عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از فوت ۱۰ نفر در استان فارس بر اثر ابتلا به کروناویروس خبر داد.

به گزارش پیام خبر عبدالرسول همتی گفت: در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تا کنون، بیش از ۱۷۳ هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده که از این تعداد، ۱۹ هزار و ۸۱۸ مورد مثبت شناسایی شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: متاسفانه ۱۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند که بر این اساس، تاکنون آمار موارد فوتی به دلیل ابتلا به کرونا ویروس در فارس به ۲۱۸ نفر رسیده است.

وی از مجموع ۲۱۸ مورد فوتی استان بر اثر ابتلا به کروناویروس از ابتدا تاکنون ۱۱۰ مورد مربوط به شیراز؛ ۱۱ مورد مرودشت؛ هفت مورد کازرون؛ ۵ مورد آباده؛ ۴ مورد قیروکارزین؛ داراب و کوار هر کدام ۳ مورد؛ ممسنی، زرقان، استهبان، اقلید، پاسارگاد و ارسنجان هر کدام ۲ مورد؛ لامرد، فیروزآباد، خرم بید، رستم، بیضا، نی ریز، خرامه و سروستان هر کدام یک مورد عنوان کرد و مابقی جانباختگان را نیز مربوط به دیگر دانشگاه ها و دانشکده های استان اعلام کرد.

همتی همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را نیز ۱۵ هزار و ۲۴۸ نفر اعلام کرد.

وی ادامه داد: هم اکنون ۶۰۶ بیمار مشکوک و علامت دار در بخش های عمومی و ۶۷ بیمار مبتلا به کووید۱۹ نیز به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان های سطح استان بستری هستند.

معاون بهداشت دانشگاه توصیه کرد: برای پیشگیری از ابتلا به کروناویروس، استفاده از ماسک، شست و شوی مرتب دست ها، پرهیز از سفر و ترددهای غیرضروری و دوری از حضور در تجمعات الزامی است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل