کد خبر: 5301
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۳
کتاب درسی

معاون سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت:​ دانش آموزان پایه‌های دوم تا دوازدهم فقط تا ۲۳ خرداد فرصت دارند کتاب‌های درسی خود را از طریق سامانه فروش کتاب‌های درسی خریداری کنند.

به گزارش پیام خبر، اسدالله مرتضایی گفت: آمارها نشان می‌دهد هنوز یک میلیون و ۴۰۰ هزار دانش آموز برای خرید کتاب‌های درسی اقدام نکرده اند که اگر تا ۲۳ خرداد اقدام نکنند، سامانه فروش کتاب‌های درسی بسته خواهد شد.

معاون سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: البته خرید اینترنتی کتاب‌های درسی برای پایه‌های اول ابتدایی، هفتم و دهم از ۸ تیر آغاز می‌شود و تا ۱۵ شهریور ادامه خواهد داشت و از ۱۷ شهریور تا پایان شهریور، مهلت اصلاح کتاب‌های خریداری شده در سامانه است.

معاون سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی تاکید کرد: از ۱۴۳ میلیون جلد کتاب درسی سال تحصیلی آینده، تعداد ۱۳۵ میلیون جلد کتاب چاپ شده است و همه کتاب‌ها امسال از طریق مدارس توزیع می‌شود و کتابفروشی‌ها امسال هیچ دخالتی در توزیع و فروش کتاب‌ها ندارند.

مرتضایی ادامه داد: قیمت کتاب‌ها امسال به طور میانگین نسبت به سال گذشته ۲۹ درصد برای هر دوره افزایش یافته است و کتاب‌ها برای دانش آموزان استان سیستان و بلوچستان، رایگان خواهد بود.

وی تصریح کرد: کتاب‌ها از اول شهریور در مدارس توزیع می‌شود و می‌توانیم درصورت بازگشایی زودتر مدارس، کتاب‌ها را نیز زودتر در اختیار دانش آموزان قرار دهیم.

معاون سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی افزود: امسال هیچ کسری کتاب نداریم و بخشی از کاغذهای کتاب ها، داخلی و بخشی نیز خارجی خواهد بود.

مرتضایی به یارانه چاپ کتاب‌ها نیز اشاره کرد و گفت:امسال برای چاپ کتاب‌های درسی ۴۵ میلیون دلار یارانه اختصاص یافت و برای سال آینده این یارانه به ۳۸ میلیون دلار کاهش خواهد یافت.

وی افزود: امسال با تغییر قطع برخی کتاب‌ها از وزیری به رحلی، بیش از دو هزار تن از دورریز کاغذ صرفه جویی شده است و امسال بیشتر کتاب‌های ابتدایی به صورت قطع رحلی خواهند بود.

معاون سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: امسال ۹۹۲ عنوان کتاب درسی برای دانش آموزان در نظر گرفته ایم که ۵۱ عنوان برای دانش آموزان ابتدایی و ۵۰۴ عنوان فنی و حرفه‌ای و کار دانش و بقیه مربوط به دوره‌های نظری است و امسال هیچ کتاب جدید التالیف نخواهیم داشت.

ثبت سفارش پایه های اول، هفتم و دهم از تاریخ هشتم تیر 99 آغاز خواهد شد و والدین می بایست برای ثبت نام کتاب درسی به سایت های https://www.irtextbook.com و https://www.irtextbook.ir مراجعه کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.