کد خبر: 5638
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۸
  • خبرنگار: مریم شمالیان
  • چاپ
جشن بزرگ خانواده فنی و حرفه ای فارس حشمت کوشکی

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس گفت: یکی از بسترهای مهم برای آموزش مهارت‌های مورد انتظار بازار کار به جوانان، دوران خدمت مقدس سربازی است و بایستی با برنامه‌ریزی دقیق و هدفمند خدمت سربازی را به دوره‌ای طلایی جهت آموزش مهارت‌های مورد نیاز و کاربردی تبدیل کرد.

به گزارش پیام خبر، حشمت کوشکی گفت: یکی از بسترهای مهم برای آموزش مهارت‌های مورد انتظار بازار کار به جوانان، دوران خدمت مقدس سربازی است و بایستی با برنامه‌ریزی دقیق و هدفمند خدمت سربازی را به دوره‌ای طلایی جهت آموزش مهارت‌های مورد نیاز و کاربردی تبدیل کرد.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس افزود: اگر در طول مدت خدمت سربازی در کنار انجام وظایف سربازان به عنوان حافظان این مرز و بوم یک یا چند مهارت به آنان آموزش داده شود، ورود آنان به بازار کار و حضور در عرصه های اجتماعی پس از پایان دوران خدمت مقدس سربازی بسیار آسان تر شده و دغدغه خانواده های آنان نیز کاهش می باید. 
وی از آموزش 837 نفر از پرسنل وظیفه نیروهای مسلح اعم از سپاه پاسداران، ارتش و نیروی انتظامی در سه ماهه نخست سال جاری خبر داد و گفت: این آموزش ها بیشتر در حرفه های جوشکاری، پیرایش مردانه، اتومکانیک، نانوایی، آشپزی، برق و الکترونیک صورت پذیرفته است. 
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان فارس اعلام کرد: شیوع ویروس کرونا آموزش های مهارتی را تحت و شعاع قرار داده است و باعث شده کارگاه های آموزشی با نصف ظرفیت اسمی فعال باشند.

وی ارائه آموزش های مجازی و تولید محتواهای آموزشی را یکی از راهکار های اداره کل آموزش فنی و حرفه ای فارس و مراکز تابعه در جهت مقابله با این مشکل برشمرد.  
کوشکی آموزش به سربازان را یکی از اولویت های مهم اداره کل آموزش فنی و حرفه ای فارس برشمرده و عنوان کرد: ما از ارائه آموزش های مهارتی به سربازان به دنبال یک هدف مهم هستیم که آن رسیدن آنان به اشتغال پایدار است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =

نقل و انتقالات باشگاه های اروپا

اخبار ویژه کرونا

آخرین اخبار

اجتماعی

گفتگو و تحلیل