آبزیان ، مهدی همتی ، مدیر جهاد کشاورزی قیر و کارزین

ارزیابی دوره ای ذخایر آبزیان دریاچه سد سلمان فارسی قیروکارزین قبل از فصل صیادی آغاز و در حال انجام است.

به گزارش پیام خبر : مهدی همتی گفت : به منظور ارزیابی ذخایر آبزیان دریاچه سد سلمان فارسی قیروکارزین صید آزمایشی از این دریاچه از هجدهم تا بیستم خرداد ماه زیر نظر کارشناسان شروع و در حال انجام است و صید آزمایشی توسط گروه های صیادی شرکت تعاونی صیادی قره آغاج قیروکارزین انجام و کارشناسان شیلات مدیریت شیلات سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، مدیریت جهاد کشاورزی و شبکه دامپزشکی شهرستان قیروکارزین بر آن نظارت دارند.  

مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین بیان کرد : به منظور ارزیابی ذخایر آبزیان منابع آبی و برآورد میزان آبزیان در سطح دریاچه ها و در راستای مصوبات کمیته نظام نامه آبزی پروری استان فارس هر ساله در خرداد و تیر ماه، مدیریت شیلات استان عملیات صید آزمایشی از منابع آبی را برنامه ریزی و تحت نظارت کامل اجراء می کند و داده های حاصل از صید آزمایشی از دریاچه در تعیین تکلیف صدور مجوز صیادی در سال جاری و تصمیم گیری های مربوط به حوزه آبزیان مورد بهره برداری قرار می گیرد.

او ادامه داد : عمده ماهیان صید شده از این دریاچه تا کنون کبود، شیربت و سیاه ماهی فلس ریز است که پیش بینی می شود میزان صید در فصل پیش رو نسبت به سال گذشته افزایش ۵ درصدی داشته باشد و صیادی از دریاچه سد سلمان فارسی قیروکارزین  با استفاده از ده گروه صیادی در قالب یک شرکت تعاونی صیادی هر ساله انجام می شود، که از عمده گونه ماهیان قابل صید از دریاچه سد سلمان فارسی قیروکارزین انواع کپور معمولی و گونه های بومی با نام های محلی سرخه، شکاری و لجن خوار است.  

مهدی همتی در پایان افزود : از سطح حدود ۲ هزار هکتاری دریاچه سد سلمان فارسی در سال گذشته بیش از ۱۴۰تن ماهی صید و روانه بازار های داخلی و خارجی شده است.  

قیروکارزین در ۱۶۹ کیلومتری جنوب غربی شیراز واقع شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.