کد خبر: 5416
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۹
 • خبرنگار: علی شکوفه
 • چاپ
محمد رضا حیدری

رئیس شورای شهر مشهد با تاکید بر اینکه تحصیل، حق همه کودکان است و شرایط مناسب در این خصوص باید فراهم شود تا هیچ مشکل و گرفتاری مانع از آموزش و توانمندسازی فرزندان این مرز و بوم نشود، گفت: مناسب ‌سازی مدارس در دستور کار مدیریت شهری مشهد قرار دارد.

به گزارش پیام خبر، محمدرضا حیدری در مراسم افتتاح پیش‌دبستانی و دبستان استثنایی شهید «جواد شکفته» با تاکید بر اینکه همه افراد، در هر جایگاه و مسئولیتی که هستند، نسبت به دانش‌آموزان با نیازهای ویژه تکلیف دارند، اظهارکرد: شورای پنجم شهر مشهد، فارغ از تعاملات سازنده‌ خود با آموزش و پرورش، مصوبات حمایتی مختلفی نیز داشته است.

رئیس شورای شهر مشهد افزود: یکی از مهمترین مصوبات این دوره که چندین سال هم معطل مانده بود، موافقت شورای شهر با دریافت ۳ درصد عوارض صدور پروانه‌های ساختمانی و نوسازی به آموزش و پرورش است، مصوبه‌ای که بواسطه آن تاکنون چندین میلیارد تومان در اختیار این مجموعه قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: خیلی از فرزندان خانواده‌های دارای معلول و با نیازهای ویژه به دلیل مشکلات مالی و اقتصادی و عدم توان تامین هزینه سرویس، از تحصیل باز می‌ماندند و لذا با پیگیری‌های مسئولین آموزش و پرورش استثنایی استان، ردیف اعتباری برای دانش‌آموزان کم‌توان و معلول در نظر گرفته شد تا بخشی از هزینه‌های مربوط به ایاب و ذهاب را پوشش دهد.

حیدری این مصوبه را ظرفیت خوبی دانست که برای آموزش و پرورش استثنایی ایجاد شده و هرساله اعتباری در اختیار آنها قرار خواهد گرفت؛ تحصیل، حق همه کودکان است و شرایط مناسب در این خصوص باید فراهم شود تا هیچ مشکل و گرفتاری مانع از آموزش و توانمندسازی فرزندان این مرز و بوم نشود.

رئیس شورای شهر مشهد با بیان اینکه مناسب ‌سازی مدارس نیز در دستورکار مدیریت شهری مشهد قراردارد، گفت: حسب مورد آسفالت مدارس و آماده‌سازی برای استقبال از مهر هم داشته‌ایم که برخی از مدارس معرفی شده شامل مدارس استثنایی می‌شوند.

وی به یکی دیگر از مصوبات حمایتی شورای پنجم برای معلولین اشاره کرد و افزود: ویژه معلولین شدید و نسبتا شدید هم ماهیانه ۶۰ سفر رایگان با حمل‌ونقل عمومی درنظر گرفته‌ایم که اعتبار آن نیز تخصیص پیدا کرده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.