کد خبر: 5391
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۲
مهدی بیات، رئیس ایرانی باشگاه شارلوا بلژیک و رئیس فدراسیون فوتبال بلژیک

رئیس ایرانی فدراسیون فوتبال بلژیک به اعتراضات باشگاه آنتورپ واکنش نشان داد و تاکید کرد که از طرح ایجاد لیگ مشترک بلژیک - هلند استقبال نمی‌کند.

به گزارش پیام خبر، مهدی بیات رئیس ایرانی باشگاه شارلوا بلژیک همزمان به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال این کشور هم فعالیت می کند. این مسئله باعث شده تا شائبه حمایت بیات از باشگاه خود در فوتبال بلژیک مطرح شود.

بیات در واکنش به این مسئله گفت: من هیچ موقع به فکر منافع شارلوا نبودم بلکه به این فکر می کنم که چطور می توانم باعث پیشرفت فوتبال بلژیک شوم چون این مسئله پیشرفت شارلوا را هم در پی خواهد داشت.

بیات که هنوز به خاطر تصمیم فدراسیون بلژیک مبنی بر تعطیل اعلام کردن لیگ فوتبال این کشور و اعلام قهرمان تحت فشار است، تاکید کرد: در تاریخ ۲۶ مارس نامه ای سرگشاده به باشگاه ها نوشتم. به آنها اعلام کردم که هر کاری می توانیم انجام دهیم تا هفته سی ام لیگ هم برگزار شود تا این مشکلاتی که الان می بینیم ایجاد نشود. یک روز بعد رئیس باشگاه سنت ترویدن پاسخ داد که مسابقات همینجا به پایان برسد. من نظر مشابهی با او نداشتم ولی همواره به حرف باشگاه ها گوش کرده ام.

وی بدون نام بردن از باشگاه آنتورپ، افزود: من مورد حمله یک باشگاه قرار گرفتم که آنرا درک نکردم. بعد از اظهارنظر آنها، تمام باشگاه های دیگر به من اعلام کردند که حرف آن باشگاه ناعادلانه بوده است.

رئیس ایرانی فدراسیون فوتبال بلژیک سپس نام باشگاه آنتورپ و لوسیانو دونوفریو (مدیرفنی این باشگاه) را بر زبان آورد و گفت: زمان دشواری برای درک کردن حمله آنها داشتم.  چیزی که باشگاه های دیگر فکر می کنند برایم مهم است. دونوفریو همان کسی است که در انتخابات فدراسیون فوتبال بلژیک به من رای داد.

بیات درباره اینکه اگر در نهایت ثابت شود میان کارش در فدراسیون فوتبال و باشگاه شارلوا منافعی وجود دارد چه می شود؟ اظهار کرد: اگر اسناد و مدارک و شواهدی وجود داشته باشد مشکلی با آن ندارم.

رئیس فدراسیون فوتبال بلژیک همچنین درباره طرح ادغام باشگاه های هلند و بلژیک در یک لیگ تحت عنوان «BeNeLiga» گفت: من طرفدار این طرح نیستم ولی اگر بتوانید مرا قانع کنید که این طرح به نفع فوتبال بلژیک است به آن گوش می کنم. من مخالف حضور ۸ تیم بلژیکی و ۱۰ تیم هلندی در یک لیگ هستم چون واقعیت این است که بلژیک در رده ملی و باشگاهی بالاتر از هلند است. تصور کنید باشگاه های بلژیک در رده بندی نهایی در این لیگ اول تا هشتم شوند و تیم های هلندی نهم تا هجدهم. سپس تیم شماره هشت در امتیاز نهایی باید سقوط کند تا یک تیم بلژیکی دیگر به جایش صعود کند. اما در هر صورت من دشمن باشگاه هایی که این طرح را داده اند نیستم. این حق آنها است.

به گزارش خبرنگار مهر، آنتورپ بلژیک باشگاهی است که با علیرضا بیرانوند دروازه بان ملی پوش ایران و تیم پرسپولیس به توافق رسیده و او باید برای شرکت در تست های پزشکی به این کشور سفر کند. آنتورپ همچنین به دنبال جذب کاوه رضایی مهاجم ایرانی تیم کلاب بروژ است.

منبع: مهر

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

ورزشی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.