کد خبر: 5491
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۱
 • خبرنگار: محمدمهدی اسدزاده
 • چاپ
نشست پایتختی کتاب در سپیدان

فرهنگ عمومی و پشتیبانی از آن در راستای رشد فرهنگ جامعه یک وظیفه همگانی است که شهرداری با توجه به رسالتی که در این امر دارد تمام توان و همت خود را برای رشد و پیشرفت فرهنگی به کار می‌گیرد.

به گزارش پیام خبر؛ همزمان با دهه کرامت، نشست هم‌اندیشی سه‌جانبه سید ابراهیم حسینی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سپیدان با مهندس عبدالمطلب رهنما، شهردار و سهیلا مولایی، رئیس کتابخانه عمومی شهر اردکان در راستای گسترش فرهنگ کتابخوانی برگزار شد.

سید ابراهیم حسینی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سپیدان در این نشست گزارشی از عملکرد ستاد توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی شهرستان سپیدان را در سال ۹۸ و برنامه‌های آن در سال ۹۹ ارائه  داد و گفت: در سال ۹۸ به همت ستاد توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی شهرستان از بین  ۱۶۰ شهر کشور که در جشنواره پایتخت کتاب ایران شرکت کرده بودند، شهر اردکان به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کرد.

حسینی ادامه داد: این کار و حرکت عظیم فرهنگی برای نخستین بار در این شهرستان اتفاق افتاد.

وی شهرستان سپیدان را دارای ظرفیت و پتانسیل‌های مناسب دانست و افزود: همراهی، همکاری و همدلی مسئولین و مردم از مهم‌ترین مؤلفه‌های پیشرفت در جامعه است؛ به ویژه در بحث فرهنگی که اساس و زیربنای  پیشرفت همه‌جانبه می‌باشد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سپیدان به حمایت و همراهی شهردار فرهنگی شهرستان اشاره کرد و بیان داشت: شهرداری و شورای شهر نگاه و اندیشه فرهنگی دارند که امیدواریم در سال جاری بتوانیم گام‌های بهتری را در راستای رشد و گسترش کتابخوانی به ویژه جشنواره پایتخت کتاب ایران برداریم.

مهندس عبدالمطلب رهنما، شهردار شهر اردکان نیز در این نشست گفت: فرهنگ عمومی و پشتیبانی از آن در راستای رشد فرهنگ جامعه یک وظیفه همگانی است که شهرداری با توجه به رسالتی که در این امر دارد تمام توان و همت خود را برای رشد و پیشرفت فرهنگی به کار می‌گیرد؛ که اگر ما در زمینه فرهنگی بتوانیم کاری انجاتم دهیم، حجم کاری ما نیز چند برابر کاهش خواهد یافت و مطمئن هستیم هرچه در زمینه فرهنگی کار کنیم منافع آن به همه جامعه برمی‌گردد.

 شهردار شهر اردکان ادامه داد: امسال شهر اردکان به حول و قوه الهی با توان بیشتری در جشنواره پایتخت کتاب ایران شرکت خواهد کرد.  

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.