کد خبر: 5492
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۰
 • خبرنگار: محمدمهدی اسدزاده
 • چاپ
هادی فرخی

یکی از اقدامات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در راستای طرح شهرها و روستاهای دوستدار کتاب، طرح اهداء کتاب، اهداء دانایی بود که با اهداء کتاب توسط مردم فرهنگ‌دوست به اداراه‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌ها، کتاب‌های گردآوری شده در قالب طرح جشنواره شهرها، روستاها و عشایر دوستدار کتاب به روستاهای شرکت‌کننده در این طرح اهداء خواهد شد تا عزیزان مستعد روستاها نیز از نعمت کتاب بهره‌مند شود.

به گزارش پیام خبر؛ همزمان با دهه کرامت و در راستای گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی، طرح «اهداء کتاب، اهداء دانایی» در آباده شتاب گرفت.

 هادی فرخی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آباده از نیازهای امروز نوجوانان و جوانان را، آشنایی با فرهنگ کتاب و کتابخوانی دانست و بیان داشت: گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی از اهداف و اولویت‌های اصلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و "اهداء کتاب، اهداء دانایی" ایده‌ای برای فرهنگ‌سازی و تشویق عموم مردم به ویژه نوجوانان و جوانان به کتاب و کتابخوانی است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی آباده از استقبال همشهریان در این طرح خبر داد و افزود: یکی از اقدامات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در راستای طرح شهرها و روستاهای دوستدار کتاب، طرح اهداء کتاب، اهداء دانایی بود که با اهداء کتاب توسط مردم فرهنگ‌دوست به اداراه‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌ها، کتاب‌های گردآوری شده در قالب طرح جشنواره شهرها، روستاها و عشایر دوستدار کتاب به روستاهای شرکت‌کننده در این طرح اهداء خواهد شد تا عزیزان مستعد روستاها نیز از نعمت کتاب بهره‌مند گردند.

عضو کارگروه تخصصی جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب استان فارس ادامه داد: شهرستان آباده همیشه به عنوان شهر فرهنگ، ادب و هنر شناخته شده است و مردم این دیار پشتیبان اصلی فعالیت‌های فرهنگی و هنری هستند.

گفتنی است در ۲ ماه گذشته در طرح اهداء کتاب، اهداء دانایی آباده بیش از ۵۰ جلد کتاب از سوی مردم این شهر به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تحویل داده شد.       

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل

 • توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  توزیع آب در روستاهای ملحق شده به شیراز، ایراد دارد

  مدیر عامل آبفا شیراز گفت: از ابتدای سال شرکت آب و فاضلاب شیراز به شرکت آب و فاضلاب شهرستان شیراز تغییر کرد که حدود ۱۹۰ روستا به شهرستان شیراز اضافه شد، از جمله سلطان آباد، جرسقون، کلونی، اسلام آباد... که برخی از این روستاها خود منابع آب داشتند اما در نحوه توزیع آب ایراد وجود دارد، این یعنی شبکه های توزیع مشکل دارند.

 • سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  سفری با عطاهای فراموش نشدنی

  به مناسبت ۲۰ شهریور ماه، سالگرد شهادت شهید محراب آیت الله سید اسدالله مدنی، به سراغ سردار حاج محمود فیروزی از یاران نزدیک شهید مدنی در نورآباد ممسنی رفتیم.

 • برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  برگزاری جشنواره تئاتر فارس بر بستر فضای مجازی

  آنچه از سوی مرکز هنرهای نمایشی استان‌های دارای وضعیت قرمز و هشدار خواسته شده است شناسایی ۳ نمایش برای ورود به جشنواره بین‌المللی فجر است.

 • معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  معرفی ۱۰۲۷ پرونده با اعلام ۵۴.۴۱ میلیارد ریال خسارت کرونا به بانک/ تحقق ۸۰ درصدی برش اشتغال استانی فرهنگ و هنر

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: سال گذشته، در برش استانی کسب و کارهای فرهنگی و ارشاد اسلامی ۴۰۰ مجوز کسب و کار پیش‌بینی شده بود که با تحقق ۸۰ درصدی این پیش‌بینی، ۳۲۰ مجوز صادر شد. افزون بر این، ۲۱۰ مجوز مشاغل خانگی نیز از این اداره صادر شد که با جذب ۱۰۰ درصدی سهمیه اختصاص یافته به فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، ۶۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات مالی به ۱۶۰ دارنده مجوز مشاغل خانگی مستقل و پشتیبان پرداخت شد.

 • ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  ایجاد فرصت اشتغال فوری یکصد نفری در شهر شیراز

  مدیر کارگاه بازیافت «احسان نیا» در شیراز گفت: کارگاه بازیافت «احسان نیا» در ابتدای شهرک «گچی» شیراز برای ۱۰۰ نفر فرصت اشتغال فوری را فراهم کرده است.