کد خبر: 5397
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۸
 • خبرنگار: مریم شمالیان
 • چاپ
سید محمود هاشمی، رئیس اتاق اصناف فارس

رئیس اتاق اصناف مرکز استان فارس گفت: شیوع ویروس کرونا، بن بستی برای گرامیداشت دهه کرامت نیست و ویژه برنامه‌های امسال اصناف شیراز در بستر فضای مجازی حول ترویج کلام اهل‌بیت (ع) رونق بیشتری خواهد داشت.

به گزارش پیامخبر، «سید محمود هاشمی» در حاشیه برگزاری کمیته بزرگداشت دهه کرامت اصناف شیراز در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز، گفت: شیوع ویروس کرونا بن بستی برای گرامیداشت دهه کرامت نیست و ویژه برنامه‌های امسال اصناف شیراز در بستر فضای مجازی حول ترویج کلام اهل‌بیت (ع) رونق بیشتری خواهد داشت.

رئیس اتاق اصناف مرکز استان فارس افزود: دهه کرامت در ماه ذی‌القعده از میلاد حضرت معصومه (س) آغاز و با گرامیداشت احمد بن موسی الکاظم (ع) و امامزادگان ادامه پیدا می‌کند و نهایتا با میلاد امام رضا (ع) به پایان می‌رسد که هر ساله برنامه‌های متنوعی در آن اجرایی می‌شد اما امسال به دلیل وجود ویروس منحوس کرونا، محدودیت‌هایی برای اجرای برنامه‌های خود در شهرستان شیراز داریم.

مسئول کمیته بزرگداشت دهه کرامت اصناف شیراز تصریح کرد: در برنامه ریزی و اجرای ویژه برنامه های این دهه پر خیر و برکت ، تابع سیاست های ستاد بزرگداشت دهه کرامت استان فارس هستیم.

هاشمی ادامه داد: همانطور که قبلا نیز اعلام داشتیم، رعایت پروتکل های بهداشتی با محوریت ستادهای ملی، استانی و شهرستانی از اولویت های برنامه ریزی و اجرای برنامه های اتاق اصناف مرکز استان در تمامی حوزه ها است.

وی اعلام کرد: با در نظر داشتن پیشنهادات و برنامه های جامعه انجمن اسلامی اصناف و بازاریان، سازمان بسیج اصناف و بازاریان سپاه فجر فارس به همراه هیئت «فرهنگی مذهبی اصناف شیراز» و اتحادیه های صنفی مرکز استان، ویژه برنامه های این دهه را متفاوت تر از سال های قبل برگزار خواهیم کرد.

رئیس اتاق اصناف مرکز استان فارس با اشاره به شعار دهه کرامت امسال و فضاسازی محیطی ویژه این دهه در اتحادیه های صنفی، پاساژها و مجتمع های تجاری، بیان کرد: شعار «خدمت کریمانه، همدلی به رسم اهل‌بیت (ع)»، جلوه‌ها و مصادیق مختلفی دارد که اعتقاد داریم همچون سال‌های قبل می‌توانیم به جلوه‌های زیبا و معنوی مختلف آن بپردازیم.

وی با بیان کرامات حضرت معصومه (س)، حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع) و امام مهربانی ها، حضرت امام رضا (ع) تصریح کرد: برای پیروان اهل بیت (ع)، بن‌بستی وجود ندارد و ترویج محاسن این بزرگواران را برای جذب مردم مومن و خداجوی شهرستان شیراز همچون دیگر نقاط کشور در فضای مجازی پیگیری خواهیم کرد و در این بستر، دهه کرامت را رونق خواهیم داد.

هاشمی با اشاره به کمک های مومنانه مورد تاکید مقام معظم رهبری در ایام نوروز، نیمه شعبان و ماه مبارک رمضان توسط اصناف شیراز، گفت: ترویج فرهنگ مواسات و همدلی در دهه کرامت و ادامه مسیر کمک به اقشار آسیب پذیر جامعه در دهه کرامت می‌تواند یکی دیگر از جلوه‌های زیبای ایثار و خدمت کریمانه باشد.

وی ادامه داد: انجام این کار مهم در این ایام فرخنده، توسط کسبه و بازاریان شیراز به همت اتحادیه های صنفی شهرستان و محوریت سازمان بسیج اصناف و بازاریان سپاه فجر فارس در این اتاق ادامه خواهد داشت.

هاشمی تاکید کرد: در کنار برنامه های خود بر اساس سیاست های ستاد استانی دهه کرامت، ارسال پیامک های با مضامین اخلاقی و تربیتی و اخلاقی در مورد سیره و روش این سه امام بزرگوار به تمامی اعضا ارسال خواهد شد.

وی افزود: امسال هر چند محدودیت هایی به دلیل شیوع ویروس کرونا در اجرای برنامه وجود دارد اما نباید فراموش کنیم این ایام فرصت مناسبی برای احسان و نیکوکاری و هماهنگی و انسجام در فعالیت‌های خیر است.

هاشمی تاکید کرد: دهه کرامت، زمان مناسبی برای عرض ارادت به ساحت اهل بیت(ع) است و در این دهه ارزشمند طبق تاکیدات مقام معظم رهبری، وظیفه داریم تا برنامه های خود را به بهترین شکل از لحاظ کمی و کیفی تهیه و اجرا کنیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

مذهبی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.