کد خبر: 5307
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۸
عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از شناسایی ۲۰۱ مورد جدید، طی ۲۴ ساعت گذشته، آمار مبتلایان به کرونا در فارس به ۶ هزار و ۹۷۰ نفر خبر داد.

به گزارش پیام خبر، عبدالرسول همتی، در استودیو سلامت دانشگاه علوم پزشکی شیراز به خبرنگاران گفت: از نمونه های ارسالی به آزمایشگاه های تشخیص کرونا در استان طی ۲۴ ساعت گذشته، نتیجه تست کرونای ۲۰۱ نمونه مثبت اعلام شده که آمار کنونی استان فارس به ۶ هزار و ۹۷۰ نفر رساند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: تا کنون ۱۱۶ نفر به دلیل ابتلا به کرونا در استان، جان خود را از دست داده اند که یک نفر فوتی، متعلق به ۲۴ ساعت گذشته بوده است.

وی اضافه کرد: از میان مبتلایان به ویروس کرونا از ابتدا تا کنون در فارس، ۶ هزار و ۹ نفر از بیماران بستری شده و افراد ایزوله خانگی، بهبود یافته اند.

همتی با تاکید بر لزوم رعایت نکات بهداشتی برای پیشگیری از شیوع کرونا، عنوان کرد: شهروندان باید رعایت اصول بهداشتی در مراکز پرتردد را جدی بگیرند.

وی تصریح کرد: با توجه به افزایش موارد مثبت در استان، استفاده از ماسک برای پیشگیری و قطع زنجیره کرونا ضرورت دارد و لازم است تا مردم هنگام خروج از منزل، ماسک بزنند و بدون ماسک از اتوبوس و مترو استفاده نکنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل