کد خبر: 5591
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۷
  • خبرنگار: مریم شمالیان
  • چاپ
عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: افزوده شدن آمار یک هزار نفری کرونا در فارس ظرف یک روز، شمار مبتلایان را به حدود ۱۸ هزار نفر رسانده است.

به گزارش پیام خبر، عبدالرسول همتی، امروز (یکشنبه ۱۵ تیر) از ابتلای حدود یک هزار نفر به کرونا در استان فارس در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و به خبرنگاران گفت: افزوده شدن آمار یک هزار نفری کرونا در فارس ظرف یک روز، شمار مبتلایان را به حدود ۱۸ هزار نفر رسانده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: ابتلای یک هزار نفر به این ویروس در ۲۴ ساعت بسیار نگران کننده است و متاسفانه طی ۲ هفته گذشته شاهد افزایش بی سابقه آمار مبتلایان به کرونا در استان هستیم.

وی اضافه کرد: این شیوع پیشرونده نشان از بی توجهی و جدی نگرفتن بیماری توسط افراد است و لازم است تا مردم به این نکته توجه کنند که قطع زنجیره شیوع کرونا تنها با مشارکت آنها امکان پذیر است.

همتی با تاکید بر تکمیل شدن ظرفیت تخت های بیمارستان های ویژه کرونا در استان بیان کرد: ۵۹۴ بیمار مشکوک و علامت دار در بیمارستان های استان و ۶۹ بیمار دارای وضعیت وخیم جسمی در استان داریم.

وی ادامه داد: طی ۲۴ ساعت گذشته، هفت نفر در فارس بر اثر ابتلا به کرونا جان باخته اند که شمار قربانیان را به ۱۹۴ نفر رسانده است و متاسفانه شاهد تغییر الگوی ابتلا به کرونا و افزایش خطر برای گروه های سنی پایین تر نیز هستیم.

همتی اعلام کرد: با تغییر رفتاری ویروس و خطرناک تر شدن آن، میانگین سن ابتلا و فوت، از ۴۴ سال به ۳۹ سال و کودکان زیر ۱۰ سال تغییر کرده است.

وی با تاکید بر لزوم استفاده از ماسک در ترددهای شهروندان گفت: استفاده از ماسک در ادارات، دستگاه های اجرایی و ... برای کارکنان و مراجعان الزامی شده است و با افراد خاطی برخورد قانونی می شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل