کد خبر: 5367
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۱
 • خبرنگار: محمدمهدی اسدزاده
 • چاپ
نشست آسیب‌شناسی هنرمندان هنرهای سنتی نی‌ریز

حمایت‌ از برپایی نمایشگاه‌های هنری را گسترش خواهیم داد که این امر می‌تواند هنر تخصصی و با کیفیت را به مردم معرفی می‌کند و دوم اینکه با اثرگذاری بر مخاطب به ویژه کودکان و نوجوانان با تشویق آن‌ها در جذب و توسعه آموزش‌های هنری مردمی می‌افزاید.

به گزارش پیام‌خبر؛ نشست فعالان هنرهای سنتی و تجسمی شهرستان نی‌ریز در کارگاه هنری" آماتیس" برگزار شد.

در این نشست که سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نی‌ریز و کارشناس صنایع دستی میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری و هنرمندان حضور داشتند، عبدالحسین برزگر، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نی‌ریز گفت: هدف ما پیشرفت و حمایت از فرهنگ و هنر و آموزش‌های تخصصی هنری است و نظارت بر آن است.

وی با اعلام کاهش بودجه‌های فرهنگی کشور ادامه داد: هر هنرمندی باید بتواند برای خودش تولید فرهنگی داشته باشد؛ ما هم تلاش می‌کنیم تا برای هنرمندان یک نوع خوداتکایی فراهم کنیم.

برزگر افزود: حمایت‌ از برپایی نمایشگاه‌های هنری را گسترش خواهیم داد که این امر می‌تواند هنر تخصصی و با کیفیت را به مردم معرفی می‌کند و دوم اینکه با اثرگذاری بر مخاطب به ویژه کودکان و نوجوانان با تشویق آن‌ها در جذب و توسعه آموزش‌های هنری مردمی می‌افزاید.

وی از هنرمندان نی‌ریز خواست تا راهکارهای اجرایی برای معرفی بهتر آثار و استفاده از آن در توسعه نشاط اجتماعی شهر را ارائه نمایند تا با تعامل هنرمندان و مسئولان گامی برای شادی و ایجاد سلامت روح و روان شهروندان برداشته شود.

در این نشست همچنین فعالان صنایع دستی و هنری به طرح ایده‌ها و بیان مشکلات خود پرداختند و با قول مساعد اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، برپایی دورهمی‌های بیشتر هنرمندان، هماهنگی نشست‌ها با شورای شهر و شهرداری و مسئولان شهرستانی و برپایی نمایشگاه‌های جمعی، در دستور کار این حوزه هنری قرار گرفت.

گفتنی است در حاشیه این نشست هنری از کارگاه گل و مرغ، نگارگری، تذهیب و میناکاری مرضیه پیروی با عنوان "آماتیس" بازدید و از تلاش و پشتکار وی در آموزش، کارآفرینی و شناساندن هنرهای سنتی در نی‌ریز قدردانی به عمل آمد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.