کد خبر: 5438
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۵
عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: در حالی که شمار مبتلایان به کرونا در فارس، روز به روز افزایش می یابد، تعداد مبتلایان به ۱۰ هزار و ۱۹۷ نفر رسیده است.

به گزارش پیام خبر، عبدالرسول همتی،  امروز، از تکمیل گنجایش بیمارستان «حضرت علی اصغر (ع)» خبر داد و به خبرنگاران گفت: در حالی که شمار مبتلایان به کرونا در فارس، روز به روز افزایش می یابد، تعداد مبتلایان به ۱۰ هزار و ۱۹۷ نفر رسیده است.

 معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: متاسفانه بی توجهی مردم به رعایت دستورالعمل های بهداشتی موجب شد تا در روزهای اخیر شاهد آمار بالای ابتلا به این بیماری در استان باشیم.

وی اضافه کرد: از ابتدای شیوع کرونا در فارس با ارسال  ۱۳۲ هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار به آزمایشگاه های تخصصی کرونا در استان، جواب تست ۱۰ هزار و ۱۹۷ مورد مثبت اعلام شده است.

معاون بهداشت دانشگاه تاکید کرد: شمار فوتی های ناشی از ابتلا به کرونا در فارس طی ۲۴ ساعت گذشته نیز چهار نفر بود که مجموع قربانیان در استان به دلیل ابتلا به کرونا را به ۱۳۸ نفر رساند.

همتی ادامه داد: هفت هزار و ۷۵۹ نفر، آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی در استان داریم و در حال حاضر ۳۹۵ بیمار مشکوک و علامت دار به کرونا در بخش های عمومی و ۵۵ بیمار مبتلا به در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان های استان تحت بستری قرار دارند.

معاون بهداشت دانشگاه تصریح کرد: شهروندان باید شیوع کرونا و آمار موجود را جدی بگیرند، از تردد غیر حضوری خودداری کنند و از ماسک استفاده کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل