فوتبال

رئیس هیات پزشکی ورزشی استان فارس و ستاد مقابله با کرونا در ورزش از تلاش برای بازگشایی مدارس فوتبال خبر داد و گفت: تامین سلامت کلیه ورزشکاران از اولویت های ستاد مقابله با کرونا در ورزش است و برای بازگشایی مدارس فوتبال به دلیل شرایط خاص خود منتظر دریافت مجوز از ستاد مرکزی مقابله با کرونا در ورزش هستیم.

به گزارش پیام خبر، دکتر کاوه باشتی در جلسه با رئیس هیات فوتبال استان، گفت: ستاد مقابله با کرونا در ورزش با تلاش شبانه روزی و هماهنگ با ستاد ملی مبارزه کرونا می کوشد تا با پیشگیری و رعایت کامل پروتکل بهداشتی از ورود این بیماری به جامعه ورزش جلوگیری کند.

رئیس ستاد مقابله با کرونا در ورزش فارس، به اطلاعیه های صادره از ستاد مرکزی مقابله با کرونا در ورزش اشاره کرد و افزود: همکاران ما در ستاد مرکزی، تمام موارد موجود را در نظر می گیرند و امروز می بینیم با صدور اطلاعیه شماره 16 توانستیم درصد بسیاری از جامعه ورزش را با رعایت و اجرای کامل پروتکل بهداشتی فعال کنیم.

وی، سلامت جامعه ورزش و تک تک ورزشکاران را از اولویت های مهم این هیات عنوان کرد و تاکید کرد: افسران کنترل سلامت هیات پزشکی ورزشی به صورت شبانه روزی کلیه جامعه ورزش را رصد می کنند و گزارش ها روزانه به مرکز ارسال می شود.

باشتی با بیان اینکه مدارس فوتبال کانون جمعیت ورزشکار در این رشته پرطرفدار است و حساسیت خاص خود را دارد از این جهت سلامت آن برای متولیان امر بسیار حائز اهمیت است و در تلاشیم با نامه نگاری هایی که با ستاد مرکزی انجام شده دستور بازگشایی آن ها را دریافت کنیم.  

دکتر جمشید جهانی، هم با تقدیر از هیات فوتبال استان و شهرستان شیراز، اظهار داشت: همکاری خوبی در سال های گذشته بین هیات پزشکی ورزشی و هیات فوتبال وجود داشته است که توانستیم در راستای آموزش گام های خوبی برداریم.

دبیر هیات پزشکی ورزشی استان فارس با بیان اینکه امیدواریم این همکاری بین 2 مجموعه تداوم و گسترش یابد، اظهار داشت: هرچه همکاری ها گسترش یابد شاهد کاهش آسیب ها در ورزش و رشد این رشته پرطرفدار خواهیم بود.

فرزاد هنرپشه هم در این جلسه با تقدیر از مسئولین و کارکنان هیات پزشکی ورزشی فارس به عنوان ستاد مقابله با کرونا در ورزش، گفت: از بدو حضور این ویروس در کشور هیات فوتبال استان با پیروی از دستورالعمل ها و اطلاعیه ستاد مرکزی مقابله با کرونا به مبارزه و پیشگیری از این بیماری پرداخته و تا هرزمان که لازم و نیاز باشد با ستاد همراهی خواهیم داشت.

رئیس هیات فوتبال استان فارس با اشاره به اطلاعیه های صادره از سوی ستاد مقابله با کرونا در ورزش مبنی بر فعالیت لیگ های فوتبال افزود: تیم های لیگی استان با رعایت پروتکل های بهداشتی اخذ شده اقدام به فعالیت کردند که نظارت ما همچنان پایدار و به صورت فوق العاده و بیشتر از گذشته بر فعالیت آنان در حال انجام است.

وی در ادامه اظهار داشت: اما امروز موضوع مهم، مدارس فوتبال هست که از سال ها پیش سرمایه گذاری بسیاری در آن شده است و جایگاه بسیار خوب و شایسته ای دارند اما امروز به دلایلی از بازگشایی بازمانده اند در صورتی که در بدو تاسیس از مجوز باشگاه برخوردار شده اند اما امروز به دلیل نام مدارس که عنوان می شود از قاعده باشگاه جدا مانده اند که امیدواریم هرچه زودتر شرایطی فراهم شود که ستاد مقابله با کرونا در ورزش با ارسال پروتکل لازم مجوز فعالیت این مدارس را هم صادر نماید.

رئیس هیات فوتبال استان فارس با اشاره به مشکلات اقتصادی که برای مدارس فوتبال ایجاد شده است، ابراز داشت: نزدیک به چهارماه از تعطیلی مدارس فوتبال می گذرد و خانواده های بسیاری بخاطر وجود 5 هزار مربی که معیشت خود را از این راه تامین می کردند دچار مشکل شده اند.

هنرپیشه عنوان کرد: امیدواریم با هم اندیشی هر دو هیات پزشکی ورزشی و فوتبال استان، این رشته ورزشی را در جایگاه واقعی خود فعال و پرنشاط تر از گذشته ببینیم.  

رئیس هیات فوتبال شهرستان شیراز هم در این جلسه با تقدیر از عملکرد هیات پزشکی ورزشی استان فارس به عنوان متولی سلامت جامعه ورزش و همچنین ستاد مقابله با کرونا در ورزش از جایگاه مهم مدارس فوتبال در ورزش یاد کرد و اظهار داشت: می دانیم که مسئولین و مدافعان سلامت شبانه روز برای ریشه کن کردن این بیماری در تلاش هستند و ما هم از هیچ کوششی دریغ نداریم.

کاووس عباسی با اشاره به حضور جمعیت بسیاری از ورزشکاران در رشته پرطرفدار فوتبال که اکثرا جوانان، نوجوانان و نونهالان این سرزمین هستند و با شروع فصل تابستان و تعطیلی مدارس در خانه به سر می برند، افزود: امیدواریم همچون دیگر باشگاه های ورزشی که در حال فعالیت می باشند تدابیری اندیشیده شود تا شاهد فعالیت مدارس فوتبال و این فرزندان باشیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

ورزشی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.