کد خبر: 5416
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۹
  • خبرنگار: علی شکوفه
  • چاپ
محمد رضا حیدری

رئیس شورای شهر مشهد با تاکید بر اینکه تحصیل، حق همه کودکان است و شرایط مناسب در این خصوص باید فراهم شود تا هیچ مشکل و گرفتاری مانع از آموزش و توانمندسازی فرزندان این مرز و بوم نشود، گفت: مناسب ‌سازی مدارس در دستور کار مدیریت شهری مشهد قرار دارد.

به گزارش پیام خبر، محمدرضا حیدری در مراسم افتتاح پیش‌دبستانی و دبستان استثنایی شهید «جواد شکفته» با تاکید بر اینکه همه افراد، در هر جایگاه و مسئولیتی که هستند، نسبت به دانش‌آموزان با نیازهای ویژه تکلیف دارند، اظهارکرد: شورای پنجم شهر مشهد، فارغ از تعاملات سازنده‌ خود با آموزش و پرورش، مصوبات حمایتی مختلفی نیز داشته است.

رئیس شورای شهر مشهد افزود: یکی از مهمترین مصوبات این دوره که چندین سال هم معطل مانده بود، موافقت شورای شهر با دریافت ۳ درصد عوارض صدور پروانه‌های ساختمانی و نوسازی به آموزش و پرورش است، مصوبه‌ای که بواسطه آن تاکنون چندین میلیارد تومان در اختیار این مجموعه قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: خیلی از فرزندان خانواده‌های دارای معلول و با نیازهای ویژه به دلیل مشکلات مالی و اقتصادی و عدم توان تامین هزینه سرویس، از تحصیل باز می‌ماندند و لذا با پیگیری‌های مسئولین آموزش و پرورش استثنایی استان، ردیف اعتباری برای دانش‌آموزان کم‌توان و معلول در نظر گرفته شد تا بخشی از هزینه‌های مربوط به ایاب و ذهاب را پوشش دهد.

حیدری این مصوبه را ظرفیت خوبی دانست که برای آموزش و پرورش استثنایی ایجاد شده و هرساله اعتباری در اختیار آنها قرار خواهد گرفت؛ تحصیل، حق همه کودکان است و شرایط مناسب در این خصوص باید فراهم شود تا هیچ مشکل و گرفتاری مانع از آموزش و توانمندسازی فرزندان این مرز و بوم نشود.

رئیس شورای شهر مشهد با بیان اینکه مناسب ‌سازی مدارس نیز در دستورکار مدیریت شهری مشهد قراردارد، گفت: حسب مورد آسفالت مدارس و آماده‌سازی برای استقبال از مهر هم داشته‌ایم که برخی از مدارس معرفی شده شامل مدارس استثنایی می‌شوند.

وی به یکی دیگر از مصوبات حمایتی شورای پنجم برای معلولین اشاره کرد و افزود: ویژه معلولین شدید و نسبتا شدید هم ماهیانه ۶۰ سفر رایگان با حمل‌ونقل عمومی درنظر گرفته‌ایم که اعتبار آن نیز تخصیص پیدا کرده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل