آمار

آخرین باری که آمار کرونا در فارس، اعلام شد ۲ روز پیش (چهارشنبه ۲۱ خرداد) بود، سپس از دیروز هیچ آماری بدون هیچ دلیلی اعلام نشد، دیروز هم دانشگاه جندی شاپور اهواز اعلام کرده بود، «دیگر آمار کرونا در خوزستان را اعلام نمی‌کنیم».

آخرین باری که آمار کرونا در فارس، اعلام شد ۲ روز پیش (چهارشنبه ۲۱ خرداد) بود، سپس از دیروز هیچ آماری بدون هیچ دلیلی اعلام نشد، دیروز هم دانشگاه جندی شاپور اهواز اعلام کرده بود، «دیگر آمار کرونا در خوزستان را اعلام نمی‌کنیم»، در اطلاعیه این دانشگاه آمده بود، «از امروز پنجشنبه ٢٢ خردادماه ٩٩، بنا به دستور شورای عالی اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور؛ مقرر گردید که آمار روزانه کرونا در استان‌ها، تنها از طریق شورای عالی اطلاع‌رسانی فوق‌الذکر بوده و توسط سخنگوی وزارت بهداشت به صورت روزانه اعلام شود.»

این در حالی است که مدت هاست سخنگوی وزارت بهداشت، آمار مبتلایان و موارد فوتی در اثر کرونا را به تفکیک استان‌ها اعلام نمی‌کند، آخرین آمار مبتلاهای استان فارس در ۲ روز پیاپی ۲۰۱ و ۱۶۱ نفر بود و این می طلبد که اطلاع رسانی استانی برای آگاهی بیشتر مردم انجام شود، کاش دانشگاه علوم پزشکی شیراز هم با همین صراحت اعلام می کرد که آمار کرونا را اعلام نمی کنیم؛ در نهایت یک سئوال که پیش می آید اینست که چرا وزارت بهداشت بعد از حدود چهار ماه که از اعلام آمار کرونا توسط «کیانوش جهانپور» گذشته بود (و حتی وی در حتی ایام عزاداری اقوام خود هم برای اعلام آمار حضور می یافت)، به یکباره یادش آمد سخنگو ندارد و «سیما سادات لاری» را منصوب کرد و آیا این تصمیم، عدم اعلام استانی آمار با تغییر سخنگو، ارتباط خاصی دارد یا خیر؟

پیش از این در ابتدای شیوع بیماری تا سوم فروردین ۹۹، هم وزارت بهداشت آمار تفکیکی استان ها را در اختیار رسانه ها قرار می داد که آنهم به یکباره تعطیل شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.