کد خبر: 5603
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰
  • خبرنگار: محمدمهدی اسدزاده
  • چاپ
کارگروه فرهنگی اجتماعی شهرستان سرچهان

امام جمعه شهرستان سرچهان گفت: برای ارتقاء فرهنگی هر جامعه‌ای نیاز به گسترش فرهنگ مطالعه است که جاودانگی تمامی کارهای فرهنگی و اجتماعی در گروی مطالعه و کتاب است.

به گزارش پیام خبر؛ کارگروه فرهنگی اجتماعی شهرستان سرچهان درباره مطالعه و ترویج کتاب و کتابخوانی برگزار شد.

کارگروه فرهنگی اجتماعی درباره ترویج کتاب و کتابخوانی در شهرستان سرچهان با حضور فرماندار، امام جمعه سرچهان و آرین رزمجویی رئیس گروه امور فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس برگزار گردید.

در این نشست ابراهیم رحیمی، فرماندار سرچهان خواستار ارائه پیشنهادهای سازنده در زمینه ترویج کتاب و کتابخوانی شد و گفت: تا مطالعه عمیق و کاربردی نباشد تحقیق و پژوهش صحیح هم نخواهد بود و با مطالعه صحیح و عمیق است که می‌توان جامعه‌ای پویا، توانا و یک جامعه آرمانی برای ایران آرزو کرد.

حجت‌الاسلام محمدجواد طلایی، امام جمعه شهرستان سرچهان نیز بیان داشت: برای ارتقاء فرهنگی هر جامعه‌ای نیاز به گسترش فرهنگ مطالعه است که جاودانگی تمامی کارهای فرهنگی و اجتماعی در گروی مطالعه و کتاب است.

آرین رزمجویی، هم با قدردانی از فرماندار و امام جمعه این شهرستان، درباره چگونگی تشکیل کارگروه و اعضای گروه ترویج مطالعه، کتاب و کتابخوانی گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از ۷ سال گذشته تا کنون در راستای ترویج کتابخوانی در جامعه، جشنواره‌های پایتختی کتاب ایران و روستاهای دوستدار کتاب را در جامعه روستایی و عشایری راه‌اندازی کرد تا با برنامه‌های خلاقانه به تشویق کتابخوانی بپردازد.

وی ادامه داد: این کار به عنوان یک وظیفه شرعی و انسانی است؛ زیرا اگر بتوان یک تن را به سوی کتابخوانی کشاند، به نوعی از آسیب‌های اجتماعی جلوگیری کرده‌ایم.

علی‌اکبر عرب‌شیبانی، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بوانات هم گفت: مطالعه باعث رشد فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و ... جامعه خواهد شد و باعث رشد فزاینده شاخص‌های فرهنگی می‌شود.

وی افزود: آموزش و پرورش درباره جام باشگاه‌های کتاب، فعالیت چشمگیری را انجام داده است.

در این نشست همچنین رضا ملکی، مسئول اداره کتابخانه‌های عمومی سرچهان به عنوان رابط و دبیر و یونس شهابی نیز به عنوان دبیر روستای دوستدار کتاب روستای توجردی برای راه‌اندازی کارگروه این روستا معرفی شدند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل