کد خبر: 5415
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۷
 • خبرنگار: علی شکوفه
 • چاپ
سید جواد حسینی

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنائی کشور با بیان اینکه ۱۵۰ نوع تجهیزات با تعداد ۷۲ هزار عدد برای دانش آموزان با نیازهای ویژه مورد نیاز می باشد که تامین این میزان وسایل نیازمند مشارکت تمامی خیرین است، گفت: باید ۲۰۰‌ مدرسه استثنایی و ۱۴ مدرسه اتیسم در کشور ساخته شود.

به گزارش پیام خبر، «سید جواد حسینی» در آیین مرکز راهنمایی و مشاوره خانواده دانش آموزان با نیازهای ویژه شهید شکفته ضمن تقدیر از شورای شهر مشهد اظهار داشت: آموزش و پرورش استثنایی ۵۰‌ درصد هزینه ایاب و ذهاب دانش آموزان با نیازهای ویژه را پرداخت می‌کند و ۵۰ درصد بقیه هزینه سرویس نیازمند مشارکت خانواده ها و خیرین است و در شهر مشهد با مصوبه شورای شهر مشهد این مبلغ از اعتبارات شهرداری پرداخت می شود.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنائی کشور با بیان اینکه رسیدن به آموزش و پرورش استاندارد نیازمند استاندارد سازی فضا، تجهیزات، نیروی انسانی، منابع مالی و رویه ها است افزود:استاندارد سرانه فضای آموزشی دانش آموزان استثنایی ۲۷.۵ مترمربع است و در حال حاضر این عدد ۱۰ مترمربع است که برای رسیدن به این استاندارد ۲۰۰‌ مدرسه ویژه استثنایی و ۱۴ مدرسه اتیسم باید در کشور ساخته شود.

حسینی با بیان اینکه با همت خیرین و سازمان نوسازی مدارس ساخت ۶۹ مدرسه از ۲۱۴ مدرسه مورد نیاز با شعار «آغازی خوب برای پایانی خوب» در سال جاری آغاز شده است، گفت:کل پروژه های در دست اجرای مربوط به آموزش و پرورش استثنایی ۱۳۱ پروژه است که با مشارکت خیرین و سازمان نوسازی مدارس این پروژه ها در حال تکمیل می باشد.

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه استاندارد سازی تجهیزات در کنار مدرسه سازی باید مورد توجه قرار گیرد عنوان داشت: بر همین اساس نهضت توان افزایی با هدف تامین تجهیزات کمک آموزشی، توانبخشی و ورزشی دانش آموزان با نیازهای ویژه در آموزش و پرورش استثنایی آغاز شده است.

وی افزود: ۱۵۰ نوع تجهیزات با تعداد ۷۲ هزار عدد برای دانش آموزان با نیازهای ویژه مورد نیاز می باشد که تامین این میزان وسایل نیازمند مشارکت تمامی خیرین است.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور اظهار داشت: در آموزش و پرورش استثنایی ۱۲ هزار نیرو کمبود وجود دارد که از طریق سازمان امور استخدامی و دانشگاه فرهنگیان به مرور این کمبود مرتفع خواهد شد همچنین گام بعدی استاندارد سازی، مناسب سازی منابع مالی است و بر همین اساس در سال جاری اعتبارات سازمان آموزش و پرورش استثنایی ۵۰ درصد افزایش یافته است.

معاون وزیر آموزش و پرورش آخرین گام استاندارد سازی را استاندارد سازی رویه ها دانست و گفت: در راستای استاندارد سازی رویه ها در آموزش و پرورش سه بسته تحولی «مدرسه انطباقی»، «مداخلات بهنگام طلایی»‌ و «توسعه مشارکت، کاهش تمرکز و اجتماعی شدن» تدوین شده است.

حسینی با بیان اینکه آموزش و پرورش استثنایی ‌علاوه بر آموزش و پرورش، توانبخشی دانش آموزان با نیازهای ویژه را نیز برعهده دارد اظهار داشت: ارائه خدمات توانبخشی به دانش آموزان با نیازهای ویژه از بدو ایجاد سازمان تاکنون شش برابر شده است و در سال جاری ۳۹ هزار نفر از این خدمات بهره مند شده اند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.