصادی در کشور را می توان از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار داد.
ماهرانی با اشاره به اینکه در دوران مقابله با کرونا هرگونه حمایت از کسب ‌و کارها و مردم باید با سیاست گذاری کنترل شیوع این بیماری دنبال شود اظهارداشت: بخش دولتی حمایت ها و بخش خصوصی راهکارهای عملیاتی برای عبور با کمترین آسیب از دوران کرونا را اعلام کردند که امیدواریم این برنامه ها مورد بهره برداری کاربردی و صحیح قرار گیرد.
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی فارس اضافه کرد: نقش و توان شرکت های دانش بنیان در مقابله با بیماری کرونا تا حدودی نمایان شد و امید داریم در دوران پسا کرونا و تحقق جهش تولید نیز شاهد حضور فعال شرکت های دانش بنیان استان در بخش اقتصاد باشیم.
وی ادامه داد: برنامه دولت در سال جهش تولید و محوریت قرار دادن شرکت های دانش بنیان و خدمات فنی مهندسی در بحث صادرات است که مشوق های خوبی هم قرار داده است و ما دراتاق بازرگانی فارس نیز برنامه های آموزشی در این زمینه برنامه ریزی کرده ایم.
ماهرانی عنوان داشت: عملکرد شرکت های دانش بنیان در سال جهش تولید باید موجب افزایش صادرات استان شود لذا شرکت های استان باید در این زمینه برنامه ریزی منسجم و اهتمام ویژه داشته باشند.
وی با تقدیر از عملکرد شرکت های دانش بنیان استان در دوران مقابله با بیماری کرونا تصریح کرد: از دیگر محورهای فعالیت امسال ما اجرایی کردن ارتباط بین صنعت و محصولات و دانش شرکت های دانش بنیان استان است. 
ماهرانی افزود: رتبه شاخص فناوری شرکت های دانش بنیان ایران در سال 3013 در رتبه 113 و در حال حاضر با 48 پله صعود در رتبه 65 قرار دارد که این آمار افتخار آفرین نشان دهنده فعالیت های علمی مثبت و کارهای خوب و ارزشمند در حوزه دانش بنیان در کشور است.
وی همچنین موضوع ثبت نام در ششمین دوره خدمات بیمه تکمیلی درمان ویژه شرکت های دانش بنیان و فنآور با همکاری پارک فنآوری پردیس و بیمه دانا را مطرح کرد و بیان کرد: شرکت های دانش بیان استان برای استفاده از خدمات بیمه تکمیلی و کسب اطلاعات بیشتر به سایت www.daneshbonyan.isti.ir مراجعه کنند.
در این جلسه حمیدرضا اسلامی نیا مدیر کل هواپیمایی آسمان پایگاه شیراز نیز با بیان مواردی پیرامون پردیس شرکت‌های دانش بنیان گفت: تامین مالی تحقیق و توسعه، توجه به شرکت های دانش بنیان و اتصال صنعت با توانمندی شرکت های دانش بنیان از موضوع های بسیار مهم است که در استان باید مورد توجه قرار گیرد.
ایشان با اشاره به برنامه ریزی‌های انجام شده برای حمایت از نخبگان افزود: تلاش می کنیم از توانمندی و تخصص شرکت های دانش بنیان استان استفاده کنیم و در قالب پروژه ها و قراردادهایی از ایده ها و استعدادهای نخبگان استان برای توسعه و پیشبرد استان استفاده کنیم.
همچنین شفیعی رئیس موسسات پارک علم و فناوری استان فارس هم با اشاره به ضرورت ارتباط شرکتهای دانش بنیان با صنایع بزرگ گفت: در پارک علم وفناوری زمینه تولید دانش وجود دارد و شرکت های دانش بنیان توانایی گرفتن خروجی مناسب با استفاده از اطلاعات و نیازهای موجود را دارند که امیدواریم با عارضه یابی شرکت های دانش بنیان بتوانند با نیاز سنجی راه حل های فناورانه در خصوص کمبودها و الزامات صنایع ارائه نمایند.
وی  عارضه یابی شرکت های دانش بنیان را امری مهم عنوان کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.