کد خبر: 5417
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۹
  • خبرنگار: علی شکوفه
  • چاپ
ابوالحسن حقیقی

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: بیش از ۷۳۴ هزار دانش آموز دوره ابتدایی مشغول به تحصیل هستند که این آمار بالاترین جمعیت دانش آموزی کشور محسوب می شود و این آمار نیاز احداث فضاهای آموزشی را به خصوص در مناطق حاشیه شهر مشهد دو چندان می کند.

به گزارش پیام خبر، «ابوالحسن حقیقی» در آیین مرکز راهنمایی و مشاوره خانواده دانش آموزان با نیازهای ویژه شهید شکفته گفت: در آموزش و پرورش استان خراسان رضوی بیش از ۷۳۴ هزار دانش آموز دوره ابتدایی مشغول به تحصیل هستند که این آمار بالاترین جمعیت دانش آموزی کشور محسوب می شود و این آمار نیاز احداث فضاهای آموزشی را به خصوص در مناطق حاشیه شهر مشهد دو چندان می کند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش خراسان رضوی افزود: داگلاس نورث برنده جایزه اقتصاد نوبل اعتقاد دارد اگر کشوری به دبستان ها و پیش دبستانی ها توجه ویژه کند و دانش آموزانی پرسشگر، خلاق و دارای روحیه مشارکتی تربیت نماید قطعا آن کشور به توسعه و پیشرفت دست خواهد یافت.

حقیقی اظهار کرد: تحقیقات بانک جهانی نشان می دهد در کشورهای توسعه یافته اگر یک دلار در آموزش پیش دبستانی و دبستانی هزینه شود شش برابر آن در آینده برداشت خواهد شد، همچنین اگر در کشورهای در حال توسعه در زمینه آموزش دوره ابتدایی یک دلار هزینه کنیم در آینده ۱۸ برابر آن را برداشت خواهیم کرد و این نتایج جایگاه مدارس دوره ابتدایی را در رشد و توسعه کشور نشان می دهد.

وی خاطرنشان کرد: بنا به فرموده مقام معظم رهبری (مدظله العالی) باید نسبت به دانش آموزان استثنائی اهتمام ویژه داشته باشیم و یقینا توجه به دانش آموزان با نیازهای ویژه به تحقق عدالت آموزشی و پرورشی کمک خواهد کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل