کد خبر: 5319
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۸
عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با شناسایی ۱۶۱ مورد جدید، طی ۲۴ ساعت گذشته، آمار مبتلایان به کرونا در فارس به هفت هزار و ۱۳۱ نفر رسید.

به گزارش پیام خبر، عبدالرسول همتی، امروز در استودیو سلامت دانشگاه علوم پزشکی شیراز به خبرنگاران گفت: از نمونه های ارسالی به آزمایشگاه های تشخیص کرونا در استان طی ۲۴ ساعت گذشته، نتیجه تست کرونای ۱۶۱ نمونه مثبت اعلام شده که آمار کنونی استان فارس به هفت هزار و ۱۳۱ نفر رساند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: تا کنون ۱۱۸ نفر به دلیل ابتلا به کرونا در استان، جان خود را از دست داده اند که ۲ نفر فوتی، متعلق به ۲۴ ساعت گذشته بوده است.

وی اضافه کرد: از میان مبتلایان به ویروس کرونا از ابتدا تا کنون در فارس، ۶ هزار و ۸۸ نفر از بیماران بستری شده و افراد ایزوله خانگی، بهبود یافته اند.

همتی با تاکید بر لزوم رعایت نکات بهداشتی برای پیشگیری از شیوع کرونا، عنوان کرد: شهروندان باید رعایت اصول بهداشتی در مراکز پرتردد را جدی بگیرند.

وی تصریح کرد: با توجه به افزایش موارد مثبت در استان، استفاده از ماسک برای پیشگیری و قطع زنجیره کرونا ضرورت دارد و لازم است تا مردم هنگام خروج از منزل، ماسک بزنند و بدون ماسک از اتوبوس و مترو استفاده نکنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل