کد خبر: 5406
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۳
 • خبرنگار: علی شکوفه
 • چاپ
مهدی یعقوبی

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: بیش از ۷۰ درصد مساحت آرامستان بهشت رضا (ع) از سال ۵۴ تا کنون برای دفن متوفیان مورد استفاده قرار گرفته است به همین علت از مهر ۹۵ آرامستان بهشت رضوان با ۱۸۸ هکتار وسعت افتتاح شد که تا کنون تنها ۱۰۳۵ نفر در آن دفن شده‌اند.

به گزارش پیام خبر، مهدی یعقوبی، در مراسم افتتاح پروژه بهسازی و مناسب سازی مسیر دسترسی به آرامستان بهشت رضوان گفت: بیش از ۷۰ درصد مساحت آرامستان بهشت رضا(ع) از سال ۵۴ تا کنون برای دفن متوفیان مورد استفاده قرار گرفته است به همین علت از مهر ۹۵ آرامستان بهشت رضوان با ۱۸۸ هکتار وسعت افتتاح شد که تا کنون تنها ۱۰۳۵ نفر در آن دفن شده‌اند.

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد با بیان این که یکی از دلایلی که این آرامستان تاکنون آن طور که باید مورد استقبال واقع نشده، نبود راه دسترسی مناسب به آن است اظهارکرد: بنابراین مشاور برای رفع این مشکل ۷ محور برای دسترسی به این آرامستان پیشنهاد داده است که از این میان راه دسترسی اصلی از طریق کنار گذر شمالی به عنوان بهترین مسیر انتخاب شد که مطالعات اجرای آن آغاز شده است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر برای دسترسی به آرامستان رضوان از مسیر فرعی واقع در جاده کلات استفاده می شود که پیش از این با عرض ۵ متر برای تردد نا ایمن و خطر آفرین بود و جوابگوی نیاز ۱۲ روستای اطراف نیز نبود به همین دلیل شهرداری مشهد بهسازی، تعریض و مناسب سازی این مسیر را در دستور کار قرار داد.

یعقوبی تصریح کرد: اکنون با انجام اصلاحات هندسی، نصب علائم ترافیکی، زیرسازی و انجام روکش آسفالت عرض جاده دسترسی به آرامستان بهشت رضوان از ۵ متر به ۱۲ متر افزایش پیدا کرده و این جاده خطر آفرین برای تردد مردم به ویژه ساکنان یازده روستای اطراف ایمن سازی و استاندارد شده است.

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد با اشاره به پر شدن ۷۰ درصد از ظرفیت بهشت رضا(ع)، ترافیک سنگین مسیرهای دسترسی و دوری راه این آرامستان برای ساکنان سایر نقاط شهر مشهد گفت: با توجه به این موضوع بهشت رضوان قرار است به عنوان آرامستان اصلی شهر به مردم شمال و شمال غرب مشهد خدمات رسانی کند.

وی افزود: با توجه به این امر برنامه ریزی ها و مطالعات احداث مسیر اصلی دسترسی به بهشت رضوان از طریق کنارگذرشمالی آغاز شده و در آینده جایگزین مسیر کنونی خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.