کد خبر: 5417
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۹
 • خبرنگار: علی شکوفه
 • چاپ
ابوالحسن حقیقی

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: بیش از ۷۳۴ هزار دانش آموز دوره ابتدایی مشغول به تحصیل هستند که این آمار بالاترین جمعیت دانش آموزی کشور محسوب می شود و این آمار نیاز احداث فضاهای آموزشی را به خصوص در مناطق حاشیه شهر مشهد دو چندان می کند.

به گزارش پیام خبر، «ابوالحسن حقیقی» در آیین مرکز راهنمایی و مشاوره خانواده دانش آموزان با نیازهای ویژه شهید شکفته گفت: در آموزش و پرورش استان خراسان رضوی بیش از ۷۳۴ هزار دانش آموز دوره ابتدایی مشغول به تحصیل هستند که این آمار بالاترین جمعیت دانش آموزی کشور محسوب می شود و این آمار نیاز احداث فضاهای آموزشی را به خصوص در مناطق حاشیه شهر مشهد دو چندان می کند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش خراسان رضوی افزود: داگلاس نورث برنده جایزه اقتصاد نوبل اعتقاد دارد اگر کشوری به دبستان ها و پیش دبستانی ها توجه ویژه کند و دانش آموزانی پرسشگر، خلاق و دارای روحیه مشارکتی تربیت نماید قطعا آن کشور به توسعه و پیشرفت دست خواهد یافت.

حقیقی اظهار کرد: تحقیقات بانک جهانی نشان می دهد در کشورهای توسعه یافته اگر یک دلار در آموزش پیش دبستانی و دبستانی هزینه شود شش برابر آن در آینده برداشت خواهد شد، همچنین اگر در کشورهای در حال توسعه در زمینه آموزش دوره ابتدایی یک دلار هزینه کنیم در آینده ۱۸ برابر آن را برداشت خواهیم کرد و این نتایج جایگاه مدارس دوره ابتدایی را در رشد و توسعه کشور نشان می دهد.

وی خاطرنشان کرد: بنا به فرموده مقام معظم رهبری (مدظله العالی) باید نسبت به دانش آموزان استثنائی اهتمام ویژه داشته باشیم و یقینا توجه به دانش آموزان با نیازهای ویژه به تحقق عدالت آموزشی و پرورشی کمک خواهد کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.