کد خبر: 5623
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۸
  • خبرنگار: علی شکوفه
  • چاپ
پور یوسف

مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی با اشاره به اینکه ۱۴۸ واحد مسکونی در هفته بهزیستی افتتاح می شود، گفت: ۱۸۱ مرکز خدمات بهزیستی با عنوان مثبت زندگی مثبت زندگی‌ در خراسان رضوی تاسیس می شود که هر شعبه مسئول ارائه کلیه خدمات بهزیستی در پهنه تعیین شده است.

به گزارش پیام خبر، حمیدرضا پور یوسف در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن گرامیداشت هفته بهزیستی با بیان اینکه هفته بهزیستی با شعار شفافیت، تحول خدمت و ارتقای سلامت اجتماعی در خانواده نام گذاری شده که به نوعی جهت گیری بهزیستی را نشان می دهد، گفت:سازمان بهزیستی در سال ۵۹ تاسیس شد و چهار دهه از فعالیت آن می گذرد، سازمانی که‌ مولود انقلاب است و در جهت خدمت رسانی به افراد ناتوان تاسیس شده تا خدمات تخصصی به افراد نیازمند ارائه دهد.

مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی با تاکید بر اینکه با توجه به شیوع ویروس کرونا محدودیت هایی در نوع اجرای برنامه های هفته بهزیستی داریم اما دچار وقفه نمی شود، افزود:سازمان بهزیستی در این ۴ دهه تجارت فراوانی داشته و دچار تحولات فراوانی شده است، در این سالهای اخیر مسیر شفافیت را به شدت پیگیری کردیم و در این راستا و در هفته بهزیستی سامانه دیده بان جهت دریافت نکته نظرات افراد جامعه رونمایی می شود.

وی با اشاره به اینکه تحول سازمانی همیشه مورد توجه قرار گرفته و ‌به سوی سازمانی الکترونیک گام بر می داریم، اظهارکرد: از سال گذشته کلیه پرداخت ها، مراحل پذیرش فرزندخواندگی و صدور برخی مجوزهای بهزیستی هم الکترونیک شده و در آینده صدور کلیه مجوز ها الکترونیکی خواهد شد.

پور یوسف با بیان اینکه ۱۸۱ مرکز خدمات بهزیستی با عنوان مثبت زندگی مثبت زندگی‌ ۱۸۱ در خراسان رضوی تاسیس می شود که هر شعبه مسئول ارائه کلیه خدمات بهزیستی در پهنه تعیین شده است، ادامه داد:در فاز اول کلیه پرونده های مستمری بگیر به این شعب واگذار شود که در حال حاضر ۸۲ هزار پرونده مستمری بگیر در بهزیستی داریم.

مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی با اشاره به اینکه در فراخوان واگذاری این مراکز ۱۰۷۶ نفر در استان ثبت نام کردند که ۶۰۰ نفر آنها واجد شرایط دریافت نمایندگی شعب بودند و بعد از پایش نهایی ۱۸۱ نفر برای تاسیس مرکز مثبت زندگی انتخاب می شوند، افزود:در هفته بهزیستی ۵ مرکز توانبخشی با کمک بخش خصوصی در فریمان، قوچان، مشهد،‌ فیروزه و طرقبه و شاندیز افتتاح می شود.

وی با بیان اینکه ساختمان اداری بجستان و ۱۴۸ واحد مسکونی هم افتتاح خواهد شود، اظهارکرد:در این ایام اولین مرکز بیماران کودکان روانی مزمن زیر ۱۶ سال هم در مشهد افتتاح‌ می شود همچنین رئیس کل سازمان بهزیستی هم دیداری با نمایندگان تشکل های فرزندان موفق بهزیستی خواهد داشت.

پور یوسف ادامه داد:در بحث کرونا ۳۰۰ ‌مرکز ‌اقامت و ‌توانبخشی در استان داریم لذا از اولین روزهای شیوع ویروس کرونا پروتکل های بهداشتی در بهزیستی اجرا می شود همچنین از ابتدای شیوع کرونا ۴ میلیارد تومان برای تامین اقلام بهداشتی توزیع شده و نظارت بر اجرای پروتکل ها جدی گرفته شده است.

مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی با تاکید بر اینکه میزان مرگ و میر بر اثر کرونا در مراکز شبانه روزی بهزیستی کمتر از ۱۰ نفر بوده، گفت:خانه سبز فقط برای جمع آوری متکدیان تاسیس شده و بهزیستی هیچ نقشی در آن ندارد ولی افراد متکدی معتاد رو در اردیبهشت سال جاری با اجرای پروتکل های بهداشتی از خانه سبز تحویل گرفتیم.

وی با اشاره به اینکه مشاغل آسیب دیده در بهزیستی ۸ مورد مشخص شده که جزء جدول دولت قرارگرفته است و تا کنون ۲۶۲ مرکز تقاضای وام بر اساس سرانه پرسنل خود کرده اند، افزود: ۱۴۰۰ مهد کودک در استان وجود دارد که این مهدها از زمان شیوع کرونا ۱۳۰‌میلیارد تومان خسارت دیده اند.

پور یوسف با بیان اینکه در سال گذشته ۹ هزار و ۴۰۰ معتاد متجاهر را پذیرش کردیم‌، ادامه داد:۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به بهزیستی اختصاص داده شد که به خانواده های آسیب دیده از کرونا در فروردین پرداخت شده است.

مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی با اشاره به اینکه خط تلفن ۱۲۳ اورژانس اجتماعی در طول روز ۷۰۰ تماس را پاسخگو است، گفت:جمع آوری کودکان کار وظیفه شهرداری و نیروی انتظامی است و بهزیستی وظیفه ساماندهی کودکانی را دارد که به این مکان ارجاع داده می شود که سال گذشته ۶۱۰ کودک را ساماندهی کردیم.

وی ادامه داد:در رابطه با جذامی ها که حدود ۳۰۰ نفر در مشهد هستند، بهزیستی متولی جذام نیست چرا که برخی بیماریهای مسئولیت آنها با مکان های خاصی است اما اگر بیماری یک‌ معلولیت برای فرد ایجاد کند بهزیستی موظف است از فرد معلول حمایت کند که در این خصوص ۷۴ نفر در استان هستند که بیماری جذام برای آنها معلولیت ایجاد کرده بود که اینها خدمات دریافت می کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل