کد خبر: 5418
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۲
عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با افزایش آمار کرونا در فارس به بیش از ۹ هزار و ۵۰۰ نفر، استان فارس از مرحله هشدار عبور کرد.

به گزارش پیام خبر، عبدالرسول همتی، امروز در استودیو سلامت دانشگاه علوم پزشکی شیراز به خبرنگاران گفت: در حالی که شمار مبتلایان به کرونا در فارس، روز به روز افزایش می یابد، تعداد مبتلایان به بیش از ۹ هزار و ۵۰۰ نفر رسیده است.

 معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: متاسفانه بی توجهی مردم به رعایت دستورالعمل های بهداشتی موجب شد تا در هفته گذشته شاهد آمار بالای ابتلا به این بیماری در استان باشیم.

وی اضافه کرد: از ابتدای شیوع کرونا در فارس با ارسال  ۱۲۸ هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار به آزمایشگاه های تخصصی کرونا در استان، جواب تست بیش از ۹ هزار و ۵۰۰ مورد مثبت اعلام شده است.

معاون بهداشت دانشگاه تاکید کرد: شمار فوتی های ناشی از ابتلا به کرونا در فارس طی 24 ساعت گذشته نیز چهار نفر بود که مجموع قربانیان در استان به دلیل ابتلا به کرونا را به ۱۳۳ نفر رساند.

همتی ادامه داد: هفت هزار و ۵۳۳ نفر، آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی در استان داریم و در حال حاضر ۳۲۸ بیمار مشکوک و علامت دار به کرونا در بخش های عمومی و ۴۵ بیمار مبتلا به در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان های استان تحت بستری قرار دارند.

معاون بهداشت دانشگاه تصریح کرد: شهروندان باید شیوع کرونا و آمار موجود را جدی بگیرند، از تردد غیر حضوری خودداری کنند و از ماسک استفاده کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل