کد خبر: 5569
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۷
  • خبرنگار: سهیلا ستایش
  • چاپ
کمیسیون محیط زیست اتاق بازرگانی

کمیسیون انرژی، محیط زیست، پتروشیمی و صنایع پالایشی پیرامون مبحث تاب آوری واحدها در شرایط بحران، با مشارکت اعضا و به صورت برخط(آنلاین) در اتاق بازرگانی فارس برگزار شد.

به گزارش پیام خبر، در این جلسه گزارش کارشناسی توسط آقای عالم پور یکی از فعالان اقتصادی در حوزه انرژی و پتروشیمی در مفهوم تاب آوری واحد های تولیدی و شرکتهای صنعتی و نقش موثر آن درایجاد ساختارهای مقاوم اقتصادی در زمان بحران ارائه شد. 
بر اساس این گزارش: تاب‌آوری در مفهوم شرکتی به معنی توانایی مقاومت در برابر بحران ها و ریسک فاکتورها است. تاب‌آوری در کسب‌وکارها عبارت است از توانایی های ساختاری و سیستمی که باعث می‌شود شرکت‌ها ظرفیت لازم برای مقابله با بحران‌ها را داشته باشند. تاب‌آوری قابلیت‌هایی برای کسب‌وکارها بوجود می‌آورد که بتوانند با وجود شرایط نامطلوب به بقا ادامه داده و در مسیر بازگشت و رشد قرار گیرند. ظرفیت تاب‌آوری به بقای بلندمدت شرکت کمک می‌کند.  
تاب‌آوری به‌عنوان جنبه دیگر اقتصاد به‌صورت قابلیت‌های اقتصاد در شناسایی، ایجاد ظرفیت‌های بهره‌برداری و خلق راهبردهای بهره‌برداری متبلور می‌شود. در واقع، تاب‌آوری قابلیت نظام اقتصادی در مواجهه با اختلالات و تغییرات منفی است، به‌گونه‌ای که بتواند آنها را پیش‌بینی نماید، ظرفیت لازم برای استفاده از جنبه‌های مثبت آنها را داشته باشد و در صورت نداشتن ایجاد نماید و راهبردهایی خلق کند که بتواند حداکثر بهره‌مندی از تغییرات را ببرد. لذا با چنین قابلیتی، نظام اقتصادی نظامی تاب‌آور خواهد بود و خواهد توانست در صورت مواجهه با شوک‌های منفی، به‌راحتی از عهده حل تحمل برآید.
همچنین در این جلسه صاحب نظران بخش خصوصی استان نظرات کارشناسی خود پیرامون موضوع جلسه و موارد مرتبط با موضوع کمیسیون در استان را مطرح کردند.
بدون شک تصمیم‌گیران اصلی شرکت ها و  مدیران ارشد در مواجهه با بحران اقتصادی ویروس‌کرونا در سال ۹۹ با چالش‌های فراوانی روبرو خواهند بود لذا کمیسیون انرژی، محیط زیست، صنایع پالایشی و پتروشیمی اتاق بازرگانی فارس بحث تخصصی بر روی مطالب مرتبط و مقابله با این بحران جهانی را دنبال می کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل