کد خبر: 5492
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۰
  • خبرنگار: محمدمهدی اسدزاده
  • چاپ
هادی فرخی

یکی از اقدامات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در راستای طرح شهرها و روستاهای دوستدار کتاب، طرح اهداء کتاب، اهداء دانایی بود که با اهداء کتاب توسط مردم فرهنگ‌دوست به اداراه‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌ها، کتاب‌های گردآوری شده در قالب طرح جشنواره شهرها، روستاها و عشایر دوستدار کتاب به روستاهای شرکت‌کننده در این طرح اهداء خواهد شد تا عزیزان مستعد روستاها نیز از نعمت کتاب بهره‌مند شود.

به گزارش پیام خبر؛ همزمان با دهه کرامت و در راستای گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی، طرح «اهداء کتاب، اهداء دانایی» در آباده شتاب گرفت.

 هادی فرخی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آباده از نیازهای امروز نوجوانان و جوانان را، آشنایی با فرهنگ کتاب و کتابخوانی دانست و بیان داشت: گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی از اهداف و اولویت‌های اصلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و "اهداء کتاب، اهداء دانایی" ایده‌ای برای فرهنگ‌سازی و تشویق عموم مردم به ویژه نوجوانان و جوانان به کتاب و کتابخوانی است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی آباده از استقبال همشهریان در این طرح خبر داد و افزود: یکی از اقدامات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در راستای طرح شهرها و روستاهای دوستدار کتاب، طرح اهداء کتاب، اهداء دانایی بود که با اهداء کتاب توسط مردم فرهنگ‌دوست به اداراه‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌ها، کتاب‌های گردآوری شده در قالب طرح جشنواره شهرها، روستاها و عشایر دوستدار کتاب به روستاهای شرکت‌کننده در این طرح اهداء خواهد شد تا عزیزان مستعد روستاها نیز از نعمت کتاب بهره‌مند گردند.

عضو کارگروه تخصصی جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب استان فارس ادامه داد: شهرستان آباده همیشه به عنوان شهر فرهنگ، ادب و هنر شناخته شده است و مردم این دیار پشتیبان اصلی فعالیت‌های فرهنگی و هنری هستند.

گفتنی است در ۲ ماه گذشته در طرح اهداء کتاب، اهداء دانایی آباده بیش از ۵۰ جلد کتاب از سوی مردم این شهر به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تحویل داده شد.       

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل