نفت، گاز و پتروشیمی

چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت نفت، گاز و پتروشیمی از ۲ تیر ۱۳۹۹ به مدت ۴ روز در شیراز برگزار می شود.

به گزارش پیام خبر، سید محمود موسوی در نشست خبری با حضور خبرنگاران با اشاره به این مطلب که استان فارس با توجه به موقعیت ویژه جغرافیایی و قرار گرفتن در مسیر راه های تجاری ایران به بنادر جنوب کشور، از دیر باز به عنوان اولین مرکز ورود و توزیع کالای وارداتی و آخرین مکان تدارک صادراتی و یکی از مراکز مهم  لجستیک نفت و گاز جنوب کشور محسوب می شود، گفت: فارس به دلیل وجود منابع مهم تامین گاز و میعانات گازی (عبور ۴ خط لوله سراسری از نقاط مختلف استان) و صنایع پایین دستی نفت و گاز و پتروشیمی و همچنین دسترسی به بندر عسلویه به عنوان یکی از منابع مهم تامین گاز، میعانات گازی است.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس افزود: وجود مواد اولیه صنایع پایین دستی، صنایع گاز و پتروشیمی و همچنین حضورمیادین نفتی سروستان، سعادت آباد و خشت و کنارتخته وفعالیت تعداد زیادی از شرکت های پتروشیمی و صنایع شیمیایی همچون شرکت های طراحی و مهندسی صنایع پتروشیمی و شرکت ساختمان و نصب صنایع پشتیبانی باعث شده تا این استان به  قطب  مهم  صنایع پتروشیمی و پالایشگاهی تبدیل شود.

 موسوی با یادآوری این مطلب که شیراز بعنوان مرکز استان فارس، به سبب جاذبه های اقتصادی، تاریخی، فرهنگی، مذهبی و طبیعی فراوان، همواره گردشگران و فعالان اقتصادی بسیاری را به سوی خود فرا می خواند، خاطرنشان کرد: این شهر در مسیر را ه های تجاری داخل ایران به بنادر قرار گرفته است و به عنوان دروازه تجارت جنوب کشور در زمینه تولید و صنعت، صادرات و واردات، بازارهای خرید و فروش و معاملات در سطح بالایی از شاخص آماری قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس در بخش دیگری از سخنان خود شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس را دارای بزرگترین سایت نمایشگاهی درمنطقه جنوب کشور دانست و تاکید کرد: تاکنون بیش از ۷۰۰ عنوان نمایشگاه تخصصی و عمومی در ابعاد ملی و بین المللی برگزار شده است که همگی بطور چشمگیری مورد استقبال صاحبان صنایع، متخصصین، بازرگانان و بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

موسوی در ادامه با اشاره به چهاردهمین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت، گاز و پتروشیمی گفت: این نمایشگاه از تاریخ ۲ تیر به مدت چهار روز در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی استان فارس با حضور شرکت های داخلی و خارجی برگزار خواهد شد.

وی همچنین گفت: کلیه سالن های نمایشگاهی، روزانه قبل از شروع به کار نمایشگاه و در هنگام برگزاری بر اساس دستورالعمل های بهداشتی گندزدایی خواهند شد و با توجه به فراهم شدن مواد ضدعفونی کننده و محل هایی جهت شست و شوی دست ها در تمام سالن ها، مشارکت کنندگان و بازدید کنندگان علاوه بر اینکه ملزم به رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک و دستکش هستند می توانند دست های خود را شسته و ضد عفونی نمایند.

مدیر عامل نمایشگاه بین المللی فارس با اعلام اینکه کارشناسان، متخصصان و تولید کنندگان فعال در حوزه صنعت نفت از این نمایشگاه بازدید تخصصی خواهند داشت، گفت: این رویداد در جهت رونق تولید و حمایت از صنایع و به منظور جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی و همچنین به کارگیری و انتقال فناوری های روز  یکی از مهم ترین و بزرگترین رویدادهای صنعتی، تجاری و اقتصادی منطقه جنوب کشور است.

بر اساس این گزارش در ادامه، جواد مرادپور، با اشاره به این مطلب که این نمایشگاه با هدف ارائه آخرین دستاوردها و پیشرفت ها و ارائه توانمندی ها در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی با حضور شرکت های توانمند داخلی و خارجی برگزار می شود، گفت: با توجه به اینکه ایران دومین کشور تولید کننده نفت در دنیا است و در این میان فارس سهم بسزایی در تولیدات نفت و گاز و فرآورده های نفتی ایفا می کند؛ این نمایشگاه فرصت بسیار مغتنمی است تا اشخاص حقیقی و حقوقی فعال در این صنعت بتوانند دستاوردها و محصولات خود را در معرض بازدید فعالان و متخصصان این صنعت قرار دهند و با در نظر گرفتن روند تقاضای بازار و سمت و سوی رشد این صنعت، فعالیت ها و نوآوری های آتی خود را هدایت کنند.

مجری چهاردهمین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت، گاز و پتروشیمی همچنین، حرکت به سمت اقتصاد دانش پایه، تکمیل زنجیره علم، فناوری، تکنولوژی تولید محصول، تجاری سازی به منظور ثروت آفرینی و افزایش بهره وری در حوزه های مختلف صنعت نفت، گاز و پتروشیمی از مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه دانست و خاطرنشان کرد: معرفی فرصت های سرمایه گذاری داخلی و خارجی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی، ارائه و دستیابی به آخرین دستاوردها و فن آوری های روز در حوزه های مختلف صنعت نفت،گاز و پتروشیمی، ایجاد تعامل میان سازندگان تجهیزات، صادر کنندگان، پیمانکاران، سرمایه گذاران و شرکت های دانش بنیان  و توانمند سازی سرمایه های انسانی و مالکیت فکری و مدیریت دانش در توسعه و تقویت صنعت نقت، گاز و پتروشیمی از دیگر اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

وی یادآور شد: از جمله برنامه های جانبی این نمایشگاه می توان به برگزاری همایش، سمینار و ورک شاپ های آموزشی، پنل تخصصی مدیران صنعت نفت، گاز و پتروشیمی، برگزاری نشست های B۲B بین مشارکت کنندگان حاضر در نمایشگاه، برگزاری نشست های B۲B بین هیات های تجاری خارجی با مشارکت کنندگان و نشست تخصصی فی مابین رایزنان تجاری و وابستگان تجاری مشارکت کنندگان حاضر در نمایشگاه اشاره کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.