اتاق بازرگانی

عضو هیات نمایندگان و رئیس کمیسیون صادرات، واردات و گمرک اتاق بازرگانی فارس گفت: ما در اتاق بازرگانی فاررس برای حضور موثر در بازارهای صادراتی، در کنار بازرگانان و صادرکنندگان استان هستیم.

به گزارش پیام خبر،خسرو فروغان در جلسه کمیسیون صادرات، واردات و گمرک این اتاق که با موضوع مشکلات صادرات هوایی به کویت و کشورهای حاشیه خلیج فارس و با حضور اعضای آن برگزار شد، بیان کرد: برقراری خط هوایی منظم برای صادرات محصولات استان فارس از الزامات استان است و نکته قابل تامل این است که برقراری پرواز منظم و تامین بار برای صادرات موضوع مهمی است که روند آن باید کامل مشخص شود.
وی افزود: در حال حاضر بار صادراتی برخی از محصولات استان به صورت هوایی و پراکنده از شیراز به کشور کویت انجام می شود اما مطالبه صادرکنندگان استان ایجاد خط هوایی منظم برای صادرات به کشورهای حاشیه خلیج فارس است.
فروغان با بیان اینکه رعایت اخلاق کسب و کار و در نظر گرفتن مطالبات عمده فعالان اقتصادی برای ما یک اولویت است اظهارداشت: انجام صادرات هوایی از استان در انحصار فرد و یا گروه خاصی نیست و همه بازرگانان می توانند از ظرفیت موجود استفاده کنند که در این صورت همه مزایای این اقدام به صورت مشارکت برای همه یکسان خواهد بود.
وی اضافه کرد: مهمترین بخش ایجاد کارگو برای صادرات هوایی استان برای بخش خصوصی، تامین بار برای برقراری خط منظم و برنامه ریزی شده است و صادرکنندگان ما باید بتوانند جوابگوی انتظارات مشتریان خود در بازارهای خارجی باشند.
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی فارس با بیان اینکه ارسال بار صادراتی با هواپیما زیر 85 تن نیز برای ایرلاین مقرون به صرفه نیست ادامه داد: اگر تامین بار صادرات هوایی از سوی بخش خصوصی تامین شود می توانیم درخواست افزایش خطوط هوایی و هواپیماهای بیشتری برای این امر داشته باشیم.
فروغان با بیان اینکه هم اینک صادرات هوایی فارس توسط شرکت هواپیمایی ایران ایر انجام می شود عنوان داشت: صادرات بازرگانان و فعالان اقتصادی ما می تواند انگیزه مهمی برای خدمات دهی و ایجاد کارگو از سوی شرکت های خطوط هوایی باشد به طوری که اگر فعالان اقتصادی استان طوری همفکری، برنامه ریزی و عمل کنند که شاهد حرکت واحدی در این زمینه باشیم خطوط هوایی که صادرات هوایی استان را انجام می دهد نیز با اطمینان و اعتماد بیشتری خدمات خود را ارائه خواهد داد.
وی تصریح کرد: در شرایط فعلی زحمات بازرگانان و فعالان بخش خصوصی برای ایجاد بازار در کشورهای مختلف کار ارزشمندی است لذا با تمام توان برای تسهیل فرآیند صادرات استان تلاش می کنیم.
فروغان افزود: ما در اتاق بازرگانی فارس به عنوان نماینده بخش خصوصی پیگیر درخواست ها و مدافع بخش خصوصی استان هستیم و از ظرفیت های قانونی اتاق بازرگانی برای تسهیل صادرات و تحقق انتظارات فعالان اقتصادی استفاده می کنیم.
** 15 تن صادرات هوایی محصولات استان در هر پرواز
در ادامه این جلسه رضوی مدیر کل شرکت هواپیمایی ایران ایر در استان فارس نیز گفت: راه اندازی خط منظم صادرات هوایی نیاز به همدلی و همراهی بیشتر بخش خصوصی در تامین بار و اعتماد خطوط هوایی و شرکت های هواپیمایی دارد که هر دو طرف باید برای برآورده کردن انتظارات تلاش مضاعف کنند تا گره صادرات هوایی استنان باز شود.
وی افزود: انتظارات بخش خصوصی استان در تامین بار صادرات هوایی حدود 15 تن در هر پرواز است که ما در استان این میزان را تایید می کنیم تا صادرکنندگان استان بارهای خود را تجمیع کرده و ضر و زیان کمتری را متحمل شوند.
رضوی اظهارداشت: زمان مشخصی برای پایان بیماری کرونا مشخص نیست و در حال حاضر پرواز به کشورهای اروپایی در برنامه شرکت های هواپیمایی نیست لذا صادرکنندگان استان باید از این فرصت به بهترین نحو برای صادرات محصولات استان به کشورهای حاشیه خلیج فارس برنامه ریزی و استفاده کنند.
وی با تاکید بر ایجاد تضمین و اعتماد انجام صادرات هوایی برای شرکت هواپیمایی ایران ایر در استان اضافه کرد: فضا برای صادرات بار هوایی برای تمام صادرکنندگان استان مهیاست و ما به دنبال ایجاد خط هوایی منظم و با برنامه مشخص و باز در استان هستیم.
رضوی با تاکید بر اینکه صادرکنندگان ما نیز باید خود را مقید به تامین بار و انعقاد قرارداد بدانند ادامه داد: به ایجاد بازارهای با دوام و موثر برای صادرکنندگان استان کمک می کنیم و همراه بازرگانان و صادرکنندگان استان هستیم.
در این جلسه برخی از فعالان اقتصادی و صادرکنندگان استان به بیان دیدگاه ها و مطالبات خود در موضوع مشکلات صادرات هوایی به کویت و کشورهای حاشیه خلیج فارس پرداختند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.