کد خبر: 5605
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۳
فرهاد اسماعیلی ، آموزش و پرورش استان فارس ، کمبود نیرو ، فضای مجازی

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: اجرای طرح های توسعه برای مدارس استان فارس با وجود کمبود ۱۱ هزار و ۸۰۰ معلم در حال پیگیری است.

به گزارش پیام خبر، فرهاد اسماعیلی دوشنبه ۱۶ تیر در جمع اصحاب رسانه ضمن تشکر از خبرنگاران به عنوان اینکه رسانه ها حکم چهارم دموکراسی را دارند و می‌توانند کمک موثری داشته باشند، گفت :جریان اطلاع رسانی بسیار مهم است و خبر اهمیت بسیاری برای جلوگیری از افزایش آمار ابتلا به کرونا را دارد و کمبود نیروی انسانی، بحرانی برای آموزش و پرورش است که ۱۱ هزار و ۸۰۰ معلم، به جز نیروهای انسانی دیگر کم داریم، در حالی که خروجی ما بیشتر از ورودی است.   

مدیر کل اموزش و پرورش فارس ضمن اینکه وزارت آموزش و پرورش متعلق به هیچ فرد و گروهی نیست، بیان کرد: اگر در عمل به سند تحول بنیادین پرداخته نشود، دیگران برای ما نسخه می پیچند و با این سند برای پیدا کردن راه استفاده می کنیم، که فقدان و ضعف قانون پیرامون این سند یکی از مشکلات آن است.

وی اظهار کرد: این سند ها نیاز به قوانین برای اجرا دارد و مدارس باید به سمت سند تحول بروند از این رو طرح «به سوی مدرسه صالح» را اجرایی خواهیم کرد، که این طرح هفت ویژگی دارد و فعالیت های آن اجرایی می شود.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس با اشاره به اینکه اولین دبیرخانه اجرایی سند تحول در فارس شکل گرفت و به کل کشور تسری پیدا کرد، گفت: گام های خوبی در این راستا، برداشته شد است.  

اسماعیلی همچنین بیان کرد: ۲ راه برای تامین نیروی انسانی داریم، که دانشگاه فرهنگیان و یا سیستم استخدامی است که مشکل ما را تنها یک پنجم تامین می کند.  

او همچنین در مورد برنامه های آموزش و پرورش تاکید کرد و افزود: در بحث آموزش اولویت خود را در بخش ابتدایی، تقویت معلمین راهنما (راهبر آموزشی) هست که در راستای عدالت آموزشی اجرایی می شود که این افراد در نقاط دورافتاده حضور می یابند، که ۱۶۴ راهبر آموزشی در فارس وجود دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس بابیان اینکه تمام توانمندی ها و تغییر روش های تدریس از جمله برنامه هایی است که برای دبیران متوسطه اجرایی می شود، بیان کرد: آسیب های اجتماعی یک مسئله بروز است که باید در رفع و کاهش آن قدم برداریم، که در این راستا طرح «نماد» را اجرایی و ۱۴ دستگاه حضور دارند.

اسماعیلی همچنین از فرایند ثبت نام دانش آموزان گفت: از جمله مشکلات آموزش و پرورش همین ثبت نام هاست، که کسی نمی داند شاخصه های مدرسه مطلوب چیست و بیشتر مردم از زبان هم و تبلیغات های مختلف از کیفیت مدارس مطلع می شوند.  

همچنین برخی نقاط هم هستند که مدارس خوبی محسوب می شوند ولی مردم با آنها آشنایی ندارند و به خاطر شیوع کرونا، برای ثبت نام والدین به سامانه مراجعه کردند.

اسماعیلی با تاکید بر اینکه ثبت نام با فاصله گذاری زمانی انجام شده است و نوبت دهی بر اساس طرح آدرس شکل گرفت و تاکنون ۸۵ تا ۹۰ درصد ثبت نام ابتدایی انجام شده است، اظهار کرد: برای متوسطه اول و دوم منتظر فرارسیدن زمان ثبت نام هستیم.  

گفتنی است، افرادی که شکایت دارند می توانند شکایت خود را به سامانه Shekayat.medu.ir ارائه کنند

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل