کد خبر: 5491
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۱
  • خبرنگار: محمدمهدی اسدزاده
  • چاپ
نشست پایتختی کتاب در سپیدان

فرهنگ عمومی و پشتیبانی از آن در راستای رشد فرهنگ جامعه یک وظیفه همگانی است که شهرداری با توجه به رسالتی که در این امر دارد تمام توان و همت خود را برای رشد و پیشرفت فرهنگی به کار می‌گیرد.

به گزارش پیام خبر؛ همزمان با دهه کرامت، نشست هم‌اندیشی سه‌جانبه سید ابراهیم حسینی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سپیدان با مهندس عبدالمطلب رهنما، شهردار و سهیلا مولایی، رئیس کتابخانه عمومی شهر اردکان در راستای گسترش فرهنگ کتابخوانی برگزار شد.

سید ابراهیم حسینی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سپیدان در این نشست گزارشی از عملکرد ستاد توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی شهرستان سپیدان را در سال ۹۸ و برنامه‌های آن در سال ۹۹ ارائه  داد و گفت: در سال ۹۸ به همت ستاد توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی شهرستان از بین  ۱۶۰ شهر کشور که در جشنواره پایتخت کتاب ایران شرکت کرده بودند، شهر اردکان به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کرد.

حسینی ادامه داد: این کار و حرکت عظیم فرهنگی برای نخستین بار در این شهرستان اتفاق افتاد.

وی شهرستان سپیدان را دارای ظرفیت و پتانسیل‌های مناسب دانست و افزود: همراهی، همکاری و همدلی مسئولین و مردم از مهم‌ترین مؤلفه‌های پیشرفت در جامعه است؛ به ویژه در بحث فرهنگی که اساس و زیربنای  پیشرفت همه‌جانبه می‌باشد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سپیدان به حمایت و همراهی شهردار فرهنگی شهرستان اشاره کرد و بیان داشت: شهرداری و شورای شهر نگاه و اندیشه فرهنگی دارند که امیدواریم در سال جاری بتوانیم گام‌های بهتری را در راستای رشد و گسترش کتابخوانی به ویژه جشنواره پایتخت کتاب ایران برداریم.

مهندس عبدالمطلب رهنما، شهردار شهر اردکان نیز در این نشست گفت: فرهنگ عمومی و پشتیبانی از آن در راستای رشد فرهنگ جامعه یک وظیفه همگانی است که شهرداری با توجه به رسالتی که در این امر دارد تمام توان و همت خود را برای رشد و پیشرفت فرهنگی به کار می‌گیرد؛ که اگر ما در زمینه فرهنگی بتوانیم کاری انجاتم دهیم، حجم کاری ما نیز چند برابر کاهش خواهد یافت و مطمئن هستیم هرچه در زمینه فرهنگی کار کنیم منافع آن به همه جامعه برمی‌گردد.

 شهردار شهر اردکان ادامه داد: امسال شهر اردکان به حول و قوه الهی با توان بیشتری در جشنواره پایتخت کتاب ایران شرکت خواهد کرد.  

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل