کد خبر: 5617
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۱
  • خبرنگار: محمدمهدی اسدزاده
  • چاپ
نشست کارگروه توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی بیضا

مدیرکل امور کتابخانه‌های فارس مشکلات کتابخانه‌ها، زیرساخت‌های فرهنگی و همچنین برنامه‌های فرهنگی در زمینه رشد فرهنگ کتاب‌خوانی مورد بررسی قرار داد.

به گزارش پیام خبر؛ نشست کارگروه توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی بیضا با حضور دکتر روح‌الله منوچهری، مدیرکل امور کتابخانه‌های فارس، حجت‌الاسلام محمدجواد درویشی، امام جمعه این شهرستان و کیامرث همتی، فرماندار و اعضای انجمن  کتابخانه عمومی شهرستان بیضا با موضوع توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی برگزاز گردید.

روح‌الله منوچهری در این نشست گفت: بخش زیاد منابع مالی کتاب‌خانه‌ها، از نیم درصد سرانه فرهنگی شهرداری است که امید داریم شهرداری‌ها اهتمام جدی در این امر داشته باشند.

مدیرکل امور کتابخانه‌های فارس مشکلات کتابخانه‌ها، زیرساخت‌های فرهنگی و همچنین برنامه‌های فرهنگی در زمینه رشد فرهنگ کتاب‌خوانی مورد بررسی قرار داد.

حجت‌الاسلام درویشی نیز در این نشست گفت: فرهنگ پایه و اساس هر جامعه است؛ امروز هرچه از فرهنگ دور شویم، چندین برابر از پیشرفت جا می‌مانیم.

امام جمعه بیضا ادامه داد: گام نخست در پیشرفت فرهنگی، رشد کتاب‌خوانی می‌باشد؛ چرا که هرچه داریم از کتاب و کتاب‌خوانی است و پس باید نسبت به آن توجه ویژه داشته باشیم.

فرماندار بیضا هم گفت: رشد فرهنگ کتاب‌خوانی، یکی از راه‌کارهای مهم، اصولی و بنیادی در پیشرفت است.

کیامرث همتی ادامه داد: هرچه در امر کتابخوانی هزینه کنیم، نتیجه و اثر آن چندین برابر به جامعه برمی‌گردد.

وی به زیرساخت‌های فرهنگی اشاره کرد و افزود: نخستین گام در پیشرفت فرهنگی، رشد زیرساخت‌ها و منابع انسانی است که خود محور اصلی به شمار می‌رود.

سید ابراهیم حسینی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌های سپیدان و بیضا هم با بیان گزارشی از کارکرد کارگروه توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی، گفت: هماهنگی‌ها با دهیاران روستاهای شهرستان در این راستا انجام شده است تا در صورتی که شرایط اجرای برنامه‌های فرهنگی و توسعه کتابخوانی با توجه به  فضا و شرایط  ویروس کرنا به حول و قوه الهی  میسر گردد، تلاش این روستاها جهت شرکت در جشنواره روستاها و عشایر دوستدار ایران بیشتر گردد.

سید ابراهیم حسینی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌های سپیدان و بیضا، همچنین به صورت خصوصی با مهندس کیامرث  همتی، فرماندار شهرستان بیضا دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار، حسینی گزارشی از برنامه‌های فرهنگی و هنری در شهرستان بیضا و بیان ظرفیت‌ها و توانمندی‌های موجود آن، مشکلات حوزه فرهنگ و هنر را مورد بررسی قرار داد.

همتی نیز با بیان اینکه شهرستان بیضا دارای بزرگان و نخبه‌هایی در حوزه فرهنگی و هنری می‌باشد گفت: بیضا می‌تواند جایگاه ویژه‌ای را در حوزه فرهنگ و هنر داشته باشد که لازمه آن به کارگیری این ظرفیت‌ها با برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی است.

فرماندار بیضا ادامه داد: شهرستان را باید آن گونه که باید شناساند؛ چرا که کار فرهنگی، اساس پیشرفت هر جامعه است.

گفتنی است که سید ابراهیم حسینی همچنین در سفر خود به بیضا، به همراه امام جمعه و فرماندار این شهر از مجتمع فرهنگی و هنری این شهرستان بازدید نمود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

فرهنگ، هنر و ادب

گفتگو و تحلیل