کد خبر: 5370
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۹
 • خبرنگار: علی شکوفه
 • چاپ
محمد رضا حیدری

رئیس شورای شهر مشهد با اشاره به اینکه در شرایطی که همه بر طبل نا امیدی و بی اعتمادی می‌زنند، مدیریت شهری با عزم جدی درصدد ایجاد اعتماد و امید برای نظام جمهوری اسلامی و انقلاب است، گفت:۸ هزار میلیارد تومان اعتبار عمرانی برای سال ۹۹ اختصاص داده شده است.

به گزارش پیام خبر، «محمدرضا حیدری» در نود و پنجمین جلسه علنی شورای شهر مشهد ضمن تسلیت شهادت امام جعفر صادق(ع) گفت: عملیات اجرایی کتابخانه مرکزی مشهد ۲۰ سال متوقف بود و در این دوره با همت مدیریت شهری فعال شد؛ آسایشگاه جانبازان امام‌خمینی(ره) که چندین سال معطل تخصیص اعتبار بود، در این دوره اعتبار دریافت کرد و به بهره‌برداری رسید.

رئیس شورای شهر مشهد افتتاح محور محمدآباد به طرق و جاده بسکابادی به طرق را دیگر پروژه‌های مهمی دانست که سالها مطالبه مردمی بود و با عزم جدی شورای پنجم بهره‌برداری شد و تصریح کرد: بلوار نماز، میلیاردها تومان از سرمایه مردم را به خود اختصاص داده بود ولی بلااستفاده مانده بود که در سایه تعامل و همکاری این گره چندین ساله شهر مشهد برطرف شد و در اختیار عموم شهروندان قرار گرفت.

وی بهره‌برداری از دوربرگردان ابوطالب، هاشمی رفسنجانی، اتصال بلوار خاقانی به بلوار نماز، اتمام عملیات عمرانی در خط ۲ قطارشهری، فعال بودن پروژه احداث خط ۳ مترو و آغاز عملیات اجرایی خط ۴ قطارشهری را از دیگر اقدامات انجام شده در این دوره عنوان کرد و گفت: علاوه بر این فعالیت‌ها، ۱۰۰۰ هکتار درختکاری در کمربند جنوبی مشهد داشته‌ایم، ۷۰ هکتار پارک در مناطق کم‌برخوردار ایجاد شده و خدمات ارزنده بسیاری هم در سایر حوزه‌ها اعم از اقتصادی، مالی، فرهنگی و اجتماعی ارائه شده است البته منکر کاستی‌ها و نواقص موجود نیستیم.

حیدری اظهارکرد: پس از انتخاب لیست امید، یک نماینده منصف و اخلاق ‌مدار شورای چهارم نظری بیان کرد و در فضای مجازی منتشر شد؛ در این متن آمده بود که ورود بیش از حد نهادهای نظارتی در امور مدیریت شهری چالش پیش روی منتخبان شورای پنجم است.

رئیس شورای شهر مشهد با بیان اینکه این پیش‌بینی به تمام و کمال تحقق پیدا کرده و به لحاظ کمی و کیفی، این سطح از ورود دستگاه‌های نظارتی در عمر ۲۰ ساله نظام شورایی مدیریت شهری بی‌سابقه است، گفت: مدیریت شهری مشهد شرایط طاقت ‌فرسایی را تحمل می‌کند و شرایط پیش آمده ناشی از کرونا، مشکلات عدیده اقتصادی و معیشتی مردم و عهدی که برای خدمت حداکثری و ایجاد امید و اعتماد، به مردم دادیم، اجازه نمی‌دهد کام مردم را با بیان برخی شرایط موجود تلخ کنیم.

حیدری تاکید کرد: بارها اشاره کرده‌ایم که با سوء استفاده شخصی و یا سوء استفاده از اعتماد توسط مدیران شهری در هر رده‌ای مخالف هستیم و در این جهت با دستگاه‌های مختلف همکاری می‌کنیم تا با هرگونه سوء استفاده احتمالی برخورد قانونی شود.

وی با بیان اینکه مصوبات و اصلاح فرآیندهای انجام شده در شورای پنجم برای مبارزه با فساد، گواه بر این مدعاست، افزود: مشکلات عدیده‌ای در نظام مدیریت شهری داریم که اصلاح کامل آنها نیازمند زمان و فرصت است؛ شورای پنجم تاکنون در حد فرصت خود تلاش کرده و گام‌های عملیاتی برداشته است.

رئیس شورای شهر مشهد با بیان اینکه این رویه‌های معیوب نه تنها در مشهد، بلکه در تمام کلانشهرهای کشور وجود دارد، افزود: هیچ عقل سلیمی مخالف اصلاح رویه‌های معیوب نیست ولی موانع ساختاری و مشکلات و گرفتاری‌های مترتب به آن هم باید لحاظ گردد و سپس وارد فرآیندهای اصلاحی شویم.

حیدری خاطرنشان کرد: بارها اعلام کرده و مجدد تاکید می‌کنیم که نظارت و بازرسی را بسیار مفید می‌دانیم چراکه عاملی کنترل‌کننده برای اصلاح هر سیستم و سازمانی است ولی نحوه و نوع برخوردها بسیار مهم بوده تا به فضای تعامل و هم‌افزایی موجود در شهر خدشه‌ای وارد نشود.

وی با اشاره به اختصاص ۸ هزار میلیارد تومان اعتبار عمرانی برای سال ۹۹ و بهره‌برداری از چندین پروژه عمرانی چون چندفاز از پروژه تقاطع چندسطحی آزادگان، پل مصلی و ابوطالب تا پایان سال، تصریح کرد: علاوه بر این پروژه‌ها، چندین پروژه عمرانی از جمله احداث قطارشهری و پروژه‌های مختلف در حوزه‌های فرهنگی و خدمات‌شهری تعریف شده که در حال اجرا هستند.

رئیس شورای شهر مشهد در شرایطی که همه بر طبل ناامیدی و بی اعتمادی می‌زنند، مدیریت شهری با عزم جدی درصدد ایجاد اعتماد و امید برای نظام جمهوری اسلامی و انقلاب است؛ شایسته نیست که با برخی برخوردها و روش‌ها موجب بی‌انگیزگی مدیران بشویم تا مسئولیتی را نپذیرند و دچار محافظه کاری شوند چراکه در نهایت مردم متضرر خواهند بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.