کد خبر: 5534
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۹
  • خبرنگار: محمدمهدی اسدزاده
  • چاپ
نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان نی‌ریز

رئیس اداره فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با بیان اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با ارایه طرح‌های کلان در راستای رشد و گسترش فرهنگی و کتاب و کتابخوانی موضوع مطالعه را به طور جد پیگیری می‌کند، ابراز امیدواری کرد که با همکاری و مشارکت نهادهای شهرستانی، نی‌ریز به عنوان نامزد طرح پایتخت کتاب شود.

به گزارش پیام خبر؛ نخستین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان نی‌ریز با دو موضوع آسیب‌های اجتماعی و طرح شهرها و روستاهای دوستدار کتاب در مصلی نماز جمعه نی‌ریز برگزار شد.

در این نشست که آرین رزمجویی، رئیس اداره فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس به عنوان مهمان حضور داشت، مراد هدایت، سرپرست فرمانداری نی‌ریز بر لزوم پژوهش‌های علمی و دانشگاهی برای ریشه‌یابی علل خودکشی در نی‌ریز تأکید و افزود: زشتی خودکشی نسبت به گذشته از بین رفته است که از همه دستگاه‌ها می‌خواهم تا با مشارکت و همکاری در راستای پیشگیری از این آسیب دست در دست هم بگذارند.

وی ادامه داد: ضعف اعتقادات دینی، تأثیر فرهنگ بیگانه، اعتیاد و نبود شادی و امید اجتماعی از عوامل خودکشی است.

رزمجویی، مدیرگروه فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس نیز راهکار حل معضلات و آسیب‌های اجتماعی را توجه به فرهنگ دانست و گفت: بهترین راه، برنامه‌ریزی فرهنگی است؛ به گونه‌ای که هویت قومی و تمدنی چهار هزار ساله خود را زنده کنیم تا جوانان و نوجوانان از آسیب‌های اجتماعی دور بمانند.

وی با بیان اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با ارایه طرح‌های کلان در راستای رشد و گسترش فرهنگی و کتاب و کتابخوانی موضوع مطالعه را به طور جد پیگیری می‌کند، ابراز امیدواری کرد که با همکاری و مشارکت نهادهای شهرستانی، نی‌ریز به عنوان نامزد طرح پایتخت کتاب شود.

این کارشناس فرهنگی افزود: طرح "شهرها و روستاهای دوستدار کتاب" با دبیری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و پشتیبانی مالی شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی شهر و روستا قابل اجرا می‌باشد.

در پایان این نشست کارگروه شهر و روستای دوستدار کتاب با عضویت فرماندار، رئیس شورای شهر، شهردار، رئیس آموزش و پرورش، رئیس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، رئیس اداره کتابخانه عمومی و فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی و دهیاران روستاها با دبیری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای بررسی راهکارهای مؤثر در ارایه ایده‌های کتابخوانی راه‌اندازی شد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل